Gå til innhold

pbk

Medlem
  • Innholdsteller

    194
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    Oslo

pbk's Achievements

  1. Takk for svar. Er det nok å skjøte den, eller bør den byttes?
  2. Jeg oppdaget en kraftig, svart ledning mellom kupeen og bakluken på min 2000 E46 touring. Den er røket tvers av, men det ser ikke ut til at det er noe som ikke virker. Bilen gikk gjennom EU-kontroll uten anmerkninger dagen før. Bakluke, visker, spyling, lykter, sentrallås osv. virker fint. Er det noen som vet hva denne ledningen/kabelen gjør?
  3. Takk for info!
  4. Hei. Er det noe spesielt man bør tenke på ved kjøp av en E91 320iAT 2010 63K km? Trolig tyskimportert. Hvordan er det med fabrikkgaranti på denne (rust og annet)?
  5. Har samme bil, og motorlampen lyser i perioder, tilsynelatende uten grunn. Har hatt diagnose og alle typer service/inspection, og ingen finner noe galt. Bilen er i topp teknisk stand og går som den skal. Har også hørt om andre med samme problem på tilsvarende bil. Det pleier å komme ved litt "hardere" kjøring (type langkjøring på motorvei om sommeren), og det gir seg gjerne etter en-to uker. Så kan det gå kortere eller lengre tid før det dukker opp igjen. Ta gjerne en diagnose, men det kan godt hende de ikke finner noe. Tror ikke du behøver å begynne å bytte deler før du merker noen faktiske problemer.
  6. pbk

    Luftmassemåler E46

    Kjenner flere som har problemer på E46 (faktisk to 2000-modeller) med motorlampe som lyser av og til. På min ble det ikke funnet noe ved diagnose, men siden jeg hadde den på Inspection II har det vært borte. Vet ikke om det er noen sammenheng. Det spilte uansett ikke noen rolle på bilens oppførsel om det lyste eller ikke, og har ikke fått noen bemerkninger på utslipp ell.l. på EU-kontroll og service. Ikke bytt noe før du vet om det har noen hensikt, er mitt tips.
  7. Denne lampen kommer og går med ujevne mellomrom på bilen min også. Aldri vært oppdaget noe på merkeverksted, og ingen problemer med bilen. Hørt om flere tilfeller, også.
  8. Knrikingen er ikke mellom døra og karmen, men mellom gummilisten på døra og selve dørrammen! Har sett tips om å bruke hvit vaselin på denne listen, og har brukt det selv en del ganger. Det blir ikke heeelt stille, men mye bedre (frem til neste grundige vask...). Fås på apotek. Evt. kan man ta ned rutene foran en liten mm, så er lyden borte. Har ikke prøvd med soyaolje. På E46 er opplagget klart for bordcomputer, så det er bare å montere spak og få bilen omprogrammert på verksted. Har gjort dette selv med brukt spak kjøpt hos koed. Koble fra batteri, vent litt, ta av ratt og deksler, bytt spak, monter og dra til verksted.
  9. Har det samme på min 2000 E46 318iT. Synes det er tydeligere om vinteren/i kaldt vær. Svak uling som høres ut som om den kommer fra et ubestemt sted bak meg på høyre side, og det kommer bare under gasspådrag/akselerasjon. Har hatt det i flere år, og har gitt opp å finne ut av det.
  10. Ring litt rundt. Furubakken i Bærum pleier å ligge noe under i pris, spes. ift Stenshagen, hvis det er der du har hørt om pris.
  11. Matta koster ca. 1200 på nettet, monteringen gjør du selv, eller betaler noen tusen for at noen andre gjør det for deg. Har byttet selv etter instruksjoner jeg fant på nett, og det var en del knot men mye penger spart .
  12. Du må av med rattet, ja. Koble fra batteriet, vent en liten stund, av med airbag og så ratt. Resten går nok greit, evt. finnes det DIY-guider på nett.
  13. Har også Bosch viskere (kostet ikke så mye på Bauhaus) og de funker fint på andre vinteren nå. Jeg vasker alle rutene med BMW Silikonfjerner når jeg vasker bilen, og tar også viskerbladene i samme slengen. Blir helt rent. Eneste problemet jeg har med viskerne er at den høyre viskeren på frontruta (sett innenfra) ikke legger seg ordentlig inntil ruta nede i hjørnet slik den originale gjorde, men det er en mindre sak.
  14. Det finnes en type folie/tape som du kan legge over listene. De er ikke lette å få lakket, pga overflaten og at de bøyes litt når man setter dem på. http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=9 ... 9c9afc08cd http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=311955
  15. Schmiedmann har prisgaranti, så om GS eller koed har samme vare billigere får du samme pris fra Schmiedmann. Kjøpte sensormatte pluss noe annet nylig og de ga samme pris som koed på matten uten å mukke. Resten var billigere enn på koed/GS. Lappen lå i postkassa etter to dager og alt var som det skulle.
×
×
  • Opprett ny...