Gå til innhold

-BMW320-

Medlem
  • Innholdsteller

    82
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av -BMW320-

  1. Noen som kan vise med bilder hvor det kan være gnag på kabel til skiltlysa på E46? Har problem med at lysa ikke fungerer og det kommer ikke strøm fra til skiltlysa
  2. Ja du har rett i det
  3. Er ganske sikker på at den muttern har vært skikkelig tiltrukket! Anlegget er bygd av et bilstereofirma for en del år siden og er skikkelig gjort så kablinga er nok ok sånn sett
  4. Da har jeg vært ute og demontert og heldigvis så er det en smal sak og bytte den lille røde kabelen og den lille svarte da det er en fordelerboks baki der Men går den lille røde til sikringsboksen? Og det ser ut som at kablene har berget lenger framover. Er der kabelen til stereoanlegget brant av at de andre har blitt berørt av det
  5. -BMW320-

    Kabel BMW

  6. Noen som vet hvordan det er å skifte denne kabelen da?
  7. Brukt opp flaksen for en stund her ja
  8. Står sikring 10cm fra polen
  9. Var dårlig batteri som sto i. Vært lite effekt og mye motstand mest sansynlig :/ Det er sikring på kabel til stereo 10cm fra polen men den var like hel Men hvordan er det og bytte ut disse kablene da? Koster vel en del for nye sikkert men de må vel bare byttes ut!
  10. Har hatt en kjedelig hendelse med varmgang i + kabelen til stereoanlegget! Den er brent av, noe som har resultert til at isolasjonen på + kabelen til batteriet har smeltet Men hva er den lille kabelen som går inn på boksen til den store kabelen til egentlig?
  11. Ja har d
  12. Alt står på tysk i den også er det ikke noe nærmere forklaring på alle knappene! Hva er auto på resirkuleringa da egentlig?
  13. Ja men lampa lyser hvis man napper ut vacumslangen også fant jeg ut:/
  14. Så da må man inn med data for å slukke lampa?
  15. Kan noen gi meg nærmere forklaring på hva disse knappene er til?
  16. Hvis man setter på en EGR-bypass på E46 320D, vil motorlampa lyse da? http://www.ebay.co.uk/sch/sis.html?_nkw=BMW%20EGR%20AGR%20Diesel%20Stainless%20Steel%20Bypass%20Valve%20kit&_itemId=230448119297 Har 320dM47N motoren
  17. Stramma håndbrekket på E46`n idag. Har lest igjennom DIY men blir ikke helt klok på hvordan det skal gjøres! Fant fram til tannhjulene på begge sider for justering av bånda. Satte på håndbrekket 4 klikk opp og strammet tannhjulet til jeg ikke fikk vridd dekket på begge sider. Tok av håndbrekket og dekka rulla fint. Men når jeg var ute og testkjørte og stoppet i en bakke så måtte jeg dra håndbrekket helt opp men brekket tok ikke skikkelig tak så bilen seig litt forover. Strammet inne i bilen på selve brekket/vaierne, men nå stopper den på det 5 klikket. Men brekket skal vel ta tak ved 3-4 klikket? Har jeg gjort feil med ikke å skru tilbake et par hakk på tannhjulet når hjulet ble låst? For det gjorde ikke jeg! Har lest på DIY at dette skal gjøres om ikke jeg har lest helt feil, men hvorfor skal det løses opp igjen etter at hjulet er låst?
  18. Jeg har problem med at E46`n min ikke når driftstemperatur på motoren enkelte ganger. Noen ganger så går den opp til normal temperatur men når det blir kaldere i været så står nåla under halv? Termostaten ble skiftet for ikke lenge siden så kan det da være EGR termostaten som må skiftes?
×
×
  • Opprett ny...