Gå til innhold

Bmw101

Medlem
  • Innholdsteller

    90
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Bmw101's Achievements

  1. Trenger følgende; - Katalysator - M5 frontfanger (av plast) - Tannstang - Panser
  2. Har en Bmw 520 som har rulla 200 000. Den siste tiden har jeg merka en ganske heftig knirkelyd i det jeg bremser. Lyden er veldig merkbar. Knirkinga kommer fra venstre side front (venstre dekk). Hvis jeg kjører i 50km, og skal bremse ned frem mot en fartsdump/rundkjøring, så kommer denne lyden. *knirk knirk* Er det noen som vet hva dette er? Er det noen foringer eller lignende som må byttes? Takker for hjelp
  3. Takk for link. Var mye nyttig informasjon.
  4. Skal kjøpe ny ekspansjonstank til uka og bytte den. Får satse på at det hjelper å bytte den
  5. Forklarte meg dårlig når det gjaldt lekkasjen. Som sagt fyller jeg flere liter kjølevæske, kjører avgårde og ser at det lekker godt, du kan se stripa følge bilen.. 10 min etter flyr tempen høyt over normaltemp (midtpunktet). og da er det bare å skru av motoren. Kjører seff ikke bilen noe mer. Viskosevifta er hel, men ser ikke ut til å gå i "maksstyrke". Noen som veit om det er helvete å få løs ekspansjonstanken? Takker for svar.
  6. Har en 520 97 modell, kjørt 200 000km. Opplevde problemer forrige uke med at temp. må motoren bevegde seg mot varselnivå. Gått tom for hva det kan være. Det jeg har gjort er at jeg har fylt flere liter kjøleveske, Byttet følgende sist uke; Vannpumpe Termostat/termostathus Det lekker et eller annet sted, og lurer på om det er i fra ekpansjonstanken? Er det vanlig med lekkasje? Ikke lett å se nøyaktig hvor det lekker. Har lufta kjølesystemet. Kan det være toppen som har gått?
  7. fin bil med kul farge. av interesse, hvilken type m5 fanger er det som er montert på bilen?
  8. Pen bil. Hvilken farge/fargekode er det?
  9. bumper denne for deg
  10. Jeg bor i oslo kan møte deg i morra for å se den. Kan duu sende meg nr på pm kan jeg ringe deg i morra for avtale.
  11. Kunne du sendt meg bilde av den på abe_yohannes@hotmail.com, så får du bud av meg deretter.
  12. Bmw101

    Trimming av e39

    Ombygging fra f.eks 520 til M5 viewtopic.php?f=1&t=144876&hilit=E39
  13. Koster ikke det dritmye, hvis jeg ikke tar feil:? Anbefales heller å kjøpe en 528 motor
  14. viewtopic.php?f=14&t=145108&hilit=E39 hvis ikke søk på forumet
×
×
  • Opprett ny...