Gå til innhold

Bmw101

Medlem
  • Innholdsteller

    90
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Bmw101

  1. Trenger følgende; - Katalysator - M5 frontfanger (av plast) - Tannstang - Panser
  2. Har en Bmw 520 som har rulla 200 000. Den siste tiden har jeg merka en ganske heftig knirkelyd i det jeg bremser. Lyden er veldig merkbar. Knirkinga kommer fra venstre side front (venstre dekk). Hvis jeg kjører i 50km, og skal bremse ned frem mot en fartsdump/rundkjøring, så kommer denne lyden. *knirk knirk* Er det noen som vet hva dette er? Er det noen foringer eller lignende som må byttes? Takker for hjelp
  3. Takk for link. Var mye nyttig informasjon.
  4. Skal kjøpe ny ekspansjonstank til uka og bytte den. Får satse på at det hjelper å bytte den
  5. Forklarte meg dårlig når det gjaldt lekkasjen. Som sagt fyller jeg flere liter kjølevæske, kjører avgårde og ser at det lekker godt, du kan se stripa følge bilen.. 10 min etter flyr tempen høyt over normaltemp (midtpunktet). og da er det bare å skru av motoren. Kjører seff ikke bilen noe mer. Viskosevifta er hel, men ser ikke ut til å gå i "maksstyrke". Noen som veit om det er helvete å få løs ekspansjonstanken? Takker for svar.
  6. Har en 520 97 modell, kjørt 200 000km. Opplevde problemer forrige uke med at temp. må motoren bevegde seg mot varselnivå. Gått tom for hva det kan være. Det jeg har gjort er at jeg har fylt flere liter kjøleveske, Byttet følgende sist uke; Vannpumpe Termostat/termostathus Det lekker et eller annet sted, og lurer på om det er i fra ekpansjonstanken? Er det vanlig med lekkasje? Ikke lett å se nøyaktig hvor det lekker. Har lufta kjølesystemet. Kan det være toppen som har gått?
  7. fin bil med kul farge. av interesse, hvilken type m5 fanger er det som er montert på bilen?
  8. Pen bil. Hvilken farge/fargekode er det?
  9. bumper denne for deg
  10. Jeg bor i oslo kan møte deg i morra for å se den. Kan duu sende meg nr på pm kan jeg ringe deg i morra for avtale.
  11. Kunne du sendt meg bilde av den på abe_yohannes@hotmail.com, så får du bud av meg deretter.
  12. Bmw101

    Trimming av e39

    Ombygging fra f.eks 520 til M5 viewtopic.php?f=1&t=144876&hilit=E39
  13. Koster ikke det dritmye, hvis jeg ikke tar feil:? Anbefales heller å kjøpe en 528 motor
  14. viewtopic.php?f=14&t=145108&hilit=E39 hvis ikke søk på forumet
  15. will do;-) takker nok en gang
  16. Ok. Takker for det. Nå må jeg legge til at. Problemet har vart i ca en ukes tid. De to siste dagene har det fungerte relativt stabilt, men vil fortsatt ikke friskmelde bilen helt. Du tror fortsatt det er sluttrinnet som er defekt - har ingen anelse om hva det er da
  17. Wow, opplevd nøyaktig det samme problemet med bilen min de siste par dagene. Men nå er det sånn at vifta hos meg, kommer og går. Skal ta den med til en i morra for nærmere sjekk, mistenkte termostaten... Hvor kjøpte du den?
  18. Har en Bmw 520i 1997 modell, og har den siste uka opplevd problemer med at aircondition ikke fungerer optimalt. Når jeg som regel starter bilen kommer det full varme, men bytter jeg "luftfunksjon", og skrur opp varmen fullt - uavhengig om jeg har hatt en kort eller lang kjøretur, vil det ikke komme noe "luft". Hadde en tur på 1 t, og frøys rævva av meg for å si det mildt. Mistenkte at kupe-varmer vifta muligens var defekt, men når det kommer varme/luft så tilsier det at den ikke er gåen. Tok den med til et verksted, og fikk beskjed om at termostaten var gåen, og må byttes. Er det tilfellet, og hvor mye koster selve termostaten? Må også legge til at gradestokken i bilen ikke justerer seg, om den eksempelvis står på -15 når jeg starter bilen, og jeg kjører den i en times tid (og det er max 3-4 minus ute), så vil den allikevel holde seg på -15. Byttet diverse filter under service for over 6 mnd siden - om det skulle være av relevans. - Er relativt grønn på bil generelt, derfor det er så herlig med bimmers folk
  19. Har en X5, E53 typen. Vil kjøpe motorola/samsung telefonen som tilhører det integrerte telefonsystemet til bilen.. Noen som kan hjelpe
  20. ^^ jepp hillmar, det er helt riktig. Meldingene som popper opp, og den store kjørecomputeren - der sangnr osv står.
  21. ^^ Takk for svar. sjekket ut. finnes det ingen billigere løsning enn den (2000++) blir litt stiv pris
  22. Jeg har problemer med utydelig tall og skrift. Hva er den enkeleste måten og fikse dette problemet på? Bilen er tysk import (noe aller bmw'er for såvidt er , og språket er tysk (kjørecomputeren). Har noen en anelse om hvordan jeg kan få endra språket, enten til norsk eller engelsk? Takker for svar!
  23. hva er dekk dim? hvor mye er det igjen av dekkene
×
×
  • Opprett ny...