Hei
Har en BMW 520iA e39 1997 mod, som jeg har noen problemer med for tiden, som jeg lurte på om noen kanskje hva som kan være galt.
Det begynte med at varmeapparatet hadde stoppet å blåse varmt, så bestemte meg for kjøre en diagnose.
Hadde akkurat kjørt med bilen så motoren var god og varm. under sletting av errors i diagnostiserings programmet (carsoft 6.5) kom det opp et vindu på og skulle til å slå av bilen tenningen på bilen, så slo den av og der etter på igjen, da begynte motoren å tikke som en symaskin, hørtes ut som en ventil hadde hengt seg.
Så jeg prøvde å slå av bilen for å se om dette ville hjelpe, men motoren tikket like mye, så bestemte meg å for å gjøre meg ferdig med diagnosen, siden det var veldig lite igjen. Der etter så slo jeg av bilen og lot den stå en stund for så å starte den igjen og da var tikkingen borte, så lurte på om hva grunnen til dette kunne være?
Bilen har også vært treg med å starte siden jeg kjøpte den i fjord våres, prøvde å bytte tennplugger uten at dette hjalp noe. Når den bruker lang tid på å starte kan det virke som den bruker tid på og pumpe bensinen fram til motor (tilbakeslags ventil som på bensin pumpe som er gåen? ) Virker som bilen starter lettere på flat mark.
Tror også har bilen har problemer med å forbrenne bensinen skikkelig, da bilen bruker akkurat nå 1.47L på mila ved by kjøring, og eksosen lukter veldig stramt i forhold til andre biler.
Og til slutt er problemet med varmeapparatet som ikke blåser varmt, byttet kjølevæske i høst da vannpumpen sa takk for seg, men varmeapparatet blåste varmt helt fram til ca slutten av desember så begynte den å blåse kaldt/lunkent, motor blir varm i følge temp sensor.
Feilene jeg fikk fra diagnoseprogrammet:
DME/dde
65 camshaft angle pulse generator
Instrument cluster
83
Airbag
8 Ignition circuit for left lateral side airbag
16 belt switch, driver side
Abs/asc/dsc
6 front right speed sensor faulty or abs inlet valve
67 CAN error
LCN/ccm
50 Thermical oil level sensor
Airco
1 Temperature contol wheel, right
Ble en del dette men håper noen kan hjelpe meg da jeg begynner å bli litt frustrert av alle disse feilene.
Takker for alle svar