Fin Post dette!
Har slitt med flere tomgangs problemer på min E34 M50b25. Har heldigvis en "komplett" delemotor, så jeg har hatt mulighet å bytte komponenter uten å måtte slakte lommeboka. MEN..jeg har vel byttet det som kan byttes, (som jeg har trodd var årsaken) men den ble selvfølgelig aldri heilt frisk.
Dette frem til i dag!!..
Oppdaget plutselig at Vakuumslangen mellom veivhusventilasjon og belg mellom innsug og tomgangsregulatoren var litt sammenklemt på et punkt. Fant ut at den var så godt som tett. (Var akkurat som den hadde smeltet sammen innvendig på et vis og var veldig myk og seig.) Nappet denne av og bilen sveiv fint med ein gang. Satt selvfølgelig på en ny fin slange og mysteriet var løst for denne gang..
Jeg trodde det var falsk luft tidligere, men dette avkreftet jeg etter å ha sprayet startgass rundt alt som heter vakuumslanger
.. Med andre ord: Sjekk vakuumslanger veldig nøye. De kan også bli tette, sammensmelta uten det er spesielt synlig!