Gå til innhold

goty

Medlem
  • Innholdsteller

    671
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av goty

  1. Hei, er det mulig å kun bytte låsesylinderen på døra og på tenningslåsen på E32 eller må jeg gjøre et mer omfattende inngrep? Har hatt et lite hyggelig besøk i bilen.
  2. Gi bort et par tusen kr. Ja takk.
  3. Jepp, derfor jeg er villig til å sjekke ut E34.
  4. Jeg finner det ikke noe sted :\.. Syntes at det er merkelig at det skal være så dårlig utvalg til denne casanovaen
  5. Hei, har noe rust på hjulbuene bak på min BMW 735i e32 fra 1991. Tenkte å få byttet disse før vinteren og oljebehandle bilen. Uansett, det største problemet er at hjulbuer til e32 er ikke å oppdrive. E34 derimot har et bredt utvalg av hjulbuer. Er det noen her som har erfaringer eller vet om de passer nogelunde overens? Arbeidet skal gjøres hos et karosseriverksted. Det var de som anbefalte meg å se om de passet da bilene er veldig like. Erfaringer ? Mvh
  6. Spør du meg så er det farger som det her slike biler er lagd for. De skal jo ikke være anonyme
  7. Selger piggfrie vinterdekk med godt mønster. Står på stålfelg holder til i fredrikstad
  8. Kjøpes, gjerne kuttet fra vrak.
  9. Ok, skulle dra og se i stad, men jeg droppet pga jeg ble for usikker. Så ut som en veldig pen bil egentlig, men bildene var for lite detaljerte. Gratulerer med kjøp iallefall. Hørt mye bra om 728 ..
  10. http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=44065201 Er dette veldig billig eller er det bare utrolig dumt å kjøpe gammel 7'serie med sekser som har gått nesten 300.000, vurderer nesten å se på den selv om det ikke er for dumt.
  11. Selger noen helt greie vinterfelger m dekk som har godt mønster. Disse har gått på en e39 tidligere. Piggfrie dekk som står på stålfelg m rust. Felgene er hele og pene men har selvfølgelig utvendig rust. D Pris 800kr. Holder til i Fredrikstad.
  12. Alle kabler er sjekket flere ganger Kjøpte denne : http://www.biltema.no/no/Bil---MC/Bilre ... oil-53400/ Takk for kjapt svar combatkit
  13. Hei, har en BMW 1602 fra 72. Uansett, slet med coilen tidligere så jeg byttet til en biltema coil. Bilen har fungert helt fint inntill nylig, da turtallet begynte å danse og vanskeligheter med å tenne bilen til tider. Her om dagen kimet jeg bilen helt tom for strøm, så kjørte jeg på med BOOSTER og bilen startet på sekundet. Er det biltema coilen som er for dårlig?
  14. Får prøve det også, så hvis dette ikke skjer når denne er avslått er det sensoren som er problemet?
  15. Hei, har hatt et problem med min bmw e39 i det siste. Når jeg gir gass i første og andregir hopper bilen. Det skjer ikke hver gang, men litt for ofte til at det skal være en bagatell. Det virker som om antiskrens eller ABS slår inn unødvendig? Jeg kjørte også på en humpete vei for et par dager siden, da lyste både ABS og antiskrens i dashbordet, det forsvant, men har også dukket opp med gjenvne mellomrom. Til tider kan det også lukte svidd clutch når disse "hoppene" skjer. Er det en gåen sensor eller hva kan det komme av?
  16. Svaret til Werther er på jordet samme hva, da en BMW 3-serie og 5 serie som regel koster mer enn en BMW Z4 ny. Jeg bare lurte på hvorfor den holder seg så godt, om man syntes det er så forbannet dumt så vet jeg ikke helt.
  17. Hei, har hatt lyst på en BMW Z3 en stund nå, men etter en del titting den siste tiden har jeg skjønt at BMW Z3 er en ganske "dyr" bil i forhold til sin bruk og kapasitet som bruksbil. Jeg vet at utgangspunktet til en BMW Z3 er en sommerbil som brukes som bil nr2 for de fleste som har familie. Uansett, det har ikke noe å si angående hva jeg lurer på. Hvorfor er en BMW Z3 som har gått 200.000 KM priset til den "svimlende" sum av 50.000 kr og oppover? Med tanke på at man kan få en ganske bra 5-serie e39 og 3-serie e46 til den samme prisen? Som utvilsomt er mye mer "bil" for pengene. Jeg kjøpte selv en 1996 modell e39 523i manuell til 45.000 kr for en stund siden og da tenker jeg på hva er det egentlig jeg får for 60-70.000 kr om man skal ha seg en grei Z3? Hvorfor holder disse rakkerne seg så ille godt i pris?
  18. De vil nok heller treffe hele markedet i stedet for å holde den til kun 2 dørs moe. Mariuse34, MYE bilder!
  19. Så en annen tråd spore litt av når det kom til denne debatten. Men nå var det jo sånn at jeg alltid har vasket bilene mine for hånd med vaskehanske fra meguiars. Uansett, er MASKINVASK så ille som folk skal ha det til? I dag kjørte jeg bilen min i en vask på statoil til 250 kr og ble strålende fornøyd med resultatet. Er det virkelig SÅ ille å vaske bilen i maskin? Er teknologien / børstene så dårlige / farlige mot bilen at det bør frarådes? Jeg har selv aldri opplevd å finne noen nye riper eller skrammer etter en bilvask i maskin. Så jeg er helt klart mer FOR maskinvask nå enn det jeg var tidligere.
  20. Selger en brukt fjær forran for 150kr om det skal være aktuelt for noen? Den ser hel og grei ut, den er absolutt ikke ny. Fredrikstad
  21. Henviser til tittelen.
×
×
  • Opprett ny...