Gå til innhold

Btrygve

Medlem
  • Innholdsteller

    36
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Btrygve's Achievements

  1. Hehe ja håper eg og, sendte den i dag i retur, så får vi se 😉
  2. Ja var det, kjøpt på skruvat for et par måneder siden. Lagd mye hodebry siden eg tenkte at den nye var iorden, menmen lærer så lenge man lever. Enkelte ting er best og kjøpe "originalt" 🙂
  3. Hehe nja er litt for slegge mekaniker for sånne småting desverre, i tillegg fargeblind så er ikkje det så god kombo🙈 fekk det nye spjeldet i dag, og foreløbig kommer ikkje det opp noen nye feilkoder. Spjeldet lukker fint når motoren går av også, så det ser lovende ut. Da blir det og sende det gamle i retur som defekt. Tusen takk for all hjelp 😉
  4. Oki, takk for svar 😉
  5. Da kan vi vel konkludere foreløbig at spjeldet er defekt til en viss grad og håpe på at nytt spjeld vil fungere 😉 gir en tilbakemelding så fort eg har fått det installert. Når du sier styring otis, mener du da styringsplaten på huset eller styringen kabelen kommer fra? Takk for god hjelp.
  6. Da har eg sett litt på det. Måler 12/14v mellom 3 og 4, og ca 2,6v på 2 og 4 dette både med motor av, tenning på og motor i gang. Ingen forskjell med motor i gang eller avskrudd på effekt. Spjeldet sto åpent når motoren var av og bare en liten bevegelse når eg startet den. Prøvde og gi litt gass og spjeldet var uten noe merkbar bevegelse. Lagt ved video av dette. Kjente på spjeldet og kjenner en viss vibrasjon i det ved forsiktig bevegelse. Mye tyder vel egentlig på at det er spjeldet som er defekt, eller er eg helt ute og sykkler her? VID_20230124_160242.mp4
  7. Ja det var ikkje dumt nei. Skal få sjekket det i kveld 😉 har bestilt nytt spjeld av merket dere ambefalte også, så får eg se hvordan det fungerer når den tid kommer.
  8. Det er lest ut og slettet, kan kjøre bilen sammenhengende uten at de kommer opp igjen, men slår eg motoren av og på igjen får eg opp 483D og ikkje den andre, den kommer ved oppstart på kald motor. Takk for bildet, dette skal sjekkes opp i. Mulig det er fortsatt det nye spjeldet som er noe galt med enda da...
  9. Febi var det eg kjøpte ikkje delphi 🙈 men hva spenning skal kabelen inn på spjeldet måle og hva av kontaktene skal ha spenning?
  10. Ble montert et nytt spjeld av typen delphi mener eg det var, kjøpt på skruvat hvertfall. Eg har bimmercode og bimmerlink samt icarsoft og delphi på PCen... Trur ikkje eg får sjekket dette med noen av disse eller? Ista og de programvarene der fekk eg aldri til og fungere... Mulig eg kan få sjekket dette hos ein bekjent.
  11. Heisan! Har byttet gass spjeld på ein e61 525d etter kortslutning inni styringen på spjeldet. Får opp feilkode : 483D og 4687. Prøvd og Google litt men ikkje blitt heilt klok. Det eg lurer på er om bytte av gasspjeld må kodes inn i bilen? Bilen fusker litt på kaldstart og går i nødmodus. Slår på og av tenningen og bilen går fint. Kobler til diagnose og får slettet feilkodene. Kan kjøre med bilen helt fint så lenge den er varm uten at feilkodene kommer opp igjen. Når eg skal starte den på lunken/kaldt så går den i nødmodus igjen og feilkoder er komt tilbake... Noen som har vært ute for dette før?
  12. Gode poeng og meninger alle sammen. Eg gikk for og sende den på reprasjon. Taper kansje de kronene det vil koste, men kan selge bilen med god samvittighet 🙂 Tusen takk for alle svar og meninger 🤠
  13. Ja drevet går med ca 30 sek intervaller, fant han på finn i går, så tenkte og snakke med han. Men tingen er at bilen skal selges, om det er verdt og fikse den før salg eller om det folk gjør no til dags å bytte til cic. Hadde eg kjøpt bil hadde eg villet at alt skulle virke, men ikkje alle er som meg 🙈
  14. Ja du sier noe der. Tusen takk for hjelpen! Så får eg se ka eg finner ut av 😉
  15. Ja var det eg tenkte også, men siden eg hører platen og viften går i ccc uniten så blei eg usikker. MPM modulen hadde eg ute i dag, og kan ikkje se noe korreksjon eller skader på denne. Må den nye ha navigasjon eller kan eg kjøpe ein uten, uten og programmere om?
×
×
  • Opprett ny...