Gå til innhold

staM

Medlem
  • Innholdsteller

    459
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Interesser:
    M&R

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

staM's Achievements

  1. Opp, har fremdeles mye deler av denne bilen. m43 deler, dører og div. Ta kontakt
  2. Blir det brukt magnetisme eller vakuum for å rette? Eller er det tradisjonell retting, som må sparkles og lakkes etterpå?
  3. Ah, tror bilen lå til 220.000 kr og hadde gått ikke så langt i fra 200.00 km, ikke noen kjempepris for en bil som ikke er godkjent på noen som helst måte. Var bygd på en tidlig 523i. Forresten, byttet ikke du ut den lille OBC-en din med den store? Fikk du dette til å fungere eller bare for syns skyld?
  4. Forresten Fred..Batteri Elektro i Arendal, husker de solgte en blå E39 M5 på Finn for et par år siden, til noenlunde markedspris. En kompis av meg skulle se på bilen, men da viste det seg at bilen var ombygd - ikke nok med det, den var ikke godkjent ombygd heller Sto ingenting om dette i annonsen, men det var skilt på den og den var EU-godkjent. Så skjønner det om du har hatt negativ erfaring med de der..
  5. Kan jo alltids prøve noe slik radiatortett da, men uansett kanskje en midlertidig løsning. En alternativ vare fra koed er like bra når det kommer til radator, nytt fra GS er nok kostbart. Men kan du ikke kjøpe brukt da? Jeg har i hvert fall 2 stk originale liggende som er helt i orden, og du finner sikkert noen lokalt som har en m50 radiator liggende. Dette bytter du også selv, er to klemmer i toppen, og ta av kjøleslanger, slenge inn en ny en og feste. Luftingen går kjempegreit. Alt du trenger er et skrujern og en halvtime. Koster 1200 kr for en ny en på koed, for m50 etter september 1992 og med uttak til kjøling på automatgir (som du må ha). Delenummer: www12876
  6. Nesten 5 laken for slike billige drittdekk? Trodde du visste bedre og hadde litt mer øye for kvalitet enn som så Fredrik De så deg vel komme gående tenker jeg, så det vel på typen.....vedder på at de bare stengte sjappa resten av dagen og stakk på bowling... De dekkene blir vel snart bare brukt av idioter med Toyota pickuper og slikt som snart ikke bruker den etter asfalten engang. Marshaldekk...hehe....
  7. Snakket med Alti bil, de sa at prisen på denne ligger rundt omkring 170.000 kr
  8. http://www.donbur.co.uk/eng/info/calcs/ ... d_calc.php Helt nederst her finner man noen kalkuleringer for akselvekt. Dette er egentlig beregnet for lastebiler ser det ut som, men kanskje det er mulig å bruke det til noe?
  9. Et helt fantastisk motorrom Huldra66, dette må virkelig være noe av det peneste som har rullet ut av fabrikken. M-predikatet er kanskje borte fra selve bilen, men S70 motoren vi finner i 850 CSi er jo uten tvil en ekte M-motor. Over til noe annet... The world drifting record is about to get crushed 11. Mai 2013 skal kjøreinstruktør fra BMW Performance John Schwartz prøve å drifte den nyeste generasjon BMW M5 i 40 miles (ca. 65km) sammenhengende. Dette skal visst gå til BMW Charity Pro-Am. Legger ved en smakebit, og hele artikkelen: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ictVAFK3mo http://www.autoblog.com/2013/03/23/bmw-wants-world-drifting-record-back-in-us/
  10. Bytter nå ABS-sensoreren på min E39 525tds Touring. På Koed finner jeg en sensor til 300 kr som skal passe til E39 525 tds sedan til og med 08/98, altså alt er rett bortsett fra at jeg har touring. Vil den virkelig ikke passe? Må jeg kjøpe den andre sensoren til latterlige 730 kr? Jeg legger merke til at sensorene ser prikk lik ut, også kontakten. Sensoren for modeller etter 08/98 er ikke lik, så der er det en forskjell. Koed nr: www13913 og www13912
  11. Hei mulig jeg har en liggende, det er isåfall med gult blinklysglass hvis det går bra? Mvh Bimmerman Ser nå at jeg må ha begge lyktene. Har du begge?
  12. Ønsker å kjøpe frontlykter til E39. Har en 97 modell, vanlig lykt. Alt må fungere, og de må være i god stand. Kan også være interessert i facelift-lykter til rett pris.
  13. Ønsker å kjøpe M52 servopumpe som skal passe E38 728. Regner med en pumpe fra E39 528 også vil passe?
  14. Faktisk få ting som ser så noldus ut som akkurat det der
  15. De bruker vel all tiden sin til å gå gjennom alt av regler nå, og få formulert et skikkelig avslag til deg.... Neida, lykke til
×
×
  • Opprett ny...