Gå til innhold

sondreh

Medlem
  • Innholdsteller

    136
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av sondreh

  1. Beklager sent svar på denne tråden, men alt er solgt
  2. hehe, ja kan se for meg at den blir endel mer brukt om man har skilt, men er jo både fordeler og ulemper
  3. lekte litt med tanken angående skilt på denne, men fant ut at det ble bedre å bare ha prøveskilt i ny og ne skal du ha skilt eller ?
  4. Helt riktig, har skjedd litt men venter på å ha nok til en stor bildeupdate, så ting skjer har blandt annet fått masse deler samt sendt sprut og ledningsnett til bygging Tiden har mye gått bort i en w124 jeg holder på å bytter motor i.. ( JA! Jeg vet, mercedes). Men den får seg en 3.4l AMG motor som heg håper kommer til å spenne ifra
  5. Konge prosjekt! har vert til stor hjelp denne tråden for min sin del men lurer litt på hvordan du gjorde det med utak på oljefilterbraketten og videre til oljekjøleren, for på min s38 er det ikke noe gjenger på uttaket på braketten.
  6. Har sett og fundert på dette, men er såppas lang i føttene så kommer jeg lengre bak + at det blir stoler med glideunderstell så får justert etter hvert. Kan godt hende det blir både positivt og negativt, men er ikke verdens undergang om det ikke går Min bil, mine gjerninger
  7. bli kult med hydraulisk brekk! legg gjerne ut flere bilder av oppkoblingen og diverse driver med det samme selv nå på e28´n
  8. Fikk da tatt en påskeøkt idag også. Så no er elefanten borte og motoren står der den skal Fikk også noen deler tidligere i uken. Her er GSP btr GSP girkassefester GSP ratt med snap-off k-sport justerbare stabstaglinker Fikk også dratt en tur på jobb og pressa slange til oljekjøleren Montert travers og fester, måtte borre nye hull i karrosseriet siden traversen var for lang. Begynte litt smått og fjerne asfaltplater med det samme Og kappa litt i girkassetunellen for heller å ikke kappe giroverføringen.
  9. har trua på sjuer med turbo, stå på!
  10. konge arbeid som bli gjort! setene ble jeg missunnelig på
  11. Da ble det update igjen. Og idag sto motorfester på dagsplanen, var litt måling fram og tilbake i starten, ringte Lamek og fikk noen tips, og plutseli var jeg klar for å bygge fester. Målte først at jeg hadde samme avstand fra reimhjulet til vangen på begge sider. Så tok jeg en kile under bunnpanne mot travers som hadde samme avstand som en e28 med m30 har + at jeg jekket oppi girkassetravers. Helt forferdelige bilder men.. Må også bygge om girkassetravers, men venter til jeg får tatt med GSP festene slik at jeg får rett avstand og diverse Borret vekk de orginale panserlåsene, siden jeg skal innn med "låssplinter"
  12. gratulerer med konge tall ! skal bli gøy å se denne forhåpentligvis i sommer
  13. Fikk tatt noen timer i verkstedet idag også, ikke så produktiv men alikevel. Skulle egentlig til å sentrere motor og diverse idag, men siden jeg ikke hadde girkassetravers som passet ble det flyttet til lengre ut i uken. Filk montert coilovers bak På med bremser Og en felg Håper det blir tøft Monterte også på innfestingene til motorfestene på blokka
  14. Ganske enig med Steffen her. Jeg ville valgt svart mye pga. Shadowline og holde en clean look. Kan selvfølgelig være knall med gult også men det var min mening.
  15. Skal prøve det neste gang i verkstedet Jepp har hørt at både m30 feste og orginalt e34 skal passe på innsugssiden, men får se etter jeg har fått sentrert motorn
  16. Skal bruke GSP coilovers. Prøvde med tidlig m30 feste (-84) på eksossiden, men de passet ikke.
  17. Takk! Å de skal ha samme avstand?
  18. Tok en liten økt idag igså jeg og ///Mstian. Fikk monter diffestene så nå er denne komplett. Men sliter litt med demperne bak, bruker 635csi bakstilling så lurer på om demperfestene på denne bygger lengre bak, for når jeg fester demperne oppe i karrosseriet så er det 4-5 cm til de treffer demperfestet på brua.. Må jeg bygge om dempertårnet eller finnes det noen løsning på dette? Så sto prøvemontering av motor på dagsplanen. Lurer også på angående sentrering av motor siden jeg skal bygge egne motorfester. Skal ikke bygge den lengre bak (ennå), så om noen har råd å gi anående dette bli jeg glad!
×
×
  • Opprett ny...