Gå til innhold

RobertK

Medlem
  • Innholdsteller

    39
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av RobertK

  1. Hei alle bilkyndige, jeg har en BMW 120d E82 2008modell. Var på eu-godkjenning idag og fikk beskjed at høyre casterstag bak må byttes og at det er eksoslekkasje fra fleksirøret ved eksosen. Litt bakgrunns-info som bekrefter hvorfor det fleksirøret er slitt: Da det ble byttet eksos så ble det litt "vrikking" for å få løst røret, så det er nok grunnen til at fleksirøret er litt lekk. Så da må fleksirøret fra eksosrøret til partikkelfilteret byttes... Spørsmålet mitt da er om det må sveises? Eller ordnes det bare ved å bruke klemmere?
  2. Da er nye fangeren på, er super fornøyd og henta bilen fra lakkbehandling idag, så da er den nesten klar. Så røyk jeg også på nytt understell!
  3. Da begynner det å skje litt her også. Nye bremseskiver/klosser foran blir fikset 18.04. Lakkering av panser, sideskjørt og 1M fangern (!!!) kommer til å skje iløpet av de første ukene i Mai + polering av resten av bilen. Vurderer også å lakkere diffuseren matt svart siden den har kjedelig plast farge pdd. Legger ut bilder så fort det begynner å skje noe mer.
  4. Noen som har flere skrekkhistorier? Bestillte akkurat lyktesett derfra uten å sjekke referansene til trolltuning...
  5. Lykter som avbildet og 1M frontfanger ØK!
  6. Lykke til med salg, enormt gode biler de der!
  7. Batteriet er ok, fikk ordna meg skyss til jobb så før jeg dro på jobb så satt jeg på batteri laderen i håp om det bare det som var problemet, men det skal ikke være problemet.
  8. Hei, jeg har en 120D 2008 modell N47 motor. Bilen fungerte helt fint hele tirsdagen, jeg parkerte den i garasjen etter jobb og den stod vanlig gjennom natta, men onsdag morgen så ville den ikke starte, den prøver å starte som vanlig, men den kommer ikke igang. Skifta dieselfilter, men den starter ikke så de på verksted kjørte en diagnose for å se hva som skjer og da kom de fram til at motoren ikke får drivstoff. Kan dette være drivstoffpumpe rele'n som er gåen? Noen som har opplevd dette?
  9. Hahaha, lurer på hvor lang tid det tar før jeg får til en video av en som sitter i bilen og gasser mens jeg står bak Skal få til det.
  10. Hei, de skvettlappene, har du lyst til å sende en PM for hvor du kjøpte?
  11. Som lovet danskiii! (Bare noen måneder forsent). Fikk ikke lov å laste opp her, så ble youtube. Her er ett ekstra bilde fra høst da panseret ble lakkert mattsvart mot min vilje av døgg.
  12. Dette begynner å bli flaut, lover lydklipp ikveld!
  13. Er på utkikk etter leppe som går under hele frontfangeren til en E82 120D med full m-sport. Er det noen som har det til meg her?
  14. Heisann, glemte helt av tråden pga IRL saker. Skal prøve å få oppdatert litt om det jeg har gjort i det siste med bilen og få opp ett opptak med eksoslyd. Drar til syden nå imorgen, så må bli etter det igjen, hehe. God helg!
  15. 1M Frontfanger ØK. Må være hel uten skader, spiller ingen rolle hva slags farge.
  16. Takk! Av en eller anna grunn så er jeg veldig glad i de baklyktene som sitter på som standard, om kvelden så lyser de utrolig pent, så jeg kommer nok ikke til å bytte dem ut i år hvertfall... Mulig jeg skal bytte til depo v2 frontlykter når budsjettet strekker til.
  17. Skal se om jeg får til det asap! Kommer til å justere endestussene litt når jeg får bedre tid, synes de sitter litt langt inne.
  18. Da er eksosen montert!
  19. Fikk faktisk riktige fester levert idag, men ble til at bukken er opptatt, så monteringa av eksos skjer imorgen formiddag forhåpentligvis!
  20. Eksosen ble kjøpt hos Flisa Motorservice, de ordna import osv. EDIT: De importerer direkte fra Milltek. Sjekka priser for privat import, men endte opp med at det blir noen hundre dyrere, avhenger av kursen og om selgeren er villig til å trikse litt Frakten var ikke ink der siden jeg henta den fra lageret/verkstedet, men regner med det er 5-600kr for frakt avhengig av hvor du bor, men hvis du kjøper fra Ebay så må du regne med frakt på hvertfall 1300kr. Takk
  21. Ble gjort litt idag, fikk også besøk av en strøken R32 Folierte sideblinkersa, men folien jeg brukte var så faens tjukk å jævlig at det ble ikke 100% så dette skal ordnes opp i om noen dager. Prøvde oss på baklyktene, men folien var av veldig dårlig kvalitet desverre, så jeg bare reiv det av og bestillte nye av bedre kvalitet. De midlertidige spacerne jeg kjøpte fra Biltema rista no så jævlig at jeg måtte bare ta dem av, passa på at jeg sentrerte "spacen" riktig og at boltene ble strammet riktig, men det funka ikke, så får kjøre uten spacere til de skrudde kommer i posten. Ellers så dro vi å vaska bilene på det lokale vaskeanlegget, der sprakk slangene rett etter at vi såpa inn bila... endte opp med at vi kjørte til Statoil og vaska ute istedet.
  22. Nydelig farge på bilen din! Følger.
×
×
  • Opprett ny...