Jeg har en 320D xdrive F30 som jeg hadde problemer å få starte sist helg. Været var ufyselig med snøfokk som drev inn i motorrommet og det var en del kuldegrader.
Da jeg skulle starte bilen kom symbol for heating opp, med bilen startet ikke. Det var kun et lite klikk som jeg tror kom fra startmotoren uten at den slo inn.
Etter en times tid med hårføner liggende under panser på bilen langt oppe i fjellet( det eneste tilgjengelige hjelpemiddel) så fikk jeg start.
Denne helgen bar det til fjells igjen. Jeg hadde kjøpt bilpresenning til å legge over bilen, men det blåste slik at det var vanskelig å holde denne på plass. Snøfokk igjen og mange kuldegrader.
Bilen startet ikke, og jeg hadde hjelp fra Viking med strømbooster, men nok en gang var det en liten klikkelyd fra startmotor vi hørte. Viking mener at det kan ha kommet fuktighet/ vann i startmotoren som har fryst i kulden.
I morgen får jeg bilen hjem og til verksted for å finne ut av dette.
Noen som kan ha en formening om problemstillingen?