Gå til innhold

13de

Medlem
  • Innholdsteller

    11
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av 13de

  1. Hei. Du skriver at de er 8,5 tommer brede, men den ene felgen på bildet står det 8x17. Er alle 4 like brede, eller er det forskjellig bredde for foran og bak? Følger det BMW emblem med? Og hvor i landet er felgene?
  2. Ja, OK. Takk for svar. Min bil har tåkelys og check control, men ikke kjørecomputer. Jeg kjøpte en kjørecomputer fra en 1998 modell, dessverre var det andre koblinger i forhold til det jeg har på min 1992 modell:-( Jeg har også seter nå som har setevarme, det var det ikke orginalt i bilen min. Det virker ikke som jeg har kabler til det, men sjekker grundigere når jeg skal skifte ut gulvteppe, kanskje er det jo noe skjult under?
  3. Glemte forresten å spør om det er for en modell med check control? Min er for en modell med check control og er i god stand. Kan vi utveksle bilder? Det er baklysene du mener?
  4. Jeg er intressert, men da må de sendes eller vi kan møtes i august for da skal jeg til vestlandet
  5. Hei. Har du et komplett klimaanlegg?
  6. Hei. Jeg har en BMW 325i Coupè produsert i april 1992 med bl.a. utstyrskode S848A "Erweiterer Kabelbaum". Jeg er i ferd med å oppruste denne bilen en del og er nysgjerrig om noen vet hvilket ekstra kabler som er inkludert? Bilen jeg har er med skinnseter, men uten setevarme. Nå har jeg kjøpt et orginalt M3 interiør med setevarme, uvisst av hvilken årsmodell. Brytere har jeg også fått tak i, men kan jeg bare plugge i, er kabelen der? Min bil er også uten klima, men nå har jeg klimaautomatikk fra en M3 fra 1998 på hånden og ønsker å montere dette. Er kablene der allerede i og med at jeg har dette ekstra kabelsettet? Jeg har også bestilt et pioneeranlegg med navi, trenger man omkoblingssett? Per nå står den radioen i som bilen ble lever med ny (Blaupunkt). Er nysgjerrig om noen vet presist hva denne utstyrskoden betyr, hvilket utstyr man uten videre kan koble til. På forhånd takk for hjelpen:-)
  7. Hei. Er det noen som vet om et automatisk klimaanlegg fra en høyrestyrt 1998 M3 3,2 passer i min 325i Coupè? Jeg har utvidet kabelnet fra fabrikk, men vet ikke om det har noe å si? Er det noen som vet om slanger og rør går på samme side av motoren etc uavhengig om det er en venstre eller høyrestyrt bil?
  8. Hei. Har bestemt meg for å slå til på en 1992 325i Coupè. Den er god stand bortsett fra at forsetene består av gammelt, sprukket skinn og taktrekket henger en anelse. Det gjør for så vidt ikke så mye at setene er dårlig for jeg ville uansett ha de orginale sportssetene, kjøper de brukt. Det jeg ikke liker så godt er at interiøret er grått og dermed er dashbordet også grått. Jeg foretrekker det svarte dashbordet. Som sagt er dette en 92-modell og jeg har inntrykk at dashbordet på senere årganger er av høyere kvalitet, ikke så hard plast liksom, er det noen som kan bekrefte dette og vet når det forbedrete dashbordet kom? Det er vel ikke så vanskelig å skifte dashbordet ut? Tenkte også da å skifte taktrekket, vil gjerne ha det mørke. Jeg så en DIY guide her inne på hvordan en kan gjøre det, men min bil har takluke, må man demontere hele takluken da? Er det noen som har en DIY på en med takluke? Bilen har en check control, men ikke kjørecomputer. Kan jeg bytte ut enheten med en kjørecomputer og vil den virke da, eller skal det noen andre hjerner og ledningsnett til for det? Siste spørgsmål er om erfaringer med hjuldimensjoner. Jeg har tenkt litt orginale BMW Motorsport hjul med 235 bredde, fúnker det bra? Har bare kjørt bilen en tur i går med 15" vinterhjul. På forhånd takk for hjelp.
×
×
  • Opprett ny...