Gå til innhold

tukvydra

Medlem
  • Innholdsteller

    53
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av tukvydra

  1. Sikker på at det er Osram ja, den er kjøpt over disk i Norge. Ikke nightbreaker, men tror den het Xenarc. Vet ikke hva forskjellen er..
  2. Tok sjansen på D1S, og det var riktig. Pære byttet og nå lyser det igjen. Det som derimot er litt snodig, er at den 3-4 år gamle Biltema-pæra lyser bedre enn den sprett nye Osram-pæra jeg monterte i går..
  3. Har relativt plutselig begynt å mangle frostvæske. Den forsvinner ikke til olja, og finner ingen åpenbare lekkasjer utenom litt småsvetting rundt EGR-termostaten. Går fort 1-2 liter i uka (50-60 mil). Noen ide til hvor man begynner å lete? glemte å nevne at det er en M47TU2D20 fra 2007.
  4. Dette lurer jeg på også. Tok av oljelokket med motoren i gang i dag, og så at det "dampet" ut og sprutet litt olje. Det var riktig nok i overkant av 0 grader ute og varm motor, så kanskje normalt at det damper? Ikke vet jeg, men har ingen indikasjoner på at det skulle være noe feil med motoren. Veivhusfilteret byttet jeg for et år siden-ish.
  5. Nei? Dette er altså BAK
  6. Hei, har fått beskjed om at jeg må bytte dette, da det var for mye slakk til at jeg kunne ta firehjulskontroll. Har dette staget noe annet navn? Jeg finner ingen stag med dette navnet på skruvat, mekonomen osv.. Og hva heter det på engelsk?
  7. Hei, dvs at det da er d2s på denne bilen? Eller må man åpne og sjekke?
  8. Hei, denne dukket opp her om dagen for venstre lys. Når jeg slår på lysene kommer det et kort lysglimt fra pæra, før det blir mørkt. Er dette pæra som har gått? Har aldri vært borti at en xenonpære bare dør ut før, men derimot blitt gradvis dårligere med lillaskjær. Tror pærene er ca 3 år gamle. Skal jeg bytte pære, eller er det noe annet som kan lage krøll? 2007 E61 pre-LCI med bixenon.
  9. Link til annonse: https://www.finn.no/car/used/ad.html?finnkode=98968843&fks=98968843
  10. Tjoa, men fortsatt er de mye dyrere enn feks fra Tyskland/eBay. Koed har en brukt gått 335k til over 7 lapper.
  11. Må få tak i ny/brukt tannstang til min e61. Ser at det er flere typer ute og går, er det noen som går om hverandre? Er feks lci og pre-lci like? Hvis ikke, er det enkelt å finne rett match mellom mitt chassisnummer og rett delenummer på tannstang?
  12. Hei, har i det siste merket at det spesielt ved oppretting etter stort rattutslag rykker lett i rattet når jeg dreier tilbake mot midtstilling. Ikke veldig kraftig, men merkbart. Har relativt nylig utført hjulstillingskontroll, og forstilling er i orden. er det bare å tømme sparekontoen og kjøpe ny tannstang, eller kan det være noe annet? Ny tannstang koster jo 25k i Norge ser det ut til, så det utgår jo egentlig siden bilen er verdt maks 100k. Det er snakk om en 2007 E61 pre-LCI, M-sport. Tips?
  13. https://www.finn.no/98968843
  14. Altså at sammenkoblede ledninger kan erstattet ny sensor?
  15. Byttet skiver og klosser rundt hele på min E61 i helga. Slitasjevarsleren bak var utslitt, men hadde glemt å kjøpe ny så satte den tilbake. Får imidlertid nå ikke resatt klosser bak i i-drive. Kan varsleren fjernes i sin helhet og problemet unngås? Grunnen til at jeg spør er at jeg oppdaget at varsleren foran var klippet av og frakoblet, og da har vært det lenge. Her har jeg igjen mange km estimert i i-drive, så det har antakelig ikke vært noe problem å resette denne tidligere. Vil helst bare klippe bort greiene om det er enklest
  16. Ser at disse eksisterer i 310mm og 324mm (foran), er det forskjell på m-sport og ikke? Finner ingen nærmere forklaring hos de som selger slikt.
  17. Velholdt original m-sport med det viktigste utstyret. Langkjørt bil. http://www.finn.no/78395426
  18. Prøver å få ut en defekt viskermotor, men dingsen som høyre pusserarm sitter mot (sett fra foran bilen) sitter bom fast. Denne må fjernes for å få bort plastdekselet over motoren. Trengs det noe spesielt avdragerverktøy for å løsne denne?
  19. Hei, får feilkode på "drosseklappentsteller" - altså gasspjeld på min 520dat M47. Er dette det samme som AGR/EGR-ventilen? Bilen er fungerer noenlunde normalt, men er kanskje litt daff på lavt turtall og er ekstremt død når det er kalt ute (frem til motoren blir varm). Er det noe poeng i å rense denne, eller er det bytte som gjelder?
  20. Denne, som er en TDi med defekt tilleggsvarmer, blir varmere enn bimmern, så da skal jeg nok sjekke ut termostaten(e) 😊
  21. Tja, klima står jo på full guffe en stund. Ned på 20-22 etter hvert. Kjører 45-55 min hjem fra jobb, landeveistempo 50-100km/h med oppover og nedoverbakker. Blir jo endel strekninger med 1500 rpm og lav belastning.. Ca 6 mil. Tilsvarende blir en Touran jeg kjører innimellom 90gr på toppen av bakken, og faller til 50 igjen nedover, nå på vinteren.
  22. Skal en slik motor klare å oppnå 90 grader på vinterstid, selv uten webasto/tilleggsvarmer?
  23. Hei, gjennom den "hemmelige" menyen i dashen har jeg lest av driftstemperatur under min vanlige vei hjem fra jobb, rundt regnet 4 mil oppoverbakke og 2 mil nedoverbakke. Makset på 66 grader oppover, og ned mot 50 nedover. Dette med ca 0 grader ute. Rødmerkingen på turteller ligger da på 4500 rpm. betyr dette defekt termostat? 2007 520dat, m47 motor
  24. Hei, fant noen løsning på denne? Har nøyaktig samme symptomer og samme feilkode som deg.
  25. Det var svaret jeg håper på! Hvilket utstyr trengs for dette?
×
×
  • Opprett ny...