Gå til innhold

Mats Håpnes

Medlem
  • Innholdsteller

    25
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjøretøy
    2007 BMW 520d M-Sport

Mats Håpnes's Achievements

  1. http://m.finn.no/car/used/ad.html?finnkode=71585354&ref=ads&myad=71585354
  2. Hei folkens. Jeg vurderer å kjøpe E92 M3. Kjenner ikke så godt til 3-serien, så det jeg lurte på om det er noen kjente feil ved jeg bør være obs på?
  3. Ok. Mener jeg leste en plass at det hadde vært mye trøbbel med motoren i disse bilene. Vet du noe om det?
  4. Jeg vurderer å kjøpe BMW M5 E60. Er det noe spesielt jeg må sjekke med disse bilene? Må jeg forvente mye reparasjon eller holder de seg bra? Tenker en 2005-2007 modell som helst ikke har gått mer enn 150.000km. Takker for svar.
  5. Ja kun original M-sport, 2-3 cm om jeg husker riktig? Begynner nesten å tvile litt på om det er ET20, men det var det jeg bestilte. Har ikke sjekket det, men skal gjøre det når jeg kommer hjem. Jeg spurte om jeg burde ha ET25 bak når jeg bestilte felgene, men fikk bare svar at jeg hadde plenty med plass, så det ville ikke være et problem.. Usikker på akkurat camber, men den er positiv hvert fall.
  6. Ja jeg syntes og det var litt underlig. Jeg har hatt biler som subber før og hater det, så jeg sjekket det grundig opp før jeg kjøpte disse felgene at de skulle gå bra på E60. Har lest om mange andre som har det. Bilen er ganske strøken selv om den begynner å bli gammel, så jeg har ikke veldig lyst å valse. Jeg tror det er plastdekselet inne i hjulbuen de tar bort i, er det mulig å gjøre noe med det?
  7. Hei. Jeg kjøpte meg felger og dekk med 285/25/20 ET 20 bak og 245/30/20 ET20 framme i vår i god tro om at dette skulle gå fint da der var så mange andre her som hadde det samme. Det viser seg at når jeg har litt vekt bak i bilen (bare én passasjer) så subber bilen bak over fartdumper/humper i veien, noe jeg syntes er utrolig irriterende! Er det noe quick fix på dette? Regner med det er en plastplate inne i hjulbuen som de tar i mot. Håper jeg slipper å måtte selge felgene og kjøpe nye. Er heller ikke super gira på å valse ut hjulbuen. Er det andre løsninger? Bilen min er forresten M-sport. Takker for alle svar! Mats
  8. Godt å høre Spent på hvordan den blir med 20", både utseende messig og kjøremessig! Vurderer foliering også bare for å få en ny farge på bilen. Litt lei av karbon svart metallic nå. Noen som har erfaring med foliering?
  9. Jeg har nettopp bestilt 245/30/20 og 285/25/20 til min E60 (ikke xDrive). Håper ikke det blir noe problem?
  10. Skulle gjerne hatt noe lignende til min E60 også!
  11. Da går jeg heller for 245/30 og 285/25. Da bør det ikke være noe problem? Har slitt med subbing tidligere på en annen bil og det var stressende. Noen som har erfaring med Lionhart LH-five eller Ohtsu FP8000?
  12. Bilen er ikke senket mer enn original M-sport. Litt usikker, men tror dette er 30mm? Vil 245/35 framme og 285/30 bak også gå fint (ikke subbe)?
  13. Jeg planlegger å kjøpe 20'' felger til min E60 M-sport og lurer på hvilke dekk jeg kan ha på uten at det vil subbe? Vil 245/30/20 framme og 285/30/20 bak fungere eller bør jeg helst ha 285/25/20 bak?
  14. Hei. Noen som har erfaringer med Accelera Phi dekkene? Har hørt de skal være relativt gode til å være billigdekk. Noen som kan bekrefte/avkrefte dette? Mats
  15. Ok takk
×
×
  • Opprett ny...