Gå til innhold

Public Enemies Co.

Medlem
  • Innholdsteller

    13
  • Ble med

Alt skrevet av Public Enemies Co.

  1. Har ikke fått målt nøyaktig med trip teller ennå, men som du er inne på her så burde jeg ha merket ganske stor forskjell på forbruket, og det gjør jeg ikke 😅 Uansett og forbruket er reelt eller ikke så viser skjermen et såpass høyt forbruk og da må det jo være en feil et eller annet sted..
  2. Okei, skal ta en sjekk under 👍🏼 Er tørt og fint i motor rom og rundt dyser hvertfall
  3. Kan ta en sjekk på det, ikke merket noe til det hvertfall og lukter ikke noe 😅 Hvor var lekkasjen hos deg?
  4. Jepp, har nullstilt og feilen er der fortsatt. Kjørte nettopp en Inpa diagnose til og fremdeles null feil verken i error eller shadow på både motor og girkasse... Når jeg tidligere har tilbakestilt forbruk i forkant av dette så har den falt ned på rundt 0.7 etter relativt kort tid, mens nå er den ikke under 1.2 en eneste gang 🤯
  5. Jeg mener at speedometer viser ca samme forbruk som før, men at det plutselig hoppet oppover i skjermen. Prøver å gi så mye info jeg kan. Jeg hadde ikke resatt forbruket i forkant. Jeg pleier vanligvis å følge med på dette ganske ofte i BC-skjermen når jeg kjører og visste at det vanligvis var på rundt 0.6-0.7. Også helt plutselig når jeg skulle sjekke så viste skjermen 1.5, så jeg lurer da hovedsaklig på hva som kan være årsaken Dette er en pre-lci uten idrive hvis det har noe å si.
  6. Noen?
  7. Var også ute å kjørte på motorvei istad og da så jeg at den gikk fra 14.5-14.9 når jeg slapp gassen og motsatt vei når jeg ga gass igjen.
  8. Takk for svar! Jeg har resatt forbruket flere ganger og den viste som sagt rundt 0.7 etter en stund med blandet kjøring. Jeg ser at måleren i speedometer fortsatt måler ca 0.7 mens skjermen viser 1.5 så for meg så virker det som om det er en eller annen sensor et eller annet sted som ikke vil samarbeide lengre 🤔
  9. Hallois. Tenkte å gi dette forumet et forsøk da det står helt stille hos meg 😫 Har en e91 320d som plutselig viser mellom 1.4-1.5l i forbruk og jeg kan ikke skjønne hvorfor. Har kjørt flere Inpa diagnoser og alle verdier ser ut til å være som de skal + null feilmeldinger. Har ganske nylig renset innsug og egr + ny MAP og trykksensor til innsug. Maf er i orden og turbo virker ok. For ca. en uke siden var forbruk på ca 0.6-0.7 og dette virker til å ha kommet "over natta". Noen smarte forslag??
  10. Da fant jeg problemet og det viste seg at det ikke var værre enn at hjulene foran subbet i coiloversen. Ingen skade skjedd, men er noe jeg burde ha lagt merke til. Håper dette kan hjelpe andre i samme situasjon. Takk for tilbakemeldinger!
  11. Prøvde det også og var ingen annerledes lyd.. Er også verdt å nevne at håndbrekk lampa konstant lyser. Er snakk om en 94' E36 med skivebremser
  12. Da ville vel lyden vært mer konstant? Og er god klaring til dekkene både foran og bak. Det hender at den låser et av hjulene også, akkurat som om brekket skulle stått på.
  13. Noen som har noen formening om hva dette kan være? Har stått på bukk i et par måneder i varm garasje med brekk på, men var ikke slik da jeg satt den fra meg. Setter pris på svar!
×
×
  • Opprett ny...