Gå til innhold

mariussky

Medlem
  • Innholdsteller

    32
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjøretøy
    BMW e60 520i

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

mariussky's Achievements

  1. Mener du den boksen som ligger under passasjer gulvet? Denne er hvertfal skiftet til en ny, for jeg trodde kanskje den var problemet..
  2. Jeg er litt usikker på når lampen startet å lyse. Kan denne feilen gjøre at aktive styringen også lyser? Skal få sjekket kvitteringen, om hvilke deler som er brukt! Noen i Oslo / Hønefoss området som har mulighet til å se/fikse dette problemet?
  3. Sensor og hjullager ble bestilt og montert av mekonomen. De sa det var et mystisk problem.. Går noen av abs-ledningene i nærheten av girkassen? (på undersiden) Kjørte på en stein, å slo hull i girkassen under, lurer på om de ledningene ligger utsatt til?
  4. ABS lampen lyser. Sensor og hjul-lager er skiftet høyre bak. Det er blitt sjekket med PC at sensoren får plutselige endringer (spike) registrert. Disse kommer ikke i rytme etter hverandre. Speedometeret slutter å fungere over ca 30km/t. Er det noen som har opplevd dette? Kanskje noen her som vet om noen i Hønefoss / Oslo området som kunne sett på dette?
  5. Eller noen som vet hva dette er?🤔
  6. Hei! Har nylig skiftet varmeapparat motoren. Når jeg skulle koble tilbake, er det en kobling jeg ikke finner hvor skal igjen.. Denne går sammen med ledningen inn til radioen. Noen som vet hvor den skal?
  7. Glemte å nevne at etter bremseklossene, skiver, indre og ytre styrearm ble skiftet ble det tatt 4 hjulskontroll og EU-godkjenning med ingen feil eller mangler.
  8. Bestilte nye blinklys, men fant fort ut det manglet en foring. Måtte lage en selv.
  9. Det store problemet med alle feilkodene, som beskrevet over. Ble fikset med med nytt batteri og helt ny dynamo. Har gjort noen små oppgraderinger: Alle lampene inne i bilen, er skiftet til LED. Skiftet til LED BMW logo under alle dørene. Skiftet ut gir stikken. (Sikkert ikke alle liker det, men følelsen er mye bedre)
  10. Bestilte nye bremseklosser som passet.
  11. Synes jeg også.. Ja, jeg skal nok følge rådet ditt der!
  12. Bestilte nye bremseklosser forran ( https://www.bildeler.no/bremseklosser/v/30213/bmw/5-serie?arsmodell=2004&drivstoff=b&karosseri=765&motorkode=m54b22226s1 ) Disse passet ikke i kalipperen.. bildeler.no sa jeg mest sannsynlig hadde uoriginale bremser? Noen andre som har hatt et slikt problem? Illustrasjons bilde:
  13. Okei, dette må sjekkes!😊👍🏼
  14. HJELP! Jeg var ute å kjørte, satte bilen i park på tomgang en liten stund, kjørte videre i 5 min, fikk da opp batterilampen i dashen. Satte bilen i park igjen mens jeg var på butikken. Kjørte noen hundre meter, å stod parkert på tomgang igjen. Plutselig begynte den å ruse seg opp til nesten 2000 omdreininger. Prøvde å kjøre en tur, så kom det opp ABS i dachen, infoskjermen slo seg av, et ikon med et «!» med en bølget sirkel rundt. Kjørte rett fram å måtte plutselig svinge veldig mye for å kjøre rett fram.. Har noen fått en slik feil før? Ikke prøvd å starte den igjen, pga reise offshore. Setter stor pris på forslag til hva det kan være. Den måtte få starthjelp tidligere på dagen, men tror det var fordi jeg ikke slo av lysene..
×
×
  • Opprett ny...