Takker for inspirerende og god korrekt info der ikke er copy-pastet inn men skrevet av en der likte å formidle ,og det kommer frem -Var selv så ¨heldig¨ at det startet med en E3 (3.0s kort modell -75) (&skulle ikke vært lov ..& var det kun på papiret) men en var da akkurat konfet i 1990. Og en heller beryktet tur til tigerstaden for noen fiskere kullimenerte i besøk på bilauksjon (for der gikk ikke fly hjem igjen). Og den ene kjøpte en E3 ... (med gull BBS,momo interiør og riktig ¨stance¨ ..ikke for mye senka men passe for utseende og kjøreegenskap, der var og inntrukket støtfangere..så perfekt&mint ellers fra rett år (den var produsert i73 stål og så sort lakk en kunne barbere seg i for en 15+åring;) .Vel fortjente en det som gjorde at jo nærmere dem kom bygda en bodde i (55-60 mil fra hovedstaden+) så jo mer edru i tanke vart vedkommende der hadde selvsagt sjåfør, så meldte tanken seg : ¨hjemme står der 2+ biler og fruen vil ikke like flere.... Han fikk gitt melding på ẗelegraf tlf¨ på de tider var det ring den som da er BMW entusiast og har en slik så vet den hvem som vil ha en i ¨fjorden¨ . Vel det viste seg at det var meg (etter å hatt utplasering etter ungdomsskole så jobbet en i butikk/lager en liten stund og der var en der hadde en sølvmørkgrå metallic av E3n (da med hjulbuelister i krom og ¨skinn overtrekk der var polstret i interiøret ..alt slik det var da..) Han med E3n i fjorden fra før solgte meg bilen før han eller noen hadde sett den (vel dem der kjøpte den såg jo den men i ḧastetilstand og i mørke på vei hjem til kone osv og raskt nok så dem ikke mistet fiskebåten ut igjen (line og kaster så Eg ¨protesterte¨ fyrst,: ¨men eg har jo ikkje pengar¨- ¨du har jo nettopp komfirmert deg?¨ - ¨ja men men ikkje så mye¨ - ¨kor mye har du då, har du ikkje en moped du kan selge og (hadde TSX (50ccm i norge men 125ccm i utland;) der var mer eller mindre strøken og kjent i bygda fra eg var 13-14 ..så) Jo eg kan jo selge den (hadde bror der nettopp hadde fått en TSX selv -trimmet av meg til 90+ , så eg kunne låne den på dagen da han ikke turte å kjøre den på dagtid i bygda på vei han var jo da 13+år ..Så greit den ble min for penga ? Jepp eg stod og såg på trappa da den kom ned på tunet fra hovedveien og gjeipen datt fra han der eigde den andre E3n i fjorden..for dennne var jo mer strøken og perfekt er bare ordet ..
Det hører med til videre historie at før andre der var sjåfør (mens en selv og bestekompis var på alpinski etter festen dagen før...) og han sjåføren var litt for turtallshissige (toppen slo seg skjeiv (tidlig alu topp)) .Så rakk en å bli beryktet som den der kunne hente og bringe når andre ikke kunne. Og ja bilen kjører fra det meste (da min var vel sprek;) volvoen til dei blå lot dei stå. Ingen vits i å kjøre etter (ein fikk tlf. om at en var observert;) Og at ¨ekstremkjøring ¨var ikke ønskelig , det var jardt for enkelte (ein bergensar der var stasjonert her fikk beskjeden : ¨kan dei kjøre så får dei kjøre¨..
Men det var då og ikkje no . No er den E3n i 1 a 3 biler der aldri skulle vært seld (har 3-BMWr i dag & 2 -¨eldre¨ mercer 1-porsche-&1 gml. pensjonert 4x4 (altmulig)ambulance + ein gml Ford 4000 traktor så veien brøytet + anna..så vanskelig med å selge? =JA;) angrer på ha selgt E3n=JA ..men greier ikke kjøpe ny da den en hadde var alt for rett til meg då, og no. -Mvh Anders-Olav