Arnefles Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Gjelder en 320ia-95 E36. Klarte å helle på for mye,ble faktisk til over plasten på pinnen. Skjønner at dette ikke er heldig,blir vel ekstra trykk og kan kansje gå hardt utover pakninger? Noen som har erfaringer her eller råd? Tenkte meg ned på biltema nå,hvis jeg rekker åpningstida deres i dag og få tak i en sak som jeg kan suge opp igjen nesten 1.ltr. Har dessverre kjørt noen mil,håper det går bra...? Min motor er strøken fra før av,er redd!
Bjørn 320 Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Er ikkje 110% sikker, men trur motoren brenn av det som er "til overs".
Mack10 Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Tror ikke du skal være redd for at noe går i stykker.. Går nok helt fint skal du se.
bjalle Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Skadelig for motor med for mye olje,feil oljetrykk gir dårligere smøring og pakninger kan begynne å lekke,men 1 liter er ikke mer en mellom min og max på peilepinnen så det går nok bra.
RuJu Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 kjenner enn som fyllte 2liter for mye på en volvo 240. dær gikk alle pakkningene te hælvette!
erlend_p Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 ene kontordama på jobben fylte rett som det var en liten på firmabilen vår (er berlingo), for det måtte man på hennes bil, og hun trodde det var normalt. så det endte som det måtte ende det....en dag ville ikke bilen gå lengre, og det ble en regning på mange laken. Så for mye olje på bilen er ikke like ille som å kjøre den tom, men det er ikke langt ifra.
R.E.H Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 fare for at d blir høyt trykk!!! ganske sannsynlig at du sprenger pakningene!
Tsbusa Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Ikke farlig å ta 'litt' for mye.. Men tar du en liter, er det for mye.. Pakninger går til H. Topp pakninga kan si adjø, du får dårlig smøring.. Heller litt under max enn over..
Gunnar Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Fyller du mye for mye blir det jo et salig plaskebad inni der.. og det er ikke meningen. Tapp av. Trenger ikke noe sugeutstyr for det.. garantert enklere også, blir bare litt gris akkurat i det du skal skru til bunnpluggen igjen.
propan Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Syns litt synd på simringene dine,veiva ligger også å plasker i olja og det skummer etterhvert,som så blir luft i oljekanalene...
haakon Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 helt opp til plasten? på min vil jo det si 20-30cm over max el no sånnt. kanskje anderledes på 320?
Arnefles Skrevet Mai 24, 2006 Forfatter Skrevet Mai 24, 2006 Vel,da har jeg fått sugd opp en 1/2-ltr... Trodde egentlig at det var mer,men er faktisk litt under max på pinnen nå. Rart det ikke var mer,siden nivået viste godt over der plasten slutter. En kompis som er bilmekaniker mente at hvis det var for mye olje på,ville motoren bare "spille" det ut gjennom eksosen.Ulempen(!) kunne være at det ville gå ut over katalysatoren.Men da er det i allefall løst,burde ikke ha tatt skade ved kun en 1/2-ltr for mye.-håper jeg!
Haug530D Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Vel,da har jeg fått sugd opp en 1/2-ltr...Trodde egentlig at det var mer,men er faktisk litt under max på pinnen nå. Rart det ikke var mer,siden nivået viste godt over der plasten slutter. En kompis som er bilmekaniker mente at hvis det var for mye olje på,ville motoren bare "spille" det ut gjennom eksosen.Ulempen(!) kunne være at det ville gå ut over katalysatoren.Men da er det i allefall løst,burde ikke ha tatt skade ved kun en 1/2-ltr for mye.-håper jeg! Kan jeg ikke tenke meg, da ville jo oljen du har på til vanlig og gått ut i eksosen da, kan være enig i at slitte stempelringer og ventiltettinger og ellers pakninger kan være med på at oljen går ut eksosen eller andre plasser, men da i mindre grad.
Ballder Skrevet Mai 24, 2006 Skrevet Mai 24, 2006 Garasjemekaniker han da eller?? Kan neppe få lønn etter en slik utalelse! Tar man altfor mye olje på, så kan faktisk stemplene bli slått istykker også.
Arnefles Skrevet Mai 25, 2006 Forfatter Skrevet Mai 25, 2006 helt opp til plasten? på min vil jo det si 20-30cm over max el no sånnt. kanskje anderledes på 320? På peilepinnen er det plast der som nivået skal være innenfor og 3-4.cm til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå