Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Selger min Aprilia rs 125 fordi jeg har lyst på bil!

Det er en 2001 modell.

Det er noen riper i kåpene, men ikke noe alvårlig.

Den er nå nedregistrert og kan kjøres på lettlappen. Sto stille hele forige sesong pga det. Har derfor gått bare 11800km.

Nytt fram og bakdekk.

Nye klosser

Hadde tenkt mellom 25 og 30000 i pris

SV500242.jpg

SV500244.jpg

SV500246.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet
hahha, jajjaja...... dagens

Er nok fakta det!

Den sykkelen veier ikke mere enn en moped og har samme effekt som en dobbelt (nesten) så tung 600ccm, klart det går unna.

Nå må jeg få legge til at sammenlignet med en ordentlig sykkel går det jo ikke unna i det hele tatt!

Skrevet

Aprilia rs veier 115kg.. Har du f.eks 600R som veier 160kg og har 34hk så går 600 kanskje litt bedre. Men ta har du også lagt ut utrolig mye penger for lite motor!

Har hatt en Rs som var trimma selv. Gjorde latter av mange biler som hadde 200-250hk med den.. 0-140.

Skrevet

Vel, selv har jeg hatt rs125 FP

Til og med hatt 154cc kittet fra polini som jeg tipper du også hadde Thomaz. (forresten ,skulle likt å sett papirer på at det var 44HK i din rs)

Å si at rs125 går like "fælt" som en 600 er jo også artig, skulle likt å sett dere holdt følge med en 600 med 34hk med en rs, må huske at det er litt momentforskjell som utgjør en del her også

Skrevet

At det var 44 hk skal man ta litt med en klype salt, men er ca det som som det sies det skal være i den med full trim på den..

Er 34 hk orginalt så vil tro det 154 cm3 settet gir en 5-10 hk...

Var ihvertfall merkbar forskjell fra orginal sylinderen..

Min dro ifra plomberte 600 cm3 sykler..

Prombleme med di stupa sykla er at di sperrer rett før motoren begynner å dra..

Skrevet

Mener ikke på noen måte at 125 er noe som helst versting sykkel..

Det jeg mener er at det er bedre å kjøpe en 125cm3 for 25000,- enn en PLOMBERT 600cm3 til 100 000,- som ikke går noe bedre.. :wink:

Men en fulleffekt 600cm3 så er det natt og dag i forhold til 125cm3 :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...