325icab_88 Skrevet Juni 30, 2008 Skrevet Juni 30, 2008 Skal levere alt av understellsdeler til sandblåsing. Blåseren setter stor pris på at alt av tektyl er fjernet. Finnes det noen annen måte enn å skrape det bort?
buskmann Skrevet Juni 30, 2008 Skrevet Juni 30, 2008 Prøv aceton. Det er noe av det sterkeste løsemiddelet som selges over disk. Neglelakkfjerner er 99% aceton, så kanskje du har litt i huset allerede. Billigere å kjøpe litersflasker da.
///MoePower Skrevet Juni 30, 2008 Skrevet Juni 30, 2008 Jeg har hørt at hvis du har en veldig kraftig høyttrykkspyler med varme og slikt, så kan du spyle vekk techtylen. Fungerer ihvertfall ikke med en "hobby-høyttrykkspyler", det kan jeg skrive under på. Men på vidregående så husker jeg at en kompis spylte inni hjulbuene på en bil med en ganske kraftig høyttrykkspyler med dieselvarmer av typen man bruker på bilverksteder. Der han hadde spylt så var det fritt for techtyl etter ham, skulle bare "vaske" litt han stakkars.. hehe En annen måte som er litt mer effektiv enn å sitte å skrape er å bruke en elektrisk borremaskin (av typen stikkontakt) og en rund stålbørste frempå den. Sistnevnte syns ihvertfall jeg fungerer ganske bra, når du likevel skal sandblåse etterpå uansett så.
325icab_88 Skrevet Juni 30, 2008 Forfatter Skrevet Juni 30, 2008 Aceton har jeg nok av, men funker dårlig. Har ikke tilgang på spyler med dieselvarmer osv Har begynt litt smått med skrape og vinkelsliper med stålbørste Funker greit, men jeg er en utolmodig person av og til
yxrkt Skrevet Juli 1, 2008 Skrevet Juli 1, 2008 girkassen min spylte vekk en god del techtyl da den lakk olje. så da må jo girolje funke supert ^^ verdt ett forsøk i allefall.
Yngvejos Skrevet Juli 1, 2008 Skrevet Juli 1, 2008 Diesel hjelper litt, men du må nok regne med å bruke noen timer med vinkelsliper og skrape likevel.
TheBirg Skrevet Juli 1, 2008 Skrevet Juli 1, 2008 50/50 blanding ev bensin og diesel har funket for meg før. Men om det trenger helt igjennom 1cm lag tectyl tviler jeg på (Men denne løsningen burde pensles på og vente, gjennta flere ganger ) Eller varmepistol og skrape. Funker det også, men da er vi tilbake til nøysommelig jobb igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå