djupevik Skrevet Juli 20, 2013 Skrevet Juli 20, 2013 No er eg spent Men det kjem vel ein vanlig oppdatering her før den tid?
volvobrage Skrevet September 5, 2013 Skrevet September 5, 2013 Korleis går det her?:)Lenge til update?
G-RACING Skrevet September 5, 2013 Forfatter Skrevet September 5, 2013 Det var lenge sidan ja Har snart hatt full stopp i 4 mnd på grunn av renovering av leilighet og sommarfri, men er no veldig klar til å gi M3'n mykje omsorg. Har bestilt nytt komplett interiør til bilen, som etterkvart vil komme i hus. Har også solgt Futura hjula, og bestilt nye ringar, ventilar, emblem og skruer til RS'ane som skal få seg ei skikkeleg overhaling. Skjer litt, sjøl om det ikkje viser igjen i skrivande stund, men kjem straks tilbake med hyppigare oppdatering
diohrvik Skrevet Oktober 14, 2013 Skrevet Oktober 14, 2013 var på tide med update nå ja, ser bra ut liker jobben som ble gjort med framskjermene !
G-RACING Skrevet Oktober 15, 2013 Forfatter Skrevet Oktober 15, 2013 Prøver på nytt idag, då oppdateringa igår ikkje gjekk som tenkt i går kveld Går for det meste i forberedelsar til lakkering, som begynner å nerme seg med stormskritt. Bilen har no fått seg eit strøk med epoxygrunning utvendig. Har også bretta inn kanten på fram- og bakskjermar. Over til litt bilder: Jørgen og Thunesh i godt pussedriv: Bilen ferdig grunna: Som nevnt over, har eg bretta inn kanten framme og bak på skjermane. For å unngå at lakken sprakk under valsing, og deretter skape risiko for rustdannelse, valgte eg å slipe til bart metall før eg bretta sammen stålet. Fyllte sprekken med epoxy før eg klemte stålet heilt sammen. Avslutta met eit strøk med karosserikitt. Har også lagt på sprøytekitt invendig i skjermen, så kan eg fjerne lokarien med god samvittigheit om eg får problem at det subbar Dører har også fått seg eit strøk med epoxy etter å ha vert på bart metall. Måtte derfor få lagt på fuge i bretten på dørbladet. var ikkje lett å få denne fuga fin, så etter mykje prøving og feiling ringte eg ein kamerat som jobbar på karosseriverksted. Små detaljar er viktig i den store samanhengen Putlar også i det små med RS'ane. Har mottatt nye baner til bakhjula, samt nye senterkoppar og boltar, så blir å få desse komplett etterkvart.
|Ole| Skrevet Oktober 15, 2013 Skrevet Oktober 15, 2013 Vist ikkje dinna blir ferdig til neste sommar så har ikkje du lyst og bli ferdig Har sagt det 10 gangar før, detta blir så RÅTT!
magne_ Skrevet Oktober 16, 2013 Skrevet Oktober 16, 2013 Kjekt å se at du er i gang igjen! Stå på, så er bilen definitivt klar til neste sommer
volvobrage Skrevet Oktober 16, 2013 Skrevet Oktober 16, 2013 Kjekt med bilder her igjen, du gjer fantastisk bra arbeid! Koffor grunna du bilen opp igjen, var det ikkje epoxy du hadde på sist og?
S:M:G Skrevet Oktober 16, 2013 Skrevet Oktober 16, 2013 Jøss! Her var det fremgang. Det er godt å se, regner med denne blir flittig vasket, men må være obs på at det samler seg opp dritt inni skjermen mot døren som når det har kommet nok gnager på hjørnet av dør og på skjerm. Dette er selsagt når man kjører uten innerskjermer. Holder på å lage til innerskjermer som ikke går på hjulet, kan lage til et sett til deg og for en hundrings eller to.
G-RACING Skrevet Oktober 17, 2013 Forfatter Skrevet Oktober 17, 2013 Takk for positive tilbakemeldingar folkens, det er morro På 16.10.2013 den 12.21, volvobrage skrev: Kjekt med bilder her igjen, du gjer fantastisk bra arbeid! Koffor grunna du bilen opp igjen, var det ikkje epoxy du hadde på sist og? Ja, stemmer det, la epoxy på karosseriet tidlegare. Var ikkje heilt stø på lakksprøyta den gangen, så blei en del renningar og sig. Har derfor slipt ned igjen og gjort arbeidet på nytt med ny grunning. Ser også bedre ut for lakkeraren når alt er i ein "farge". Trur litt på at jo bedre det ser ut når man levera det frå seg, jo bedre resultat av lakkeringa får ein igjen På 16.10.2013 den 20.05, S:M:G skrev: Jøss! Her var det fremgang.Det er godt å se, regner med denne blir flittig vasket, men må være obs på at det samler seg opp dritt inni skjermen mot døren som når det har kommet nok gnager på hjørnet av dør og på skjerm. Dette er selsagt når man kjører uten innerskjermer.Holder på å lage til innerskjermer som ikke går på hjulet, kan lage til et sett til deg og for en hundrings eller to. Ja, har tenkt på det der Simen. Har køyrt uten lokari på tidlegare e30 eg har eigd, og det fyller seg godt opp med sand og støv der. Vurderte evt å legge ei tetningslist mellom kaross og skjerm i bakkant. Om du har god patent på lur for modda lokari, er eg meir enn gjerne intressert
djupevik Skrevet Oktober 28, 2013 Skrevet Oktober 28, 2013 Gutten svinger sprøyta som en proff! Sent from my iPhone using Tapatalk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå