Haug530D Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 Er det noe jeg bør passe på? korteste foran eller bak, eller ser jeg dette når jeg skal montere? Hvordan er det med boltene som manifoldene sitter fast i blokka med, lette å ødelegge?
Fliid Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 Lengste forran (1-3)og korteste bak(4-6). Noen av mutterene går fint av. På noen så følger sikkert pinbolten med ut. Med mindre du bruker slegge, så skal du få til denne jobben uten å ødelegge noe.
Haug530D Skrevet Mai 12, 2009 Forfatter Skrevet Mai 12, 2009 Lengste forran (1-3)og korteste bak(4-6).Noen av mutterene går fint av. På noen så følger sikkert pinbolten med ut. Med mindre du bruker slegge, så skal du få til denne jobben uten å ødelegge noe. Ok, har også ett rør fra AC som går forbi de manifoldene som står på orginalt, det er en del klaring der, men noen som vet om det går greitt eller?
Fliid Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 Legg opp ett bilde. Så tror jeg det er flere som kan hjelpe deg. Da det grenrøret du beskriver passer M50 og M52 og er flittig brukt. Tviler på at det vil komme i konflikt da grenrøret ikke bygger så mye mer ut enn orginale M52 manifolder.
Lars89 Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 Vil absolutt tro den korteste skal være nærmest torpedo, men det ser du når du monterer Boltene kan ha en lei tendens til å ryke. Er du uheldig knekker de inni blokka. Bruk masse rustløser og sats på at det går bra
Fliid Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 lars89, er ikke de av stål da? Må si jeg aldri har opplevd at de har knukket.. Tilogmed på gamle M20'n...
Lars89 Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 Stålet varmes jo opp og kjøles ned tusenvis av ganger og blir sprøtt. Skjer ikke ofte, men kan skje.
Haug530D Skrevet Mai 12, 2009 Forfatter Skrevet Mai 12, 2009 Hmm, målte grenrøret til 14 cm på det bredeste, da vil det vel ta borti det AC røret, skulle gjerne visst om det er noen som har installert dette på en bil med AC.
Haug530D Skrevet Mai 12, 2009 Forfatter Skrevet Mai 12, 2009 Ok, fikk bøyd det AC røret så nå er det ca 16 cm mellom blokk å AC rør, kan bøye mer om nødvendig, får ta å montere, kommer med bilder senere.
Kristian H. Foss Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 Akkurat montert dette på min E36 M50B25, blir litt annerledes, men det samme i teorien... Korteste innerst mot torpedoveggen som nevnt over. Litt knot å stramme alle, men går helt fint om man tar seg tid til det.
LianLi Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 Merkes det noe på effekt eller lyd på dette grenrøret fra koed i forhold til orginalt?
Kristian H. Foss Skrevet Mai 12, 2009 Skrevet Mai 12, 2009 Jeg merket en kvassere og mer markert lyd... Mer sekserlyd, og den ble sterkere over hele registeret, særlig på lavt turtall. Godt driv fra bunn. Anbefales.. Mitt var fra statene vel å merke.
Haug530D Skrevet Mai 12, 2009 Forfatter Skrevet Mai 12, 2009 Ok, fikk det på til slutt, men ikke fått trukket til muttrene, får ta resten i morgen, går dagskift denne uken. Så konklusjonen blir da at det går greitt på E39 med AC også, mildt tatt ganske trangt nedi der, jeg måtte som sagt bøye det AC røret litt, men det gikk helt fint. En annen ting er Lamda sondene, kablene blir litt for korte, så det man må gjøre er å ta av dekselet til dysene (Fuel Rail Cover) for å strekke kablene litt lenger. Gleder meg virkelig til å få testet det ut i morgen ja, har hørt flere som sier man får bedre bunndrag.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå