Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.. Vurderer sterkt å kjøpe meg en BMW 528, har blitt helt sjuk etter disse bilene etter å ha prøvd en.. Har funnet en 528IAT, E39, som akkurat har passert 200000 km. Så jeg lurer på om dette er langt på disse bilene, og hva jeg bør se etter før et evt kjøp..

Hadde vært fint med noen svar altså..

Skrevet

Usikker på om sistnevnte er 2 eller 2.5 liter, da de oppgitte 2.2 liter i annonsen ikke kom før 99/2000. Men uansett ville jeg styrt unna denne pga. den grønne interiørfargen. En farge som vil gjøre bilen tungsolgt ved evt. senere salg igjen.

Men den 528n du linket til ser faktisk ikke så aller verst ut. Ingenting å utsette på denne. Så utifra de 2 ville jeg klart gått for denne.

edit: 528n var godt utstyrt og til en relativt lav pris.

Skrevet

Det er jeg helt enig i, det grønne interiøret er ikke spesielt fint. Og det følger jo med bakseter til 528'en som er gratis å sette inn nå så.. Tror du 204000 km er langt på disse bilene? Er selvfølgelig vanskelig å si før en har sett den men.. :)

Skrevet

200000 er bare godt innkjørt for disse bilene. Min egen 523iT har nå passert 261000 og går som en klokke. Min far har en 528iAT, nesten identisk med den du linket til, og den har pr i dag gått 232000, og kun hatt mindre problemer.

Det du i hovedsak burde se etter på touring er hjullagre bak og bakrutevisker som ikke fungerer.

Og spesielt rust på underside av bakluke. Samt sjekke om bakluka går tregt opp og igjen. Problemer med bakluke på e39 touring er dyre reprasjoner.

Skrevet

Jeg mener å ha hørt at prefacelift har mye problemer med låser osv i kulde.

Nå fikk jeg bare sett den grønne bilen, med grønt/svart interiør. Jeg ville også styrt unna biler som er grønne utvendig. Jeg ville personlig betalt 10-15000 mer for en som feks er sølvgrå.. Nettopp fordi jeg syns de ser så mye penere ut. Denne oppfatningen tror jeg at vi er flere om. Ellers ville jeg spurt meg selv om hvorfor du vil ha automat gir. Kjører du mye i kø er det selvfølgelig greit å ha, men klarer du deg uten- sparer du mye driftskostnader- og ikke minst får en morsommere bil.. Liker du i tillegg å sladde litt på vinterstid- ville jeg klart styrt unna automatgir. 528i med manuelt gir- er også mye mer ettertraktet på bruktmarkedet.

Ellers ville jeg sjekket opp i om bilen er importert, og i tilfelle sjekket GODT om den har en oppriktig kmstand.

Skrevet

Mener du at det er større sjanser for at det ska skje noe med en automat enn en manuell? Er vel først og fremst manuell jeg ser etter, men syns det er så få av dem til salgs.. I utgangspunktet er det en bil jeg kan stole på på langturer, og som er behagelig å kjøre jeg er ute etter også.. Noe tips til hvordan jeg kan finne ut om dette er bruktimport også kansje du? :D

Skrevet
Noe tips til hvordan jeg kan finne ut om dette er bruktimport også kansje du? :D

Om du finner tak i regnr til meg kan jeg finne det ut ;)

Skrevet

Heftelser er som oftest lån med sikkerhet i bilen. Går helt fint så lenge man tar sine forhåndrgler :wink:

Skrevet

Jeg ville undersøkt om de har bytta litt slite deler først, kan fort ende opp med dempere + traversforing på den km stand der.. Og det koster som regel litt om man ikke gjør det selv.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...