takaasen Skrevet Februar 26, 2010 Forfatter Skrevet Februar 26, 2010 Da har har det dukket opp noen nye deler i posten. 4 sett stempel ringer av merke grant. En dump ventil av merke humbug. Vasket 316 e46 stemplene. bemerk 84,985, altså en milimeter mer en 1,8 lter stempler. Holder også på med å tilpasse eksos manifolden. Er litt usikker på om jeg kommer i konflikt med ac kompressoren, men får se. Ca hvor turboen kommer.
M30Punk Skrevet Februar 26, 2010 Skrevet Februar 26, 2010 Artig å litt utenom det vanlige må følge med på denne. Mere bilder
takaasen Skrevet Februar 27, 2010 Forfatter Skrevet Februar 27, 2010 Sveisa litt i dag. Må bare slipe vekk gradene så flensen blir fin.
Kennemoe Skrevet Mai 3, 2010 Skrevet Mai 3, 2010 Hei. Kult prosjekt. Kunne tenkt meg å gjøre noe av det samme med min e46 318ci. Hva tror du prosjekt kommer til å koste ca? og hvor sikter du effekt messig? 200hk på hjula?
takaasen Skrevet Mai 7, 2010 Forfatter Skrevet Mai 7, 2010 er i usa nå og shopper etter deler. har ikke gjort så mye med proskjetet på lenge. prøvte å selge bilen men etter å ha eu gokjent den så forsetter jeg med proskjektet. hadde mest lyst på BMW men ev corvetter for holde.
NA Skrevet Mai 10, 2010 Skrevet Mai 10, 2010 Morro prosjekt, spennende å se hva du kan få utav denne motoren. Bare et lite spørsmål om det er greit: er det m-43motor fra e-46 du bruker? Hva slags ledningsnett og hjerne skal du bruke m.t.p aT E-46 Motorledn.nettet er vel helt forskjellig fra e-34 og hjernen har vel startsperre? Skal nemlig settte en m-43b18 fra e-46 i min e-34.
takaasen Skrevet Mai 10, 2010 Forfatter Skrevet Mai 10, 2010 he he. motoren er fra hummer og kanari. m43 316 blokk m43 318i topp mix max deksler etca bunpanne fra 518i m43 insug fra 316i m43 e46 veiv fra 318is m44 stempler fra 316 m43tu e46 skal bruke det orginale ledningsnette som er på bilen bilen har orginalt m43. har kjørt m42 318is ecu bok på den så jeg vet at dette fynker. har i dag bestilt miller war chip får se om di kan levere det til hotellet. så det er ikke noe start sper fra e46 her.
takaasen Skrevet Mai 10, 2010 Forfatter Skrevet Mai 10, 2010 Morro prosjekt, spennende å se hva du kan få utav denne motoren. Bare et lite spørsmål om det er greit: er det m-43motor fra e-46 du bruker? Hva slags ledningsnett og hjerne skal du bruke m.t.p aT E-46 Motorledn.nettet er vel helt forskjellig fra e-34 og hjernen har vel startsperre? Skal nemlig settte en m-43b18 fra e-46 i min e-34. hvist du har m43 fra før av så hadde jeg prøvt å bruke ledningsnette du har. men hvist det er m40 så må du bytte alt sammen med ecu. må også lage noe om på tomgangs regulatoren for den er foskjellig på e46 m43tu og e36/34 m43. tipper dette blir mye stress.
NA Skrevet Mai 10, 2010 Skrevet Mai 10, 2010 Er m-40 orginalt ja, har en m-42 i bilen nå. Men på m-43 fra e-36/34 er det vel triggerhjul på svinghjulet med en føler, dette er det ikke på e-46 motoren, ellers tror jeg ledn nettene skal være ganske like. Har ikke sett så mye på dette ennå, men får håpe jeg finner litt ut av det
takaasen Skrevet Mai 11, 2010 Forfatter Skrevet Mai 11, 2010 stemmer, med triggerhjule ja. hvordan er det med bund pannen? e46 en har balanse akser under veiven. det var derfor jeg tok m44 veiv istede for m43tu. går det klar understellet? hadde jeg vært deg hadde jeg beholdt m42 lednings nettet og brykt det i stede for m43e46. da slipper du rote med startsperr og sont. men vist du bare kan bruke ecu boksen fra m42 og lednings nettet som står på m43tu så er det jo perfekt. sen pm når du begynner. gøy at andre også driver med 4er. det jeg har lagt merke til er alle kjøper firer men så skal di hive inn 6ser eller noe.
NA Skrevet Mai 11, 2010 Skrevet Mai 11, 2010 Så litt på motoren i går, og skal gå fint å sette på trigggerhjul og føler på den motoren. Så da trenger jeg det åsså bruker jeg elnett og ecu fra m-42. Ang. bunnpanna håper jeg den fra m-40 passer, ikke fått sett på dette ennå. M-42 hjernen passer ikke på e-46 nettet nei, der er det bare mye styr og stell å få til å bruke det nettet så dropper det. Ettersom jeg får på triggerhjul så vil jo m-42 nettet og ecu funke. Ja, gidder ikke sette in sekser i denne, er så mye styr med godkjenning osv. Er bare en praktisk bruksbil som er førerkortvennlig Bytter ut m-42'n pga at den beg. nok å bli litt sliten, den er tungstarta når den er varm og liker litt olje, men ikke helt galt ennå. Bare fint å få beg. med nye motorplaner før det er for sent
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå