Jump to content

Innbrudd i Oslo - BMW M3 cab E46 stjålet!


andreastrones
 Share

Recommended Posts

Hei!

Vil prøve å nå ut til så mange som mulig, da vi i natt har hatt innbrudd i våre lokaler! Det virker som et proffesjonelt bestillingsoppdrag, da det har etterlatt seg lite matereielle skader, deaktivert alarmsystem og koblet ned videokameraer!

De har kun fått med seg to biler, deriblant denne BMW M3 Cabriolét'en! Regnr er AR88800, men det ser ut til at de har fått med seg prøveskiltene våre (SV66), og kjører på disse!

Vi trenger alles hjelp her, dersom vi i det hele tatt skal ha noe håp om å få bilen tilbakers, derfor;

Tips som gjør at bilen blir funnet eller ansvarlige stilt for ansvarlig rett vil bli belønnet høyt!

Ser du noe, ring nærmeste politikammer, eller oss direkte på mobil 410 70 000.

På forhånd, tusen takk til de som kan hjelpe!

Link to comment
Share on other sites

Da er det godt å vite at det ikke er lett å stikke seg bort i en M3 i trafikken. Særlig ikke en cab, noe jeg ville lagt merke til øyeblikkelig!

Jeg formoder at det er denne det er snakk om:

http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=24243294

Den må komme til rette for dette er en perle av en bil!

Link to comment
Share on other sites

Stygt redd for at den bilen er i en container eller på en lastebilhenger allerede før sola sto opp i dag. Det lukter proffe østeuropeere igjen.

Hold utkikk etter mistenkelige lastebiler/hengere med skilt fra enten russland eller latvia/litauen, det kan fort være lønnsomt!

Link to comment
Share on other sites

Nå begynner det seriøst å bli rimelig crazy tilstander her!

Synes jeg også! Vi har en av europas eldste bilparker men vi har til gjenngjeld stor tetthet av lukseriøse biler. Leste en plass at Norge var blandt landa i verden som hadde fleste Porscher, BMWer og Mercedeser per innbygger. Ikke rart det årlig kommer bander fra østeuropa for å plyndre oss for biler vi har jobbet og slitt for og betalt skatter og avgifter i hauger og lass.

Men jeg skjønner jo at de velger Norge! Svenskene kjører kun kjipe Volvoer, Danskene kjører små gamle Peugeoter så der er det ikke noe å hente! Så kjenner de vel litt til det Norske politivesen og dems vilje til å oppklare saker, i tillegg til at vi blåøyde og naive Nordmenn setter luksusbilene våre på gaten med nøkklene hengende rett innenfor ulåste dører.(ikke at det har noe med denne saken å gjøre)

Glemmer ikke han som ble frastjålet sin ML 63 AMG mens bilen sto og sveiv på tomgang. En Bentely forsvant i Bergen fordi nøkklene sto i tenninga mens eiern var i butikken. En E60 M5 og ny X5 forsvant da de klarte å lirke nøkklene ut av en brevsprekk for nøkkelevering. En ikke langt unna her jeg bor hadde innbrudd i huset sitt, nøkklene til dems nye XC70 lå på kjøkkenbordet, vips så var bilen også borte. Det er jo nesten som å ta sukkertøy fra småbarn :roll:

Link to comment
Share on other sites

Glad jeg bor på en øy og at man MÅ gjennom bom stasjon eller ta ferje for å komme seg noen vei. Samt at soverommet mitt er 5m fra garasjedøra og balltreet og samurai sverdet mitt står rett attmed senga :P Jeg er klar! heheh

Link to comment
Share on other sites

Samt at soverommet mitt er 5m fra garasjedøra og balltreet og samurai sverdet mitt står rett attmed senga :P Jeg er klar! heheh

Hehe! :D Jeg har heller ikke mange meterne fra soveromsvinduet til garasjen, men det er bare det at soverommet er i 3 egt i huset. Men jeg har funnet ut en teknikk på hvordan jeg skal komme meg ned, har heldigvis et halvtak over inngangpartiet jeg kan mellomlande på. Har stått og fundert ut det hele uten å prøve det i praksis(med tanke på hva naboene vil tro).

Våpen trenger jeg ikke da bare tanken på at noen vil ta noe som er mitt og som jeg har betalt for, er mer en nok til å sette meg i en svært uhyggelig sinnsituasjon :evil:

Link to comment
Share on other sites

Da er det godt å vite at det ikke er lett å stikke seg bort i en M3 i trafikken. Særlig ikke en cab, noe jeg ville lagt merke til øyeblikkelig!

Jeg formoder at det er denne det er snakk om:

http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=24243294

Den må komme til rette for dette er en perle av en bil!

Det er denne bilen det er snakk om ja, og er selv redd for at bilen allerede er ute av landet. Samtidig, dersom den skulle dukke opp igjen på andre nettstedet, enten som hel eller delebil, så setter vi stor pris på tips! Dette interiøret finnes det ikke mangen av, så det kan jo være noe hjelpende.

Likevel, vi har gått gjennom kameraopptak fra nærliggendes områder også, uten at dette har vist noe unormal aktivitet. Så eneste gode tipset jeg har; døgnåpen butikk med personale liggende på vakt med hagla!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...