Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Sliter litt med å få godkjent senkesettet mitt grunnet at camberen ligger utenfor spek. Har til og med satt på K-Mac camberplater uten ønsket resultat.

Derfor lurer jeg på om det er noen andre med E36 som har fått godkjent senkesettet til Biltilsynet med camber utenfor spek?

Skrevet

Hvor mye er den senket?

Du kan jo legge noen skiver mellom navet slik at du får mindre negativ camber når du tar målingen. Bare ta de av igjen etter på.

Jeg hadde e36 som var senket 40/15 og den hadde camber inforbi den gangen.

Skrevet

Den er ikke senket så voldsomt, skrudde de til og med 2 cm opp på sist kontroll uten at det hjalp. Har vel 34cm fra center felg til skjermbue nå.

Hva mener du med å legge skiver mellom navet? Altså jukse meg innenfor under selve hjulstillingskontrollen?

Skrevet
  Kjetil 323i E36 skrev:
Den er ikke senket så voldsomt, skrudde de til og med 2 cm opp på sist kontroll uten at det hjalp. Har vel 34cm fra center felg til skjermbue nå.

Hva mener du med å legge skiver mellom navet? Altså jukse meg innenfor under selve hjulstillingskontrollen?

Når jeg tenker meg om så går det jo ikke å legg imellom skiver for og få mere positiv camber. De virker bare for at man kan få mere negativ kamber..

Skrevet
  Kjetil 323i E36 skrev:
Den er ikke senket så voldsomt, skrudde de til og med 2 cm opp på sist kontroll uten at det hjalp. Har vel 34cm fra center felg til skjermbue nå.

Jeg kan ikke fatte at det skal være noe problem. Med mindre du har noen seriøse skevheter i opphenget ditt så må de som monterer camberplatene surre veldig.. hvor langt utenfor var du med orginale topplager?

Skrevet

Lå på ca - 2.20 på venstre og ca - 3.1 på høyre med originale topplager og det var ikke mye de fikk endre de tallene med K-Mac'ene i følge papirene jeg har.

Spurte hvorfor det var forskjell på sidene, men fikk egentlig ikke noe bra svar av BMW-verkstedet annet et at det mulig kunne være en spindel e.l som var skjev.

Skrevet

Visst du har -2.2 på ene og -3.1 på andre, så vil jeg tro at du har skjev spindel ja. Rart at du ikke fikk det innenfor med camberplater da de har ganske mye justering! hva skal du egentlig ha i camber? -0.50?

Skrevet

Jeg hadde 1 grad feil når jeg skulle godkjenne senk på biltilsynet. Det gikk fint det. Det kunne være 4 grader avvik på den type bil visstnok. Det var en E36.

Skrevet

Så lenge du har TÜV papirer så skal det ikke være noe problem. Godkjente min E36 med 60/30 og camber langt utenfor spec. Sa jeg ikke fikk gjort noe med det da det ikke var justerbart fra fabrikk og det var i orden. TÜV papirene er jo laget for orginal bil, ikke biler med justerbare topplager.

Skrevet

Det var på biltilsynet jessheim. Jeg er litt usikker på om han mente at E36 kunne godkjennes med 4 grader utenfor, eller om senkesettet var testet 4 grader til og fra. vi hadde ihvertfall 1 grad feil og fikk det godkjent.

Jeg har ikke papirene forran meg da det ikke var min bil, men jeg var bare med under godkjenningen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...