kjetilbm Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Har en '90 E34 som jeg har stått alt for lenge uten skilt pga den ikke gikk gjennom EU. Nå er jeg mer eller mindre ferdig med tingene som står på mangellappen, og bilen er altså straks klar for EU-kontroll. MEN, bilen har følgende feil: - sprekk i frontrute, fra topp til bunn, ca på midten av bilen. Ikke til sjenanse, man ser omtrent ikke sprekken fra innsiden av bilen. - vinduet på førerdør går svært tregt (sannsynligvis skeive heis-skinner) - førerdør mangler dørpanel Tror dere bilen har sjans til å gå gjennom EU med ovennevnte feil?
Seigemann Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Tenker du kommer til å slite med sprekken i frontruten
ingard Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Du må skifte ruta hvis det er sprekk i synsfeltet, de andre feilene har ingenting å si.
Der Barockengel Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Limt frontrute; del av bærende konstruksjon.
RaymondJ Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Sett på dørtrekket også du.... Om det ikke direkte har noe å si som mangel (de KAN pukke på skarpe kanter ol.), har det mye å si for helhetsinntrykket. Slikt har mer å si enn du tror, en møkkete bil full av søppel gjør ikke akkurat kontrolløren positivt innstilt i utgangspunktet.
Der Barockengel Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Sett på dørtrekket også du.... Vil si meg enig her - selv om du får åpning og lukking av døren til å fungerere 100% som normalt også uten dørtrekk, har dette veldig mye å si for førsteinntrykket. Nettopp av den grunn pleier jeg også å se over at vindusmekanismen på førerdøren er perfekt når jeg leverer en eldre bil til PKK - siden noe av det første kontrolløren gjør idet han kjører inn i kontrollhallen, er å åpne vinduet .
RaymondJ Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Sett på dørtrekket også du.... siden noe av det første kontrolløren gjør idet han kjører inn i kontrollhallen, er å åpne vinduet . Jøss, hvorfor egentlig?
Der Barockengel Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 hvorfor egentlig? Det kjøres en ganske rask serie av tester mens kontrolløren sitter bak rattet, og da regner jeg med han har bedre oversikt over hva som skjer når han ikke lukker seg helt inne.
LarsBMW Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Har du ikke fått feil på disse tingene ved kontrollen du hadde trenger du ikke gjøre noe med det. Ser nemlig du skrive at du har en mangellapp. Skal du på teknisk visning hos statens veivesen må du nok fikse dette. De sjekker nok hele bilen siden du kjører eldre BMW.
ingard Skrevet Desember 25, 2010 Skrevet Desember 25, 2010 Sett på dørtrekket også du.... Vil si meg enig her - selv om du får åpning og lukking av døren til å fungerere 100% som normalt også uten dørtrekk, har dette veldig mye å si for førsteinntrykket. Nettopp av den grunn pleier jeg også å se over at vindusmekanismen på førerdøren er perfekt når jeg leverer en eldre bil til PKK - siden noe av det første kontrolløren gjør idet han kjører inn i kontrollhallen, er å åpne vinduet . Jeg har ikke fått ordnet førervinduet mitt før i høst. Da har den vært inne på 2 eu kontroller uten at noen har sagt en eneste ting om at vinduet ikke går ned.. :/
Der Barockengel Skrevet Desember 26, 2010 Skrevet Desember 26, 2010 Da har den vært inne på 2 eu kontroller uten at noen har sagt en eneste ting om at vinduet ikke går ned.. :/ Nei, men så er det strengt tatt ingen feil som er relevant for selve PKK-kontrollen.
Wolfeh Skrevet Desember 26, 2010 Skrevet Desember 26, 2010 Har du ikke fått feil på disse tingene ved kontrollen du hadde trenger du ikke gjøre noe med det. Ser nemlig du skrive at du har en mangellapp. Skal du på teknisk visning hos statens veivesen må du nok fikse dette. De sjekker nok hele bilen siden du kjører eldre BMW. Det kommer faktisk helt ann på. Har du tatt en eu kontroll og du har fått feil har du 2 uker på deg til å fikse feilene og ha bilen på etterkontroll. Går det over 2 uker må du ta en ny eu kontroll. Mener dette er fordi det kan oppstå nye feil når det går utover 2 uker.
Dirty Skrevet Desember 26, 2010 Skrevet Desember 26, 2010 Har du ikke fått feil på disse tingene ved kontrollen du hadde trenger du ikke gjøre noe med det. Ser nemlig du skrive at du har en mangellapp. Skal du på teknisk visning hos statens veivesen må du nok fikse dette. De sjekker nok hele bilen siden du kjører eldre BMW. Det kommer faktisk helt ann på. Har du tatt en eu kontroll og du har fått feil har du 2 uker på deg til å fikse feilene og ha bilen på etterkontroll. Går det over 2 uker må du ta en ny eu kontroll. Mener dette er fordi det kan oppstå nye feil når det går utover 2 uker. 2 uker nei er jo et halvt år ellerno
Wolfeh Skrevet Desember 26, 2010 Skrevet Desember 26, 2010 Hmmm, kanskje jeg tar feil. Husker ikke hvor jeg leste det og fant ingenting på google heller :>
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå