hon Skrevet April 23, 2011 Skrevet April 23, 2011 Har kjøpt noen brukte felger til min E39. Der er navet borret opp "for hånd" for å passe E39nav, 74,1 mm. Men de er svært trange og sitter ujevnt på huben. Tenkte å dra på en dekksjappe for å borre de mer nøyaktig, men tenker kanskje at den beste løsningen er å borre de overdim og tilpasse en senterrring evt. Går det an?
Øyvind L. Skrevet April 23, 2011 Skrevet April 23, 2011 Går ann, men jeg vill gjort det i en dreiebenk. Er jo viktig og få det helt rundt.
hon Skrevet April 23, 2011 Forfatter Skrevet April 23, 2011 Ja det blir nok å gjøre hos en felgforhandler. MErker at jeg har kast i hjula og trur nok at denne hjemmemekkingen er skylden i det.
Øyvind L. Skrevet April 23, 2011 Skrevet April 23, 2011 Naboen hadde akkurat samme problemet som deg. Han kjøpte et sett med felger der de som hadde borret senterhullet hadde borret det 3mm ute av senter. Sykt å det ristet i bilen. Da fikk han en som jobbet på et mekanisk verksted til å sette felgen i en stor dreiebenk. Han dreiet så ut hullet i senter på felgen slik at hullet ble i senter også dreide han en ny hylse som han presset inn i felgen igjen slik at den passet på navet på bilen. Felgen ble som ny den, men var jo litt arbeid.
Øyvind L. Skrevet April 23, 2011 Skrevet April 23, 2011 fremdeles tryggere å kjøpe nye felger... Har ingen betydning om man dreier opp og setter inn en hylse.
LarsBMW Skrevet April 23, 2011 Skrevet April 23, 2011 fremdeles tryggere å kjøpe nye felger... Tryggere å bygge helt nytt hus fremfor å kjøpe second hand også. Så lenge man gjør ordentlig jobb er det ikke farlig å borre opp og presse i hylse i felga. Den får ikke gått noen vei uansett, sitter jo pressa inntill navet på bilen.
hon Skrevet April 23, 2011 Forfatter Skrevet April 23, 2011 Enig med deg LarsBMW. Fikk vel egentlif felgene billig, og det gjør dermed ikke noe å "koste" på de et nytt hull. Spørsmålet er jo bare hvor mye det koster til slutt. Prøver først på MegaHjul i Fredrikstad. De har iallefall utsyr til det. Håper de har kompetansen også, he he.
StigJ Skrevet April 23, 2011 Skrevet April 23, 2011 Så hvis en slik hylse i alu er gale, hva med slike vanlige sentreringsringer i plastikk da? Nei tror nok den hylsa er like bra som hvis hjulet hadde riktig navåpning i utgangspunktet.
wicky124 Skrevet April 23, 2011 Skrevet April 23, 2011 tenkte mer på å kutte i hullet manuelt...kan vel skape sprekker i selve felgen?
LarsBMW Skrevet April 23, 2011 Skrevet April 23, 2011 Må vurdere om det er nok gods til at det er trygt å ta av litt i hvert enkelt tilfelle. Kapper ikke, man bør bruke en håndholdt fres om man absolutt skal gjøre dette selv.
hon Skrevet April 23, 2011 Forfatter Skrevet April 23, 2011 Tror jeg først prøver å borre 74,1mm i senter av felg og ut fra det se om det nåværende hullet er ute av senter eller ikke. Mulig at det hjelper bare det. Hvis hullet blir stort nok vil jo også de koniske boltene gjøre sitt til å styre felgen.
bjalle Skrevet April 25, 2011 Skrevet April 25, 2011 Tror jeg først prøver å borre 74,1mm i senter av felg og ut fra det se om det nåværende hullet er ute av senter eller ikke. Mulig at det hjelper bare det. Hvis hullet blir stort nok vil jo også de koniske boltene gjøre sitt til å styre felgen. Ja men det vil aldri bli 100% ,skal du på ett mekanisk verksted så skru av bremseskiva og ta med til måling,da blir det bra.
///Naitsirk Skrevet April 25, 2011 Skrevet April 25, 2011 Hvorfor skru av skiva? Er vel opligatorisk å ha micrometer liggende når man driver med bil
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå