Skilbert Skrevet April 10, 2012 Skrevet April 10, 2012 Hei, da har jeg på ny problemer med sentrallåsen i min E30 325ix fra 91. Da jeg kom til bilen min etter at den hadde stått en uke alene var den tom for strøm. Noe jeg aldri har hatt noe problem med før. Etter å ha fått opp førerdøren ved hjelp av å vri nøkkelen til venstre mens man holder dørhåndtaket oppe, slik at den til slutt ga seg og slapp meg inn. Fikk start på bilen med startkabler, men dørene er fortsatt som de var når bilen var uten strøm. Altså ingen reaksjon, uansett hva man måtte ta seg til. Dette gjelder også bakluka. Har tittet litt på det og tok ut styringsreleet, men fant ingen synlige feil. Den har heller ikke gått for varm, siden den termosikkringen er inntakt. Det er akuratt like lite rekasjon i dørene også med releet ute. Noen forslag? Det skal nevnes at jeg har hatt mye problemer med sentrallåsen før, og det er nylig byttet mye kabler. Låsen på førersiden er rar, slik at når bilen skal låses må nøkkelen vris 90 grader, forbi en liten "sperring" også låser den. På forhånd takk for hjelp
FredrikE24 Skrevet April 10, 2012 Skrevet April 10, 2012 Ta av dørtrekket og sjekk låsen. Fungerer "bryteren eller hva det nå er" i førerdøra? Har du forsøkt å låse bakdøra med nøkkel? Gjort det før og vet at sentrallåsen skal gå om du gjør det? Har sett touringer med såkalt "deadlock" det betyr i praksis at man legger bilen "dø" ved å vri låsen i førerdøra 90 grader og ta ut nøkkel. Har bare hatt dette på en Opel Senator vi hadde før. Har du sjekka loddingene? på det kortet du har på bildene?
Skilbert Skrevet April 10, 2012 Forfatter Skrevet April 10, 2012 Har tått av dørtrekket, men vet ikke om den bryteren fungerer. Skal titte på det etterpå kan stemme godt at det er sånn deadlock, men den pleier å låse opp når jeg ber den om det. Føler det må ha noe å gjøre med at batteriet tømte seg, men en sikring burde fanget opp om det er en kortsluttning vell ? Har sjekket sikring nr 27 som skal være dørene og litt annet, men den er hel. Har forsøkt å låse opp bakdøra ja, ingen respons. Vet at den har fungert der før. Har tittet på loddingen ja, den så ut til å ha det fint
Skilbert Skrevet April 10, 2012 Forfatter Skrevet April 10, 2012 Leste nå at det ikke er en deadlock motor i førerdøra, hvilket jeg finner veldig rart siden min ikke rører seg. Selv ikke inne fra med låse knappen.. hmm, merkelige greier
Kvasi Skrevet April 10, 2012 Skrevet April 10, 2012 På min er det sånn at om jeg vrir nøkklen "for langt" i førerdøra vrir jeg over en dings inni der som gjør at dørene ikke kan låses opp feks fra innsiden, men funker fremdeles med nøkkelen. Vrir bare den dingsen på plass først. Men, jeg har hatt litt kødd tidligere med at passasjerdøra ikke var 100% rett justert og ikke kom langt nok inn når man lukka den. Da funka ikke sentrallåsen i det heletatt annet enn hvis jeg brukte nøkkel på passasjerdøra. Rævva forklart vet jeg men du er sikkert en klok fyr og skjønner uansett..
Skilbert Skrevet April 10, 2012 Forfatter Skrevet April 10, 2012 Skjønte hva du mente, takk for tips skal titte om jeg kan finne noe lignende så fort jeg orker å gå ut i garasjen i dette dritt været
Skilbert Skrevet April 18, 2012 Forfatter Skrevet April 18, 2012 ingen forslag? Har ikke funnet ut av det, så mulig at det må bli verksted
FredrikE24 Skrevet April 18, 2012 Skrevet April 18, 2012 Tatt av dørtrekket på førerdøra og sjekka? Høres mest ut som et fellesproblem. Må da være mulig å oppdrive koblingsskjema? Mye enklere å se oppbygningen av systemet da.
Skilbert Skrevet April 19, 2012 Forfatter Skrevet April 19, 2012 Ja, har tittet der. Virker som om alt i orden! Takk for tips. Her er koblingssjemaet: Jeg skjønner ikke en dritt av det, men det gjør kanskje noen andre?
haybimmsen Skrevet April 19, 2012 Skrevet April 19, 2012 Når jeg hadde problemer med sentralås så var det bakluken min som hadde avreve kabler i hengslene, kan vær så masse:s
Skilbert Skrevet April 20, 2012 Forfatter Skrevet April 20, 2012 Når jeg hadde problemer med sentralås så var det bakluken min som hadde avreve kabler i hengslene, kan vær så masse:s Huff, virker som det kan være alt mellom himmel og jord ja. Får bare fortsette feilsøkingen jeg tenkte å ta med litt wd-40 og spray hvor enn jeg kommer til, og så krysse fingrene!
FredrikE24 Skrevet April 20, 2012 Skrevet April 20, 2012 Jeg ville tatt en titt i kablene i hengslingen på bakluka og ja, på Mercedes er dette en typisk feil.
Jay-O Skrevet April 21, 2012 Skrevet April 21, 2012 På min E24 så hadde en av motorene i passasjer døra kilt seg og dermed brent seg, som igjen svei modulen... Var litt kritisk da "polakk splinten" til tanklokket var låst, bagasjerommet var låst, og jeg trengte bensin, så jeg koblet fra motoren, og kjørte 12v direkte til låsene bak for å få de opp (nøkkel nyttet ikke når de var låst...)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå