Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Når jeg holder kl 9 og 3 på hjulet og bikker frem og tilbake. Kjenner jeg et lite slakk. Begge sider. Mer på den ene siden. Når en holder på styrestaget under og samtidig kjenner etter. Er det null slakk. Når bilen står på hjul er det ikke dødgang på rattet. Hva kan dette være? Det er en 04 316i touring. 95000 km på tellern.

Skrevet

Ingen som har noen forslag?

Lurer på om det kan være tannstanga, men det burde da ikke ha blitt ødelagt på 95000? :S Bilen har heller aldri vært kollisjonskada

Skrevet

Kan være indre styrekule. Klem sammen belgen helt til du kjenner et kuleledd. Bikk så hjulet fram og tilbake og kjenn om du kjenner slakken.

Evt få hjelp hvis du ikke vet hva du skal se/kjenne etter.

Skrevet

Har samme fenomen på den jeg nettopp har kjøpt. Foringa bak på bærearma er deffekt og holder ikke armen fast sideveis.

Skrevet

Foring bak samt begge kuler på bærearm er vanlige feil på E46. Bør absolutt sjekkes nøye.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...