Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Gjelder Bmw e46! Sigarettenner funker til å tenne sigarett tenner men når jeg kobler til billader så ryker billaderen! Vet noen hva det kan være ? Eller om noen har vært bort i dette sjøl?!?

Setter pris på all hjelp og tips ;)

Ps: problemet dukket opp etter å ha installert dynavin, hvor jeg måtte bytte ut sigarettenner etter å ha ødelagt den . Tenkte kan jo ha tullet til +/- kabelene men da burde den vel ikke tenne sigarettenneren heller ???

Skrevet

Har du prøvd noe annet enn billaderen din? Vil tru det er brudd i indre kretsen på den. Ellers hadde sikringen ryket hvis selve sigarettenneren var i.

Skrevet

Jeg har bare brukt Tenneren TIK å tenne sigarett og brukte usb lader første gang, men den tok jeg ut av andre bilen bilen ,hvor den fungert topp

Skrevet

Sigarett-tennerens motstands-/varmeelement bryr seg ikke noe om polariteten der, men en lader vil selvfølgelig kunne ryke dersom det er byttet på. Jeg ville ha målt i kontakten om du har pluss på senter og jord i kappen. Dette høres veldig ut som feil polaritet, så bytt om eller mål du :)

  • 1 month later...
Skrevet

Da hadde du (bayerfun) nok rett ;)! Fikk endelig Idag tid til å bytte om de to ledningene og nå fungerer alt som det skal ;)!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...