Jump to content

Importere og registrere veteran - ombygget/modifisert 635 CSI


N.E.W.
 Share

Recommended Posts

Hei,

 

Vurderer å hente en ombygget 635 CSI i Sverige, som blir veteran til neste år.

Står følgende i annonnsen:

 

"Bilen er registrert som ombyggt fordon via SFRO og er helt gatlegal med turbo og e85, Reggad med 315hk"

 

Hvordan er det å få skilter på noe slikt, da registrert som veteran. Er kraftig modifisert i motorrum, senket og med store felger. Ellers ser den orginal ut. 

Er dette mulig, eller er det bare å slå fra seg tanken?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I utgangspunktet skal SVV godta dette hvis alt er godkjent i vognkortet, og bilen skal hentes fra ett EU land!

Fikk greie på dette da jeg skulle hente min 635, og vi snakket litt rundt ang. import.

Saken er den at da har noen andre tatt ansvaret (de myndighetene i det landet du henter bilen fra) for at ting er i orden.

Viktig da at ALT uoriginalt er godkjent i vognkortet, og ikke tuklet noe videre med, da kan du glemme det...

Ville bedt selger om ett vognkortkopi, og tatt turen innom nærmeste vegstasjon og snakket med de

Link to comment
Share on other sites

skal man importere en bil så må den vises å alt må man ha papirer på, å så vidt jeg veit skal alle utbedringer i norge enten ha kommet som orginal option eller med tuv papirer,eller annon godkjent dokumentasjon,ergo odsen for at alt av dokumentasjon foreligger på bilen som da er bygd om i sverige hvor de ikke er så kresne på papirer da har man et problem, har en kompis som måtte styre å ordne no jævlig med det der, å det gikk ikke da for å si det sånn.

Link to comment
Share on other sites

Loven jeg henviser til er ikke så veldig gammel, den kom i Mai 2012.

Hvis kameraten din hadde problemer etter dette er det egentlig litt rart.

 

Lovverket finner du her: http://www.lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2012-07-05-817

Bruktimport finner du i §10 3.ledd, som henviser til §9 7.ledd

 

Bil og tilhenger til bil som er godkjent i annet EØS-land etter dette landets nasjonale regelverk og som importeres uendret til Norge skal ikke underlegges ny kontroll eller krav om ny dokumentasjon av forhold som tidligere er dokumentert og godkjent. 

 

Men som jeg sier, gå til SVV og snakk med dem.

Du får det nok til skal du se  \:D/ 

Link to comment
Share on other sites

ja det er rart det , men han fikk ikke godkjent sin, på lik linje som at det er mange godkjente hjemmelagede cab biler i sverige, men selvom det er veteran så de jeg har vert borti når de har importert en cab som er godkjent laget i sverige har de ikke klart og få ut skilter til de her i landet

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...