Jump to content

Hjelp! Brake system! Stop carefully feilmld. F10


Recommended Posts

Posted

Brake system! Stop carefully feilmld. F10. Denne meldingen dukket plutselig opp etter å ha kjørt ut av garasjen og noen 100m i nabolaget i rolig fart. Noen forslag til hva dette kan være? Eller her opplevd lignende. Typisk at sånt skjer lørdagskveld, så blir bekymret for om tusenlappene kommer til å fly her før jeg får snakket med verksted. Er 5års garanti fra forhandler så satser på den hjelper meg her. Ellers virker bilen helt normal, synes kanskje bremsepedalen går litt lenger inn enn vanlig. Bremseklosser og alt både ser bra ut og er lenge til intervall på bytting ihht. bilens beregninger.

Posted

Noen som vet hvor bremseveske-beholderen står på f10? Var kun kjøleveske og spylerveske som var lett synlig i motorrom. Må vel en diagnose til for å få svar, satser på en bagatell.

Posted

Fant beholderen etter litt leting, og jaggu var det ikke der feilen lå. Lokket på reservoar hadde skrudd seg av og hang og slang etter kabelen til nivåsensor. Så denne registrerte nok null bremseveske. Flaut å komme på verksted med en sånn feil:s Men var rart at den hadde skrudd seg opp av seg selv:s Snart 10 000km siden bilen var på service og noen evt tukla med den.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...