Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hei,

 

Jeg har nettopp kjøpt min første bil i den spede alder av 38. Bilen er svart, men vinduslister og takrails er sølv - disse skulle jeg gjerne hatt gjort om til sort. Vurderer Foliatec-folie på vinduslistene, men funker dette på rails også? Finnes det brukte rails i en annen farge man kan kjøpe?

Posted

Tror det vil gå an på rails og må bare ha litt bredere folie. Vet ikke om det blir motstandsdyktig nok når må skal montere takstativ på den, kan hende det skader folien. 

Ellers kan man selvfølgelig se om opphugger har noen sorte takrails (evt også vindulister) og sette de på men det er litt arbeid og dyrere enn folie. Man må av med taktrekket for å komme til boltene som går gjennom taket til rails. 

Ganske greit tilgang til F45 deler men av F46 er det litt mindre av. Mange deler er delt mellom disse 2 men akkurat rails har egen delenummer for F46:
RealOEM.com - Online BMW Parts Catalog
 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...