Gå til innhold

mr.pingu

Medlem
  • Innholdsteller

    1658
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    5

Alt skrevet av mr.pingu

  1. Om du liker å kjøre utenom de standard veiene og setter pris på svingete nordiske skogsveier med mye fine utsikter samt mulig å kjøre litt sportivt til tider anbefaler jeg egentlig å ta hvilken som helst vei i Telemark/Agder som ikke er E134. Om du kommer fra litt sør en miks av alle veier som begynner på 3 er gøy. Blant annet 355 er en av mine favoritter Mener den er nylig asfaltert (håper jeg ikke blander haha) 359; trang men overraskende idyllisk langs Straumen. Litte større vei men gjør ikke under for overnevnte 38 mellom Vrådal - Dalen er også fantastisk strekning spør du meg
  2. Noen ganger trenger man å kjøre litt for man kan resette. Holdte på kåle med det sist på F48’en og. Reset ikke mulig, trodde jeg sensor var ødelagt så kjøpte ny. Viste seg den ville ikke resette heller. Så kjørt jeg med varsler på til jobb, prøvde for moro skyld å resette en gang til når jeg kom hjem og plutselig funka det. muligens sensor 1 var ikke defekt likevel 😛
  3. Sant. Vi har det sikkert omvendt. Jeg har prøvd 2 år Samsung etter altid har hatt iPhone, jeg telte ned måneder jeg kunne bytte den inn igjen… Android auto kom ikke før MGU (iDrive 7) dessverre. Så for AA er Mr12V uansett løsningen
  4. Jeg blir trister og trister for hvert år jeg ser bilder fra Briksdalsbreen. Snart er den borte. Glemmer isbreene fort når man setter seg bak rattet av disse biler heldigvis
  5. Desidert den beste boksen du kan kjøpe for å fikse CarPlay / AndroidAuto om du ikke går for Retrofit av NBT EVO
  6. Aaah, den grønnfargen vil jeg ha! Elsker den 😍 Baklyktene er også mye bedre
  7. Det vil jeg tro og veldig mange likheter. Sånn typisk white-label Kina produkt.
  8. Blindsone varsel er også avhengig av radar i bakfangeren. Har ikke helt skarp hvilken driving assistan pakke de sitter i. Nesten hele speil må byttes da speilelektronikk(innmaten) er annerledes.
  9. Støtter den, brukte sammen på X1’en. Veldig bra verktøy
  10. Ja det hadde vært interessant å se hvor mye B58 har havarert prosentvis hybrid/ ikke-hybrid se om det er betydelig avvik eller om det tallet er lik Noen som sitter på disse tall? Men også husk, det er nå at vi virkelig begynner å se hvor bra B58 egentlig. Det er nå de begynner å nærmere seg 200k km i større antall. Uansett hva, B-motorer er stor steg opp fra alle N-motorer. Blir spennende å følge med statistikken de neste 3 årene.
  11. Uff, var dette langs autobahn eller i liten landsby noen få min unna?
  12. Gøy video Synes siste løp var veldig gøy å se på når det endelig kom i gang. De erfarene skiller seg litt ut; Hulkenberg tar mange de første rundene, synd det ble ikke poeng på han. Også veldig bra løp av Hamilton. Antonelli imponerer også på vått bane. Spent om red bull fant formen eller det var bare one-off på grunn av omstendighetene og bane.
  13. Høres jo veldig ut som hjullager, men om det er ikke det, kanskje drivakselen?
  14. Bare ta kontakt neste år så hjelper jeg deg med dette ☺️ fint med litt shine på E28’en 😍
  15. Det går an å lese ut Wake-up loggen i ISTA det kan muligens gi pekepinne. Under: 03 Body > Voltage supply > Energy diagnosis
  16. Ja så da er det bare 1.3b og 14.5 du må forholde deg til når det gjelder nærlys og kjørelys. Bare hyggelig altså Lykke til med finne hvorfor du mangler strøm der det skal men tipper det er ett sted på gul/hvit ledning om jeg har skjønt din siste innleg riktig. Grøn er hvertfall Terminal 15* (Klemme på Tysk) som går til S5.3 = Kjørelysbrytter, blir gul/hvit går gjennom X7-stikk for å så til spaken (S6) som rent gul. Men den gul/hvit fra lysbrytteren (S5) splitter seg og går også til nærlys rele. *KL15 = Tenning på
  17. Ta det med ro, vi har deg Hvilken år er din bil og er den norsk solgt? Bare norske og svenske norske versjon har 2 forskjellige "strømløp" ( mer direkte oversettelse fra tyske ordet "strömlauf") En kompis fra Nederland har en E12 og da var dette arket brettet som en kart, om man la det ut tok det nesten hele panseret Tror på den var det ikke skilt mellom "Allgemeine Fahrzeugelektrik" Fra E28 har jeg bare digitalt. Unansett, jeg ryddet litt opp i det. Så det gikk litt tap av oppløsning på bildene i forrige post. LL = Linkslenker - Venstre styrte biler S = Schweden A = Stor en het. B = Strøm til ikke-strøm dings eller omvendt C = Kondensator D = MinneF = Sikring G = Strømkilde H = Melding-apparat som kontroll-lampe K = Rele L = Induksjon (Induktor) M = Motor N = Forsterker / ECU P = Sensor / Målerapparat R = Motstand (Resitor) S = Bryter / Velger W = Overgansvei - Strømfordeler X = Kontakt Y = Elektrisk - Mekaniske dingser E14 E15 - Nærlys E16 E17 - Fjernlys E18 E19 - Tåkelys fram K8 - Størmfordelings rele K3 - Kjørelys rele K4 - Fjernlys rele K5 - Tåkelys rele K7.1 - Lamp Check Control rele S5.1 - Instrumentlys S5.2 - Stand-lys uten skiltlys S5.3 - Kjørelys S6.1 Parklys-bryter S6.2 Fjernlys-bryter S7.1 Tåkelys bak bryter Mens jeg holder på skrive dette kommer glad nyhetene rullende inn her. Så jeg avslutter den her foreløpig.
  18. Ja det går an å hente styrestrøm rett fra fjernlys. Gul/brun eller gul/rød ledning avhengig hvilken side du tar styrestrømmen fra.
  19. Når jeg sa grusomt, da mener jeg grusomt 🙈 Dumper bare bildende nå men kan analysere de litt bedre i morgen. Det er 3 permer (band på tysk) Siden bilen har Check Control må det være 1.3a eller 1.3b For de som ikke kan tysk: Abblendleucht = nærlys 1.3 1.3B Av spesifikk kjørelys finnes det 2 versjoner av; 14.1 Alle modeller 14.5 Norge
  20. Bra du sier det Har også diagrammene på tysk men de er grusomt å lese så antok de var det sammen. Tydeligvis ikke… Min tanke og Da det fungerte fint når han koblet opp ledning med 12V rett fra batteri til 86 av nærlys relé. 86 er jo styrestrøm fra bryter.
  21. De er koblet sammen på flere måter. Både ved bryteren og ved begge releene. Om fullt lys står på, skal nærlys slukkes(og tåkelys ) om jeg har forstått E28 diagrammen riktig. I steden det tennes en ekstra pære i sammen lykt som nærlyset.
  22. Det er forskjell, dette ser ut som framdemper til en eller annet model og merke. Tok bilde fra Bilstein for illustrere poenget. Det er ikke nødvendigvis en demper til BMW engang. Poenget var at selve demperhuset og komponentene er lik men bare at skaften er kortere. Min B8 bak hadde noen få mm tjukkere skaft enn OE.
  23. Er det ikke sånn at B6 skal være lik B8 bare at sistnevnte er beregnet til senkefjærer så har litt kortere stag men er ellers lik?
  24. Interessant. Du har ikke vurdert å bytte til Eibach fjærer? Har hørt om at Eibach er litt mindre stiv enn H&R og kostnaden hadde vel vært sirka det sammen? Så om jeg fortstått det riktig kjørte du fram på original og bak på B8? Jeg har også B8 på min X1, sammen med Eibach fjærer, ja det er stiv, spesielt på grusveier men framsiden oppfører seg mye mer konsistent. Jeg har også merket at B8 trenger mye «load» så om kjører 30 på grusvei følger den alle humper og dumper. Grisekjører du 60 og oppover grusveier, da oppfører de mye bedre og faktisk demper enn del mer. Etter jeg byttet fra Msport til B8 kan jeg ta alle fartsdumper 10kmh fortere uten at man dunker med hodet i taket, det er nesten som at B8 trenger veldig mye krefter for å funke men om du gir dem de så er de komfortabel. Om det er sant de sier at H&R er stivere er jeg glad jeg har Eibach fjærer. Som min oppfører seg nå er den stiv men det går. Selv synes jeg ikke det er ukomfortabelt men hadde med en om dagen som ikke er spesielt bil interessert som kommenterte at BMW er virkelig sporty og ikke komfort
×
×
  • Opprett ny...