Hei 😀
Ny bruker på forumet og førstegangseier (snart) av en BMW. Mange er opptatt av motor og broom, men etter å ha kjørt elbil i over 3 år så var jeg ikke i tvil om at det ble der igjen. Kommer fra VW og har vært aktiv på div. forum der tidligere, så når jeg fant dette forumet for BMW så ble jeg glad. Morsomt å samle bilder/info istedenfor bare innlegg i Facebook-grupper. Så du er hjertelig velkommen til å følge 🤩
Tilbake til bilen. Har siklet på I4 M50 siden den kom, så hvorfor jeg valgte en ID4 GTX for 3 år siden kan du gjerne spørre om...jeg spør selv🤭 men har vært fornøyd.
Bilen blir en I4 M60. Prøvekjørte M50, men var M60 nå. Litt mer hk og rekkevidde. Sikkert greit.
Ellers blir fargen Mineral White Metallic. Ikke den råeste fargen for meg som liker detailing, men har savnet hvit bil med sorte detaljer.
Utstyrspakke Fully Charged med M Sportpakke Pro.
I tillegg har jeg valgt med takluke og Harman Kardon stereo.
Felger: Blir levert med standard 18" og har valgt 19" vinter (859m). Så om noen er interessert i 18" sommerhjul med helt nye dekk, så skrik ut, så avtaler vi kjøp når bilen kommer i desember.
Av ekstra ting som blir gjort med det første er:
- Komplett nedvask av bilen og full coating
- H&R senk (så fort H&R får godkjent for M60) - BassBrothers Nivå 4 basspakke.
- Fjerne emblemer bak
- Frontleppe
- Ny grill (hvis passer)
- Sideskjørt
- M-Performance list på dørene
- Spoiler / M-Performance leppe bak
- Gule DRL
- Foliere tak i sort
- Tone ruter bak helt sort 5% og side foran 35%
- Foliere reflekser bak
- Div. PPF på utsatte steder
Så får man bestemme seg litt mtp. felger etterhvert, men er inne på tanken med smidde felger.
20x9" ET35 foran med 245/35-20
20x10.5" ET40 bak med 285/30-20
Har lyst på konkave bak, men tror det blir litt vanskelig på denne bilen. Litt går, men ned på ET20 blir langt ut.
Har kun bilder fra konfiguratoren nå, så slik vil bilen bli levert:
Sikler litt på noen av disse felgene:
En av disse grillene jeg tenker, men usikker på om det passer.