Gå til innhold

Dr_S

Medlem
  • Innholdsteller

    9504
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Innlegg skrevet av Dr_S

  1. Jeg ser det står følgene " 10:30 Avreise til borgeskogen osv....." på linja under står det " 10:30 Avreise for kjøretur til......."

    Hvilke av disse klokkeslettene stemmer, eller for å spør annerledes. Hvor lenge varer registreringa av biler før turen går mot Borgeskogen osv, litt greit å vite for oss som kommer langveis ifra ;)

     

    Hei, ja jeg forstår spørsmålet ditt :) Grunnen til at vi har satt kl 10.30 på begge avreisene er at noen kanskje vil heller kjøre tur til Verdens Ende på Tjøme enn å delta på autoslalomen.

    Det er rett og slett for å ha noe for enhver smak, ihvertfall prøver vi på det! :)

     

    Så for dere som vil være med fra avreise kl 10.30 så bør man møte opp i god tid, vi starter med registrering av nyankomne kl 09.00.

     

    Returen tilbake til Sandefjord fra Tjøme går via Borgeskogen så man kan faktisk få oppleve begge deler :)

  2. er det utstilling på lørdag og? er jo tre timer mellom middag og ankomsten tilbake til hotellet. 

    og hva er egentlig autoslalom? :P

     

    Hei. Det er utstilling både fredag og lørdag, men det er på lørdag kveld pokalene deles ut når juryen har fått kåret vinnerne.

    Autoslalom er kjeglekjøring. Dette vil foregå på lukket område på Borgeskogen i Stokke, og det vil her også bli satt opp utstyr for tidtagning av kjøringen.

  3. Iår blir BMWCCN sitt Landstreff lagt til flotte Sandefjord, rett ved Scandic hotellet ved Badeparken.

     

    Treffet begynner fredag 12.juni kl 12.00 og holder det gående hele helgen til vi runder av på søndag kl. 12.00.

     

    Det blir bilutstilling i parken og vi får også noen M-godbiter på besøk fra BMW Norge og Bilia.

     

    Utstilte biler vil bli premiert innenfor sine respektive klasser, samt den gjeve Peoples Choice.

     

    Dette er et sosialt treff hvor vi bruker Scandic som samlingsplass på kvelden og som overnattingssted.

     

    Lørdag blir det arrangert autoslalom litt utenfor Sandefjord og det blir også lagt opp til en felles kjøretur i god BMW-ånd til vakre Tjøme utenfor Tønsberg.

     

    Fellesmiddag på kvelden på hotellet for de som ønsker dette.

     

    Utlodning av mange flotte premier fra våre samarbeidspartnere.

     

    Gratis inngang og utstilling.

     

    https://www.facebook.com/events/455836441245794/

    Vel møtt!

     

    Mvh

     

    Styret i BMWCCN Vestfold

     

     

  4. Bilen lever ennå, er endel ting nå som bør fikses. Orker ikke ramse opp, er bare irriterendes småfeil, men har rausa på med ting. En ting er sikkert, de demperne på bakluka, skal byttes fort som f..! Fikk den i hodet her om dagen... :stupid:

     

    I tillegg mistenker jeg at kamakselsensoren er gåen...bilen drar ikke skikkelig og bruker litt tid på å komme opp i fart.

  5. Lenge siden jeg skrev noe her inne, men har da fortsatt bilen! Noe jeg sliter litt med å finne ut av nå, er hvorfor den ikke drar skikkelig på toppregisteret. har liksom fått en annen lyd på innsuget når jeg "tømmer girene". Byttet alle pluggene idag, i ene plugghullet var det samlet seg noe olje. Tørket opp dette før jeg byttet pluggen. Men fortsatt så drar den ikke som før, på høyt turtall.

    Hva kan dette være?

  6. BMWCCN avd. Vestfold arrangerer iår for 3. år på rad "Motordag Vestfold". Treffet er gratis og åpent for alle bilmerker.

    Det blir salg av grillmat, drikke, kaffe og kaker. Det blir utlodning med mange flotte premier fra våre sponsorer.

    Sted: Toll-Post i Larvik

    Når: Søndag 16. juni 2013 kl.11.00

    For mer info og oppdateringer, gå inn på vår Facebookside:

    https://www.facebook.com/events/362887563821616/

    547597_10152748943140311_478389098_n.jpg

  7. der har du fått deg en knallbil, touring mye utstyr og manuell med m50b28 er tøft og uvanlig!:)

    M52B28 heter denne motoren, M50B28 er E30 :)

    Bilen ser jo nesten identisk ut som min, samme felger som jeg hadde da jeg kjøpte den og greier! Det er som du sier en fantastisk motor, jeg har aldri hatt startvansker verken i 30 minus eller 30 pluss.

    Det er litt morro å ha 2.8l i en slik bil, er ingen som forventer at det er noe annet enn en 318i ;)

    Hadde vært moro å tatt bilde sammen engang :)

×
×
  • Opprett ny...