Gå til innhold

cmito

Medlem
  • Innholdsteller

    327
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av cmito

  1. cmito

    BMW dieselmotorer

    E46 M47 2001. Sliter med at den spiser map-sensor. Begynner å fuske og ryke. setter i ny sensor, så fungerer den greit en liten stund før den begynner å fuske igjen. Setter i ny sensor og historien repeterer seg.
  2. Åssen pris er det snakk om?
  3. Åssen pris hadde du tenkt deg for motor?
  4. cmito

    BMW dieselmotorer

    Hei. Takker for kjapt svar. Det var selvfølgelig ment bare for at du skulle være klar over det, og kanskje kjenne igjen bilen. Var å mappet bilen når du var på juleferie hos din familie på Jæren. Topp service! Problemet med bilen har vært over en stund, men har vært mye på reis med jobben, så det går litt tid mellom hver gang jeg holder på bilen. Derfor blir det til at jeg for glemmer bort litt hva jeg har sjekket. Dieselfilter er byttet, vnt er sjekket både manuelt og med vakum. Er det tenkelig at noe er defekt innvendig i turboen, slik at armen fremdeles har bevegelse? Tidligere kunne jeg høre en liten tikkelyd under maks pådrag og belastning. Må man ut med dyser for å teste de? Tenker det at om man kobler til en dysetester så vil man fort se åpningstrykket.
  5. cmito

    BMW dieselmotorer

    Hei, Har problemer med min 2001 320D. Bilen Steg 2 tuning fra deg. Har i lang tid merket at bilen har kanskje vært litt treg å starte. (ikke glødeplugger) Nå plutselig så virker det som at den har ett helt ekstremt eksostrykk. Gir jeg full gass så høres den nesten ut som en supercar med lounch control (spraker i eksos, samtidig som masse svrt/grå røyk). Turboen spoler helt ekstremt. Dette resulterte i at intercooleren til slutt sprakk under kjøring. Når jeg gir bånn gass ligger den bare å "frrrrrr", slepper jeg deretter gasspedalen helt opp, så begynner den å jage, og holder på å stoppe. Kjører jeg veldig forsiktig, så fungerer bilen greit. Min tanke er at det muligens er en eller flere dyser som er defekt. Hva tenker du om det?
  6. Om noen er intr. i interiørlisrtene, men har 4 el. vindusheiser, så har jeg den lista som du har,og ønsker å bytte den med en for bil med kun el. vindusheis framme.
  7. cmito

    BMW dieselmotorer

    Fremdeles på utkikk etter en tester? Hvilke modifikasjoner og priser er det snakk om? Har stage 2 fra før.
  8. fristet mye! Får se om du ennå har den når jeg er ferdig med siste eksamen på mandag
  9. Federal 215/35-18 på 9,5" felg. Ble litt drøyt O_o Tror jeg prøver meg på 225/35 neste gang
  10. Hva var det som var feilen?
  11. 23. sept passer best for min del. 16 sept. Er det NM i rallycross på Gardermoen, 30 sept. Er det EM i Tyskland.
  12. Det høres mest ut som at den bilen er registrert på motorhistorisk grunnlag.
  13. Sliter med å holde lufta i mine Nankang 215/40-18 på 9.5" felger. Det ene dekket ble bra med en gang. Mens det andre klarer ikke å holde skikkelig på lufta. Har gjort felgkanten godt rein, og smørt på godt med fett. Vil det funke med dekkskum fram til dekket får satt seg? Er det noen som sitter å ruger på ett godt kjerringråd?
  14. Fordi han vil ha dekkstrekk.
  15. Planlegge du nytt tuningopsett? *Gratisbump*
  16. Åja faaan.. Men uansett, ikke mange, og ihvertfall ikke på Sørlandet. Hvilken er det du snakker om forresten?
  17. CCW wheels er jo tålig unike, har ikke sett noe sånt i Norge. Kan lages på mål tror jeg
  18. Hvis jeg forstår rett så har du løsnet låsmutter/kontramutter, men klarer ikke å vri/justere styrekula på styrestaget? Hvis det er det som er problemet så ville jeg prøvd å varme med skjærebrenner eller propanbrenner på styrekula. Bare pass på at det ikke blir så varmt at fettet begynner å renne ut av mansjetten på kula. Syns riktignok at det var litt rart at spissinga skulle bli feil pga skifte av støtdemper og hjullager.
  19. Ja partikkelfilter må kodes vekk. Regner med at TRF selger erstatningsrør og utfører koding/mapping. Han har veldig gode priser, så tror ikke du tjener så mye på å kjøpe det ifra skottland, ihvertfall ikke hvis du ikke har kompetanse til å montere dette selv. Eneste "minuset" er at eksosen lukter jævlig surt.
  20. Er federal bak. Det som gjør at de ikke blir så mye strekk er at det er dekk med felgbeskytter. Litt irreterenes, men trengte noen dekk ganske kjapt
  21. cmito

    BMW dieselmotorer

    http://www.ebay.co.uk/itm/Bosch-VP44-VP ... 0771316042 Vet ikke hvor mye slitasje det blir på selve pumpen, så det kanskje er like greit å bare bytte pumpa når man først bruker penger på den? Har også sett noen fra polen som gjør det samme, om prisen er annerledes er jeg ikke sikker på.
  22. kommer litt an på hva du har tenkt deg. Om du helst vil kjøre din egen stil. Selv er jeg veldig fan av Oz Futura og Keskin KT1. Kan ha en sammenheng med at jeg i barndommen pleide å smuglese det tyske bladet auto power, hvor alle med litt respekt for seg selv hadde Futura felger http://www.felgen-man.de/english/forsal ... s5120.html
×
×
  • Opprett ny...