Gå til innhold

OleV

Medlem
  • Innholdsteller

    20
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av OleV

  1. Til hvilken motor er dette til? Husk bilder selger!
  2. Kanskje dette kitet kan passe deg: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... fg=95&hl=2 Monterings DIY her: http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=29&t=11090
  3. Innpress og felgbredde på disse da? Finner at Styling 68 felger var levert bade som 7,5" og 8,5", og med ET på 41,47,50 og 25. Er de på 7,5" og ET 41, så kan det være interessant..
  4. Har du TIS. Er en grei beskrivelse av montering der. Jeg har gjort en tilsvarende oppgradering på min E90. Kjøpte både elementer og diskant innramming brukt fra KOED. Jeg kjøpte da L7 elementer, som vel er tilsvarende H/K pakken i E46, og det hele kom på vel på 1000-1200kr. Lyden ble en del bedre med dette, spesiellt var det supert å få diskant i bilen! Vurderer å sette inn en Blaupunkt forsterker for ytterlig å forbedre det. Ser i ettertid at BMW nå leverer et oppgraderingskit for standard stereoen til E90/E87. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=65&fg=95 Dette er visst levert av Alpine, og inneholde de samme elementene(som visstnok kommer fra H/K!) som jeg oppgraderte med + en digtal 4 kanals forsterker. Kan jeg få tak i den direkte med ledningsnett er den også interessant for meg. Litt OT, men mulig det finnes noe tilsvarende for E46.
  5. Gratulerer, en velfortjent 1. plass!
  6. Mange gode tips på denne linken. http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=136594 Enkleste oppgraderieng er å benytte orginle høyttalere fra de bedre stereo pakkene. Det er dette jeg har tenkt å gjøre selv.
  7. Her holdes kortene tett til brystet skjønner jeg.... Blir det blå bil denne gangen da?????
  8. Tja, forskjellig motorstyring er det jo, men ser at Hartge har chip som gir samme effekt i begge utgavene, så store mekaniske forskjeller på motorene er det nok ikke. Et søk i ETK burde vise om f.eks noe drivlinjen som clutch etc. er forskjellig. Forskjell i pris er heller ikke uvesentlig....
  9. Kommer nok en tur jeg også, bare jeg får shinet litt!
  10. Det var trivelig med litt dekksparking og bilprat. Vi blir forhåpentlig flere neste gang, uavhengig om det blir på rett eller feil side av Mjøsa.
  11. Strøken bil! Passe senk synes jeg, en skal jo kunne bruke bilen også. Ble du fornøyd med jobben til bilpleiefirmaet? Mulig jeg får sett reultatet på vårmønstringen, da jeg er i område i helgen.
  12. Du har PM
  13. Hva er felgbredden? 8" -8,5"?Kan være interessert dersom jeg finner ut de passer på en E90.
  14. OleV

    solgt

    Har du bilde av innsidene på de to som har blitt rettet? Ser etter felger og BBS CH er et av alternativene. Skal vel ikke til østlandet før våren??
  15. En oppgradering til det sidespeilet blir det ihvertfall ikke på meg, for det var fælt! Får håpe det bare er "sminke" på testbilen for å lure spion fotografene. Blir interessant å se hva de gjør med baklyktene. Har jo vært en del kritikk av de. Håper det kommer noen "überschöne" LED lykter, som er bakover kompatible med min. Har avventet innkjøp av Blacklines, for å se hvorden disse facelift lyktene blir.
  16. Jeg har heller ikke den geniale USB kontakten i min, da bilen ble kjøpt brukt, men har kjøpt følgende tilkobling for min Ipod. http://catalog.belkin.com/IWCatProductP ... _Id=149006 Med denne blir Ipoden ladet og med en kort minijack ledning koblet mellom denne og AUX inngangen får du lyd på anlegget. Da kontrollerer du volum fra stereoen, men må velge album eller spillelister direkte på Ipoden. Dette fungerer greit. Denne er også koblet slik at hver gang du stopper bilen går Ipoden i pause, slik at du kan fortsette å spille på det albumet du var ved neste kjøretur gang. Jeg kjøpte dette kitet på den lokale elkjøp butikken.
  17. Dersom du vil lade Ipoden din i bilen også, så kan jeg anbefale denne fra Belkin. http://catalog.belkin.com/IWCatProductP ... _Id=149006 Denne tar signal fra linjeutgangen på Ipoden, så da slipper du skru å lyden på Ipoden på maks. Jeg kjøpte min på den lokale Elkjip butikken. NB: Du trenger fortsatt en tilsvarende kabel du ar kjøpt for å plugge i AUX inngangen. Jeg vil i min E90 lage en selv, som er mye korter en de en får kjøpt, da avstanden mellom strømuttak og AUX inngang bare er noen cm.
  18. Bra DIY det her! Genial og elegant løsning på å forbedre Business anlegget. Mon tro om det orignale ledningsnettet dimmensjonert for det ekstra strømforbruket denne vil trekke. Det er vel en del mere ampere som skal inn i denne enn den orginale radioen, og de 5,5m med ekstra kabellengde påvirker vel også. Bedre lyd hadde vært interessant, men et svidd ledningsnett er det ikke verdt! Kan en eventuellt ta tilleggsstrøm direkte fra batteriet for de/vi som har batteriet i bagasjerommet?
  19. Tar som de fleste her pent de første 10-15min med kjøring når motoren er kald, men det er veldig irriterrende at de nyere BMWene hverken er utstyrt med olje og vann temperaturmåler! Har konsekvent dårlig samvittighet hver morgen nå med 15 blå ute. Hadde hvert greit og visst om tempen har kommet opp når en kjører til jobb. Skjønner ikke hvorfor de har fjernet dette, da dette for meg er et nyttig verktøy i et hensynsfullt bilhold!
×
×
  • Opprett ny...