Gå til innhold

5 serie

Medlem
  • Innholdsteller

    38
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av 5 serie

  1. Ja derfor tror jeg det er slitne synkroringer på din gearkasse
  2. 90% at det er defekter i girkassa.
  3. Dette er noen sensitive instillinger, å derfor tror jeg det beste hadde vært å bestille en time for en justering/event. rens.
  4. El anlegget ditt har en feil, særlig med tanke på at vifta får strøm etter at nøkkelen er ute av tenningslåsen. Går utifra at det er varmeapparatvifta du mener, siden batteriet tømmer seg.
  5. Ja merkelig det der knskje du skulle la en erfaren kjørekompis el.l. prøvekjøre bilen din først, så sammenfatter dere begges intrykk, det kan jo ha med hvor raskt man girer, jeg har kjørt både usynkroniserte kasser og selvfølgelig mest synkroniserte, og på begge typene kan en faktisk "dra gearhendelen" kjemperaskt til et annet gear, dette tror jeg ikke er bra på f.eks synkroniserte kasser, å tror da at man kan få skader på synkroringene.
  6. Ja her e det nok automatchoken eller tomgangsregulatoren som trenger en sjekk. Fordi; mens motoren går før den blir skikkelig varm får den en annen bensinblanding enn når motoren er driftsvarm. Dersom dette ikke blir justert så vil nok plugger o.l. komme i ulage.
  7. Riktig, å når du nå kjøper bil som har disse nye vognkortene så skal den eieren som sist hadde bilen registrert med det samme type (nye) v.kortet skrive inn sitt navn m fødselsnr. og person nr. (ellers så krever BT dette). Dersom du har med dette, eller at han har levert dette inn; -å kvittering for innbetalt regavg. m forsikringsgaranti, forevisest, så er det gjort på ett minutt hos BT. ....skriver om dette her, fordi det er mange mistolkinger rundt dette ennå. =(selvopplevd)
  8. He he, ja O ring...
  9. fem seks liter er vanligvis igjen når bensinlampen lyser.
  10. Hei, en bensipumpe leverer ikke slik som f.eks. en dieselpumpe til en dieselmotor, så jeg mener vel at dersom det teknisk lar seg gjøre å montere opp denne pumpen, så tror jeg at den også vill levere nok trykk til denne motoren, Mener det går an å prøve? eller så bør spørsmålet stillest til spesialister på dette området.
  11. Mange meninger her he he, men jeg har både kraftig (kvalitetverktøy) og svakere biltemaverktøy, å bruker da det svakere verktøyet til lettere arbeider. Dersom jeg er avhengig av å bruke f.eks. latmanarm m rør? så sørger jeg for at det er skikkelig redskap da. Synest og at det er noe som er brukbart på Biltema.
  12. Ja samme "jobben på E34,en og blinklyset ut først, å så bør man ha et speil å en lommelykt fordi man glemmer noen av alle skruene.
  13. Hei, jeg har brukt flere biltemabatterier opptil 100 ah, på gamle traktorer og biler og ingen av disse har streiket ennå. Du kan tygt prøve.
  14. Ja jeg tror og det er rådebank
  15. Hei, det kan kanskje vere en dårlig klemme på en slange, ller at en pakning må byttes, det har vel gått "litt fort i svingen" for de som har montert.....
  16. Er det feste gjemt under eksos og den beskyttelsesplata som går langs akslingen da eller? så jeg må skru av eksos? Du trenger vel ikke ta vekk eksos, dersom du får ut skruene til bakre gearkassefestet. -senk ned motor & gearkasse noe ved det bakre fstet å del av mellomakslingen der.
  17. Hei, ta en sjekk på om eksosanlegget ligger for nerme noen plasser under bilen
  18. he he, men takk for det... vi omtaler så mange forskjellige biltyper her på forumet at det var derfor jeg anbefalte ham å sjekke hvor lufteskruen på hans bil var plassert da.
  19. Yes, right.
  20. 5 serie her, Ja he he, det er best å vere på den sikre siden, men både jeg og du ville nok vere trygge på at motoren har det fint med ny olje ingen lampe som lyser, serlig når det som ovenfor var konstatert at pumpen likevel gir oljetrykk... Jeg ville kjørt til neste gang eventuell feil oppstod. -Det er jo vanligvis slik at så lenge det er oljetrykk, så ligger dette godt innenfor grensene, å jeg har ikke hørt om oljetrykkbrytere som har hatt for lav instiiling på orginalmotorer ennå. I "gamledager" hadde mange biler en gradert måler på dash,en som synte at oljetrykket gikk ned på tomgang... dette ble da etterhvert en indikator på at motoren sakte men sikkert nærmet seg tid for overhaling, å det kunne nok hende at man da også byttet oljepumpen eller overhalte den.
  21. Jeg tror at pumpen er ok, oljetrykklyset kommer på dersom pumpen ikke leverer det trykket som skal være i smørekanalene, og motoren skjerer seg ikke dersom man stopper med en gang lampen lyser. så dersom tilfellet ovefor var et "oppstartfenomen" så kan pumpen være helt iorden. -Men det er viktig å ta rede på om det også kan vere tull med oljetrykkventilen da.
  22. Hei, Etter å ha lest om "alle gode råd" ang gummilister, så vil jeg bemerke at starten på denne tråden dreier seg om dørlåser som ikke låser seg igjen eller opp. -Ta vedlikehald på "innmaten" i dørene Deres! Av med innerpanelet å rensk kontakter, rens å smør låsestemplene til sentrallåsene, gjerne med Crc, den gjør jobben like godt som spesialpreparater, (av erfaring)
  23. Ja/nei,.... Lokket til "radiatoren" (påfyllingen) skal vere på, motoren skal gå, (vere driftsvarm) ----du ser at dersom varmeapparatet i bilen ligger på et lavere nivå enn f.eks. overløpet eller der lufteskruen sitter(vanligvis på toppen av termostathuset fremst på motoren) ?? sjekk hvor din lufteskrue er så vil den luften som er inne i kjølesystemet automatisk søke mot det høyeste punktet ---Derfor er et bra at bilen står i en"oppovebakke" når du skal lufte kjølesystemet ditt. Lykke til
  24. Du må altså kjøre deg en tur slik at motoren har normal arbeidstemperatur på ca 90 grader (pluss minus) -dersom det fortsatt bare er lunkent, så er det enten luft i varmeapparatet, eller at justeringen til Varm/Kalde-bryterene ikke klarer å styre luften inn igjennom varmeregisteret. Men trolig er det bare å lufte systemet, å da må bilen stå med radiatoren på høeste nivået.
×
×
  • Opprett ny...