Gå til innhold

Mariuse34

Medlem
  • Innholdsteller

    2390
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    2

Alt skrevet av Mariuse34

  1. Tusen takk! Da gjør jeg det Hvor lang tid tok det å sende dem styringsenhet og få den tilbake? Kona blir sprø om det skal stå en gammel x5 på bukker foran huset i ukesvis
  2. Har du navn på firma? Har Kina modulen men har hørt det samme. Har ikke noe sted bilen kan stå uten bunnpanne så får fikse det sjæl tror jeg.
  3. Hallo Har en X5 3.0d 218hk. Får feilkode 5008 som er relatert til kretskortet for girvalg. På disse kassene sitter der dessverre inni kassa Noen her som har byttet kretskort og fått det til å funke?
  4. Hvordan sjekker jeg om den er trimmet? Tror ikke det sånn egentlig
  5. Var vel ikke dpf på e53?
  6. Jeg har en 2005 X5 218hk diesel. Nydelig bil, trekker som et lite tog og går på 0,8 på blanet kjøring. All is well. Bortsett fra at den soter. Sort, karbonrøyk på kald motor og ved kick down. Ikke noe oljeforbruk. Har ettermontert sportseksos. Er det noen typiske ting som gjør at disse soter?
  7. Oi, ble nesten fristende å hive ut 530ien når man ser sånt marked 😂
  8. Hva er en relativt rustfri 530i touring automat verdt tror dere?
  9. Hvilke fargekode er denne, og hvordan er førerdør og bakluke?
  10. Hadde dette problemet på en 520 2.2 jeg hadde. Det er ikke vanskelig eller dyrt å bytte girvelgerenheten isåfall, men dobbelsjekk delenr, det er noen forskjeller gjennom årene.
  11. På mine e39 touring er måtte jeg skru løs det festet foran på hver side for å få løs seteputen. Umbraco 6 eller 7 tror jeg
  12. Jeg har da blåst tre drivaksler på 6 mnd. Så lukter samme feil. Noen tanker om hvordan jeg sjekker at det er motorfeste?
  13. Lengden stemmer. Men sjekket nå og drivaksel har sprengt, ikke løsnet. Sprengt som i at gummien rundt leddet har sprengt.
  14. Skal sjekke motorfeste ja. Fått tips om det
  15. Ifølge realoem skal den ha en på 628. Alle på eurodel skruvat etc er 598-603 mm. Den orm som gs selger er 628 på ga og 603 på eurodel. Samme del. Så vanskelig å si
  16. Venstre Drivaksel foran på x3 løsnet under hard akselerasjon mot venstre. Bytte til ny drivaksel. Lånte bort bilen. Samme skjedde igjen. Løsner innerst. Bilen står på 10mm spacers. Vil det på påvirke? Hva annet? Motorfeste?
  17. Jepp. Ser ut til at ledningsnettet har sendt en karamell til ECU. Så om man skal konkludere så tror jeg man kan lodde denne type ledningsnett, jeg hadde ikke behøvd å bytte det. Men ECU kan få en smell om kablene smelter. Var forøvrig veldig greit å få klonet en ECU. Seff røyk drivaksel dagen etter, men det er en annen saga.
  18. Alt i orden nå.
  19. Hadde foreløpig bare testet dette med bilen parkert og på tomgang. Så slettet feilkoder og kjørte en tur for å blåse ut motoren litt, siden den antagelig har vært rammet av ganske feil blandingsforhold. Går som en drøm, sensorene ser ut til å våkne i diagnose og ingen feilmeldinger på bank 1 precat sensor (dog en på bank to postcast sensor). Så får kjøre bilen noen dager og se om den umiddelbart hadde klonet gamle data også
  20. Kjøpte den via finndel så skal være testet. Jeg tror ikke det er sannsynlig at den har samme feil, da det ikke er vanlig at o2 ledningene ligger mot eksosen, selv om det skjer.
  21. Da har jeg byttet dme med en klonet en. Jeg har byttet o2 sensorer før katalysator og jeg har byttet hele ledningsnettet. Ledningsnettet var smeltet etter kontakt med eksos og det virket som det har vært varmeutvikling i DME. Likevel får jeg 29a7 feilmelding om signal bank 1 sensor før katalysator og får 0.41v om jeg leser spenning på sensoren. Bytter jeg ledning mellom bank 1 og 2 så følger feilen med videre Nå aner jeg ikke helt hva jeg gjør. Er det noe annet som kan gjøre at o2 sensor ikke får/gir noe signal?
  22. Åpnet opp DME og der luktet det brent. Minst en forkullet resistor. Bestiller og koder en brukt DME.
  23. Jeg har bare en icarsoft og en carly (møkkaapp) til å lese feilkoder. Får opp adaption mix bank1/bank2 på 1,21/1,14 mg/str Får opp multiplicative adaption mix på bank 1/bank2 på 2.48%/2.18%
  24. Jeg tror den litte gummiarmen på innsugsbelgen er råtten. Men vil det slå ut her?
  25. Jeg har tre lambdaer. Om jeg putter hvilken som helst av de på bank 2 får jeg en avledning som varierer med turtall mellom 0.03 og 0.70 Putter e jeg hvilken som helst sensor på bank 1 får jeg 0.41-0.45-0.47. Den er uansett statisk, så den flytter seg ikke med motorturtall
×
×
  • Opprett ny...