Gå til innhold

leif7

Medlem
  • Innholdsteller

    5
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av leif7

  1. Min kompressor gikk fortsatt, men fikk feilmelding om at den brukte for lang tid. Det hentyder på at kompressor er slitt, og ikke klarer korrigere høyden på den tiden som er forventet. Dersom den synker over natten, så har du lekasje i belger eller slanger. Dersom den synker eller beveger seg mye opp og ned i drift, så ville jeg sjekket kontakter og tilstand på nivåsensorene. Der kan være dårlig kontakt, og ledningsnettet kan bli gnisset i hjulbuen. Eller sensor kan være gåen. Etter at jeg hadde skiftet kompressoren, så forsvant feilmelding om at den brukte for lang tid, men den sank fortsatt på høyre siden avogtil, mens jeg kjørte, og kompressoren gikk mye. Fann til slutt dårlig kontakt i høyre sensor. I mitt tilfelle er det nok kontaktfeilen her som har forårsaket utslitt kompressor, da den har blitt gående veldig mye. Nå er alt ok. Let ellers etter feilsøkingsdiagram, kan finnes på spagetticoder ett eller annet, husker ikke adressen nå.
  2. Samme problem i vår på min 2005 E61. Når jeg fikk tatt ned kompressoren, oppdagde jeg at den var blitt byttet av Bavaria på garanti i 2007(produksjonsdato var 07). Dermed ville de ikke dekke ny kompressor, de gir ikke garanti på garanti sier de. For å slippe å betale de 10000+arbeid, så kjøpte jeg ny selv fra Tyskland og byttet selv. Bestilte herfra: http://www.air-suspension-shop.com/index.php?k=112 Kompressor, ventilpakke(ikke nødvendig), slange med filter, nytt rele(må byttes dersom du har gammel type kompressor i bilen), frakt og moms kom totalt på ca 4500. Mvh Leif
  3. Problemet løst, air intake duct bak motoren må løses og løftes opp litt, slik at alubrakett som strutstag festes i, midt bak, kan skrus ut. Da kommer en til 5. og siste bolt i vindus visker mekanismen.
  4. Hei, jeg har problemer med å få ut vindusvisker mekanismen på min E61... under alu festebraket for strutstaget, midt bak over torpedovegg, er mekanismen festet med 3 bolter, en på hver side av alu braketten, og en under.Problemet er den siste bolten i senter, under braketten. Jeg ser ikke hvordan jeg får ut den alu braketten, for å få tilgang til siste skrue under... må jeg av med masse deksler på torpedovegg for å komme til? bilde av mekanismen: http://nettbutikk.gsbildeler.no/openIma ... /24671.gif Takknemlig for svar og løsninger!
  5. Pen bil du har! Angående bakre carbon diffusor som du har, har du originalt demonterbart hengerfeste? Hvordan funker det med diffusor, måtte du kappe ut noe nederst for å få på kroken? Mvh Leif
×
×
  • Opprett ny...