Gå til innhold

Exhaust

Medlem
  • Innholdsteller

    27
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Exhaust

  1. Helt ny kabelsats til elektrisk hengerfeste selges billig, har ikke vært brukt grunnet feilkjøp. Nypris på dette er 3000,- Selges for 500,- Mvh. Espen
  2. Diffen har gått 180k. Ingen ulyder eller lekasjer. 500,- Mvh. Espen
  3. vanvittig rått prosjekt! Stå på! Håper det blir en skikkelig BMW sekser nedi denne etter hvert!
  4. Tilkoblingen sitter ved selve lambdaen rett foran katalysatoren. Er mulig det sitter en kontakt et sted i nærheten av hjernen, men det har jeg ikke kjennskap til. Lambdaen var gåen på min E36 M50B25, opplevde at den brukte opp i mot 2,5l på mila til tider. Men den jagde også en del på tomgang når lambdaen var gåen.
  5. Gåen coil(er) kan være en plagsom "kommer og går" feil, men som oftest begynner de først å fjuske når motoren er driftsvarm. Etter hvert vil den/de også fjuske ved kald motor, da er det en smal sak å finne ut hvilken av dem som er gåen. Det er bare å plukke av en å en mens man starter motoren mellom hver gang for å høre etter forskjell i gangen på motoren. Har hatt dette problemet også.
  6. Hei! Jeg hadde samme problemet med min E36 M50B25 for et par dager siden. Fant ut at det var dårlig kontakt på jordingen til hjernen. Kan være verdt å sjekke diverse koblingspunkter for irr, eller andre tegn på dårlig kontakt.
  7. Det hele endte med at jeg egentlig måtte bytte kat, men jeg kjenner heldigvis en kar som jobber på verksted. Så etter en lang kjøretur(25-30mil) dro jeg innom for å få målt co. Avviket var da så lavt at han godkjente bilen på stedet. Et top tip er å kjøre bilen go og varm, gjerne svinkjøre litt for så å kjøre rett inn på kontroll å få målt bilen.
  8. Problem løst!! Takk for tipset KrHeLi! Jeg sjekket alle jordingspunkter under panseret for irr, og eventuelt dårlig tilstrammede koblingspunkter. Ved ren flaks kom jeg borti jordingen til hjernen(ved høyre dempertårn), den satt ikke fast i det hele tatt. Hjernen har derfor kun hatt jord ved fullt pådrag eller ved hard nebremsing. Takker for alle gode tips og ikke minst takk for hjelpen!
  9. Vet ikke helt hvordan jeg skal forklare det, den fjusker fælt og vil ikke øke på turtall med mindre jeg gir flatt jern. Eksosen er litt hvit/grå. Har funnet ut at problemet har en sammenheng med ladingen. For hver periode den fjusker har jeg under 12 volt lading fra dynamoen.(Har voltmeter i bilen). Med en gang den lader over 13 volt går den klokkerent.
  10. Hei! Opplever at motoren "bobler" og klarer ikke øke på turtall med mindre jeg gir flatt jern. Det er verst når motoren får belastning. Den bobler og går urent på tomgang også. Når jeg kjører og den begynner å tulle så er det noen ganger nok at jeg tråkker inn clutchen og ruser den et par ganger, men det tar som regel ikke mer enn et minutt eller to før den er like jævlig igjen. Trenger sårt hjelp siden jeg har liten eller ingen peiling på motorer. Takker for tips.
  11. Hei! Har en grusom klunking i bakstillinga når jeg går av gassen etter pådrag, og med det samme jeg skal begynne og kjøre. Differensialen skiftet jeg i går, men til ingen nytte. Klunkingen er der fremdeles, kjennes også ut som om det er en del slark, men klarte ikke å finne noe tegn til det når jeg kjente over alle bolter og mutrer etter skiftet av diffen. Noen som har en anelse om hva det kan være? Takker for all hjelp.
  12. Har du peiling på hvor man kan få tak i E85? Har ikke sett sånt på bensinstasjonene Nei, en prosent er ikke så gærent, målte 7,85% første gangen
  13. Motoren ska ikke være chippet ifølge de to som har eid bilen før meg, katalysator har slått meg, men disse koster jo flesk og litt til Det hele blir vel til at jeg må punge ut for en ny katalysator. Jeg kjørte nesten en mil rett før målingen ble tatt, og temperaturmåleren stod litt over midten. Jeg tror motoren var varm nok.
  14. Hei! Jeg trenger litt hjelp, har fått toer feil på eu på avgass:( Den ligger ca en prosent for høyt. Jeg har nylig byttet lambda og plugger, lmm er bare året gammel og funker fint da bilen går som en klokke både på tomgang og under belastning. Noen ideer om hva dette kan komme av, eventuelt hva jeg kan gjøre for å fikse det?
  15. Du vet vel ikke tilfeldigvis om noen i trondheimsområdet som gjør slikt? Har feilsøkt noe og kommet frem til at bilen ikke fyrer på alle sylindrene når den blir varm. Hater slike feil da de som regel ikke er så enkle å finne ut av
  16. Rettelse, nå fjusker den uansett om motoren er varm eller kald. Den fjusker kun ved pådrag. Ved høyt turtall går den som den skal av og til. Noen som har den fjerneste anelse om hva dette kommer av?
  17. Den hoster, spytter og går generelt ganske så dårlig. Jeg har netopp byttet lambdasonde på bilen, og den gikk helt fint i nesten en måned før dette kom. Noen som har peil på hva det kan være? Fant ut etter en del feilsøking at den til tider gikk på bare 5 sylindre! Byttet coil og plugghette på sylinder nr 4 og vips! Alt i orden
  18. Lurer på hvor mange ledere det er på lambdaen min da jeg ikke har mulighet til å komme under bilen min for å se selv.
  19. Takk skal du ha
  20. Hvor får jeg tak i tomgangsregulator til en grei penge? Forstår det slik at GS er flinke til å ta seg betalt for delene:S
  21. Hei! Byttet dynamo for bare en uke siden, den skal sitte godt. Den skal ikke være "lett" å ta av, men skal være grei å få på plass. Prøv 556 på innsiden der hvor boltene skal sitte, og vrikk den fra side til side, var slik jeg fikk det til, etter en del knoting vel og merke:P
  22. Tusen takk for svar Startgass har jeg ikke prøvd. Bilen oppførte seg rart i dag, tomgangen var høy (1500-2000rpm) når jeg hadde kjørt en stund og motortempen fortsatt var lav... Tenker det kan være tomgangsregulatoren som kødder med meg. Luftmengdemåleren ble byttet av forrige eier rett før jeg kjøpte bilen. Tenker å rense/vaske tomgangsregulatoren og bytte lambda for å se om problemet forsvinner.
  23. Du kan bruke den originale hattehylla di, bare med adaptere for 6x9. Fås kjøpt hos Bilradiospesialisten
×
×
  • Opprett ny...