Gå til innhold

RobertK

Medlem
  • Innholdsteller

    39
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Om RobertK

  • Bursdag 05/15/1992

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Gjøvik
  • Kjøretøy
    E82

Nylige profilbesøk

411 profilvisninger

RobertK's Achievements

  1. Hei alle bilkyndige, jeg har en BMW 120d E82 2008modell. Var på eu-godkjenning idag og fikk beskjed at høyre casterstag bak må byttes og at det er eksoslekkasje fra fleksirøret ved eksosen. Litt bakgrunns-info som bekrefter hvorfor det fleksirøret er slitt: Da det ble byttet eksos så ble det litt "vrikking" for å få løst røret, så det er nok grunnen til at fleksirøret er litt lekk. Så da må fleksirøret fra eksosrøret til partikkelfilteret byttes... Spørsmålet mitt da er om det må sveises? Eller ordnes det bare ved å bruke klemmere?
  2. Da er nye fangeren på, er super fornøyd og henta bilen fra lakkbehandling idag, så da er den nesten klar. Så røyk jeg også på nytt understell!
  3. Da begynner det å skje litt her også. Nye bremseskiver/klosser foran blir fikset 18.04. Lakkering av panser, sideskjørt og 1M fangern (!!!) kommer til å skje iløpet av de første ukene i Mai + polering av resten av bilen. Vurderer også å lakkere diffuseren matt svart siden den har kjedelig plast farge pdd. Legger ut bilder så fort det begynner å skje noe mer.
  4. Noen som har flere skrekkhistorier? Bestillte akkurat lyktesett derfra uten å sjekke referansene til trolltuning...
  5. Lykter som avbildet og 1M frontfanger ØK!
  6. Lykke til med salg, enormt gode biler de der!
  7. Batteriet er ok, fikk ordna meg skyss til jobb så før jeg dro på jobb så satt jeg på batteri laderen i håp om det bare det som var problemet, men det skal ikke være problemet.
  8. Hei, jeg har en 120D 2008 modell N47 motor. Bilen fungerte helt fint hele tirsdagen, jeg parkerte den i garasjen etter jobb og den stod vanlig gjennom natta, men onsdag morgen så ville den ikke starte, den prøver å starte som vanlig, men den kommer ikke igang. Skifta dieselfilter, men den starter ikke så de på verksted kjørte en diagnose for å se hva som skjer og da kom de fram til at motoren ikke får drivstoff. Kan dette være drivstoffpumpe rele'n som er gåen? Noen som har opplevd dette?
  9. Hahaha, lurer på hvor lang tid det tar før jeg får til en video av en som sitter i bilen og gasser mens jeg står bak Skal få til det.
  10. Hei, de skvettlappene, har du lyst til å sende en PM for hvor du kjøpte?
  11. Som lovet danskiii! (Bare noen måneder forsent). Fikk ikke lov å laste opp her, så ble youtube. Her er ett ekstra bilde fra høst da panseret ble lakkert mattsvart mot min vilje av døgg.
  12. Dette begynner å bli flaut, lover lydklipp ikveld!
×
×
  • Opprett ny...