Gå til innhold

hellebust

Medlem
  • Innholdsteller

    30
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

hellebust's Achievements

  1. Hei, har en del støy i høgtalerene- og har ikke jordet spilleren... Hvordan gjør jeg dette? - har ikke undersøkt så mye om der er jording tilkopling bak spilleren. Hvilken ledning brukte dere? nok med 1.5mm2? og hvor jordet dere den til? Nok å ha den på de ''stålrøra'' bak spilleren? Og det med gps, har prøvd carnavi som var på spilleren før, og google maps men kommer opp feilmelding at jeg trenger data.. Noen som har en grei forklaring hvordan jeg får gps uten å bruke wifi/mobil nett?
  2. Hei.. Har hatt et problem siste uken med at bilen er utrolig tungstartet når motoren er kald, når jeg kinner gikk starteren rundt og motoren gikk rundt, men i dag- etter jeg bytta skiltlys til led, ville ikke bilen starte i det hele tatt.. Målte batteriet med multimeter på 11.80v ca, og når jeg prøvde å kinne gikk vel starteren rundt et par ganger før det begynte å tikke overalt og lys i dash blinket mye. Dette er en 03 modell, helt original.. og jeg tror ikke batteriet noen gang har vært byttet, så batteriet er 11år gammelt vil jeg tro. Sikringer i bagasjerom var hele, også de i hanskerommet.. alle var hele. Tenker at enten er det batteriet som er gåent, eller så er det dynamoen. Bilen har ikke gått mer en 107k km. Hvordan kan jeg finne ut hva som er gåent? Mvh Patrick
  3. Har nå funnet opna forsterkeren og sett på innmaten.. der var det 2 kondensatorer som hadde sprengt. Topphetta var løs, og det var innmat til kondensator rundt hele forsterkeren. Dette var da rett innfor innkoplingene til strøm. Lett å bytte eller er forsterkeren kast?
  4. Hei Har nettopp kjøpt meg 2x12'' cadence xenith og en cadence xa 400.1 forsterker.. Har kopla opp remote kabel til baklys, og resten sånn det skal være.. Men problemet skjedde i går når jeg var ute å kjørte, at subbene ville ikke spille mer.. Å forsterkeren lyste ikke power, eller protect mode. Har målt med multimeter mellom remote, + og jord og dei låg på ca 13v kvar. Problemet begynte litt for en uke siden, der jeg mista subben, men de kom tilbake etter en liten stund.. Men nå vil ikke forsterkeren lyse power engang. Noen som har noen tips og råd? Muligheter for å fikse dette uten å måtte opne opp forsterkeren? o.o Mvh Patrick
  5. Hvordan er tilstanden på rattet? Er vel dualstage airbag? Passer vel en sedan e39 2003?
  6. Alle dørene var vanskelige å late igjen idagtidlig, men denne var helt kriminell..
  7. Hei! I dag tidlig, når jeg skulle kjøre til skolen, kasta jeg sekken inn bakdøra, og jeg klarte ikke å få igjen døra igjen, så jeg "låste" den på plass.. etter utallige slag med døren. Men nå som jeg prøver igjen, får jeg ikke opp igjen døra, det er som om døra er låst med nøkkelen, jeg drar i håndtaket innenfra, og "låseknappen" går lenger opp. Skal til Trondheim senere idag(fra møre), og hadde vert greit å få fikset det til da Hjelp? Mvh Patrick
  8. Hei! Jeg har nå vert på bassbrothers å kjøpt ledningskit til sub, og forsterkeren min.. Og ettersom jeg har original buisness spiller fremme, har jeg kjøpt høytaler signal til phono adapter som jeg har tenkt å kople inn på hatthøgtalerene. Noen som har en fin måte uten å ødlegge noe som helst? vurderer å skru hull til 2rca i hatthylle kassa til 5,25ene, og tette igjen etterhvert når jeg har fått meg ny spiller. Og remote kabelen, hørte av noen at jeg skal kople denne på antenneforsterkeren eller baklyset? Hvor ligger denne antenneforsterkeren på bmw e39 2003?
  9. Prøvde litt forskjellige koplinger fra Google etc. Men gav opp, bestiller heller ny spiller
  10. Jeg har kopla nå som du har forklart på en buisness spiller casette, men får ikke auxen til å fungere, trykker på mode men kommer bare frem tape, og fm. Til info har jeg ødelagt en iso-kontakt, å tatt ut 3 punkt og lodda sammen ledningene. Hjelp?
  11. Er det noen som har bilde av pin connector til hvilke pin auxen skal tilkobles, klarer ikke forstå venstre kanal pin 9 osv, og hvilke pins er felles? Er en bmw e39 2003 uten cd veksler med buisness spiller og kasett, uten nav. Hjelp?
  12. pris for nyre og øyelokk? hvordan er standen på de?
  13. Uoriginal spiller med 2din ramme? Hvilken pin som er i spilleren? Jeg har vel flat 40pins kobling på originalspilleren(?) BMW e39 2003 Anyway, pris?
  14. Sitter å lurer på http://www.bavsound.com/Stage-One/Stage-One-BMW-E39-Sedan-Wagon og http://www.bavsound.com/Subwoofer-System/d110.e39-Ghost-Subwoofer-System som blir ca. 7800 uten toll o.l Er det bortkasta penger? Finner ikke noe serlig anmeldelser for de, bortsett fra at de er bedre enn originale, som er en selvfølge. Noen som har noen meninger om dette? eller noen som har bsw/bavsound systemer som kan komme med tilbakemeldinger? EDIT: i tweeter ''hullet'' i badørene er det ingen lyd, men er der opplagt ledninger?
  15. Hei, og takk for svar! Hvor mye penger det blir å bruke, har jeg ikke satt noe budsjett på, da jeg kommer til å kjøpe litt og litt når jeg får råd osv. Du sier jeg ikke bør ha høytalere bak? Det er jo originalt høytalere i hatthylla, og det er jo mye bedre plassering enn i dør for lyd(?) Evt. hvorfor ikke? Av spiller så sitter jeg å vurderer http://m.finn.no/bap/forsale/ad.html?q=himax+e39&sort=5&ref=fas&finnkode=44431267 , ettersom jeg vil at det skal sees mest "originalt" ut, og denne kan og justeres på rattet ifølge selgeren. Det er ikke bedre med 4ch forsterker til høgtalerene da, og en mono til sub da sub forsterkerene er innebygd delefilter(?) Bor på møre!
×
×
  • Opprett ny...