Gå til innhold

gass

Medlem
  • Innholdsteller

    28
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjøretøy
    318D 2006

Nylige profilbesøk

611 profilvisninger

gass's Achievements

  1. https://www.finn.no/car/used/ad.html?finnkode=105219966&fks=105219966
  2. selve remappen var på mellom 5 og 6 tusen kroner. gjorde det hos en som jobba på bmw verksted tidligere filen ble lest ut og sendt til ett firma i england som di samarbeidet med. Men såg verdiene på dpf greie ut?
  3. har en e90 318d 06 mod som har bikka 200k kilometer nå. har kjørt med deaktivert AGR di siste 60k. fikk lest ''absolute pressure in the particle filter'' som var 1045,89 hPa på tomgang. brukte Icarly app. Soot mass: 10,76 g -tomgang Ash mass : 5,33 g -tomgang er dette innenfor? Har ikke DIS, tror en kunne teste motstand i partikkelfilter der på tomgang, 2000rpm og på nedstenging av motor eller noe i den dur. Har sett på youtube at endel med 5 serie brukte høytrykkspyler gjennom filteret for å blåse ut dritt, men litt skeptisk til det. hadde det funka? lurer på om jeg har katalysator i samme enhet som partikkelfilter er men er ikke helt sikker:) jeg kunne ha montert downpipe, men bilen er allerede remappa og måtte ha lagt inn alt på nytt da pga mindre motstand i eksos og deaktivert styring til dpf. blir veldig dyrt å remappe pånytt. hadde satt stor pris på hjelp her:)
  4. nei, feilkoden 4b90 kom ikke før jeg skifta railtrykksensor:) hadde diagnose på bilen etter jeg skifta trykksensor og sletta alle koder i feilminnet.
  5. ja feilkoden kom for ca 30 mil siden stod det
  6. har en bmw 318d e90 2006 mod. har tidligere skiftet railtrykksensor da den gikk i limp mode under hardt pådrag i oppoverbakker spesielt og har ikke hatt dette problemet siden. scanna den med Icarly bmw app for moro skyld idag og det låg inne feilkode ''4b90''. den hadde oppstått på ca 220rpm, under oppstart vil jeg tro. Railtrykket på tomgang låg på 350bar og er som det skal være. har også nylig skiftet dieselfilter. Er dette tegn på fødepumpe som er på vei ut? starter fint og merker ingenting egentlig. bilen er ikke en racingmaskin heller så vanskelig å si om den har blitt litt dårligere over tid. har bare hatt 1 gang den var treig å starte, hva som var årsak vet jeg ikke, men ikke hatt problem siden. Er det eget filter eller strainer før fødepumpa i tanken som kunne vært greit å renset eller fins det ikke på min bil?=)
  7. hei, Lurer på om å koble av batteri over lenger tid (en time) vil resette adaptive verdier på en bmw e90 318d 2006 mod? Har lest litt at å koble av batteri vil resette ecu, men er litt usikker på at det kan være så enkelt. Av diagnoseutstyr har jeg carly for bmw og er helt ok til mitt bruk, får opp endel men ikke det alt av kjente feilkoder. (har testa med skikkelig bmw diagnoseprogam hos tunerfirma). Vil å koble batteri av fungere eller må det skikkelig utstyr til ? noen som har tips til andre måter å resette på da jeg ikke har skikkelig diagnoseprogam? vet at ecu lærer hele tiden etter kjøremønster osv, men ville prøve å ha en fortgang på det.
  8. Skal jeg gå for at det er sensor som er synderen og skifte den ut?:)
  9. Trykket er fint på tomgang i henhold til det trf sa:) syns bare det var så rart at det var nøyaktig samme trykk på rail med forskjellig belastning når feilen låg inne
  10. kan lese live data ja. hva skal trykk være ved tomgang osv?
  11. får av og til trøbbel med min 318d e90 2006 mod. bilen blir helt dau, ingen varsellampe i dashbord men får opp feilkoden 3F31 Common rail sensor, tidligere stod det common rail sensor signal, men etter siste diagnose var det bare sensor om det skulle ha noe betydning. (bruker Icarly app). Jeg skrur av og på bilen og alt er som normalt igjen, men problemet kommer og går. Ser at feilen oppsto 2 ganger men rail-trykk var likt begge ganger selv om jeg hadde forskjellig fart og pådrag på motor. railtrykk var på 393,85 bar. feil 1: boost pressure: 1,6bar Pedal value generator: 14,9% vehicle speed: 73km/h RAIL PRESSURE: 393.85bar voltage rail pressure sensor: 21,65mV Feil 2: boost pressure: 1,9bar Pedal value generator: 52,7% vehicle speed: 36km/h RAIL PRESSURE: 393.85bar voltage rail pressure sensor: 21,65mV denne trykksensoren er veldig dyr men antar at sensoren og ikke regulator er gåen siden jeg hadde helt likt men mest sannsynelig feil railtrykk oppgitt fra sensor begge ganger. Dieselfilter er skifta for ikke så lenge siden også. Virker det som om sensor er kaputt for dere?:)
  12. lurer på fremgangsmåte for å ta en dieselpurge på bmw 318d e90 2006 mod. er det nok å ta av slange etter filter og sette den oppi beholderen med rens og også ta diesel retur oppi også? er liqui moly diesel purge som jeg ble anbefalt å gjøre dette med. dyse 3 og 4 har for stor variasjon iforhold til 1 og 2 som er ok. dysene er dyre så tenkte spandere en 3-400 kr på dette som nødhjelp. Er pieso dyser og commonrail motor. M47tu motor. Hadde satt stor pris på hjelp og anbefalinger her!
  13. og ja, er ikke billig med ny turbo:) ta kontakt med selger.
  14. sjekk veivhusventilasjon om den er tett, om du har av gamletypen så bør du skifte til vortex seperator/filter. sjekk turbo og rengjør intercooler og slanger. Ryker det av bilen din under pådrag?
  15. Skal resette MAF og lambda. Programmet er lånt, dis funker ikke heller på bilen min.
×
×
  • Opprett ny...