Gå til innhold

Skof1

Medlem
  • Innholdsteller

    38
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjøretøy
    BMW X5 35D E70

Nylige profilbesøk

241 profilvisninger
  1. Skof1

    Service

    Takk for svar! 🙏 Er det noe intervaller på fordelings kassa og diffene? mvh. Erik.
  2. Skof1

    Service

    Har en 2009 X5 35d e70 som har rullet 126000km, skal nå ha den på 30 000/2 år’s service m/bremsevæske bytte, og lurer på om det er noe spesielt jeg bør bytte? event kontrollere på denne servicen? Bilen begynner jo å bli litt "gammel" men siden den ikke har rullet så langt, så er det kanskje noe som burde kontrolleres/byttes ut? (Har tidligere byttet olje/filter og flushet girkassa) Er det noen som har tilgang til ett service skjema, som forteller hva som bør kontrolleres/ byttes på en slik service?
  3. Jeg prøvde mdecoder i går, men fikk den ikke til å virke, i dag så virket den! Det der ut til at jeg har s677
  4. På den lista jeg hadde, så fant jeg ikke noe mer (gammel liste fra jeg kjøpte bilen) Ut i fra det jeg har lest, så ser jeg det finnes et "høynivå kabelsett" som kan hente signal rett i fra bass høytaleren under sete og til ny forsterker, ser også at det i enkelte tilfelle anbefales å bruke et høynivåadapter i mellom (https://www.bassbrothers.no/bilstereo-tilbehor/hoynivaa/bb-bmw-plug-and-play-hoynivaa-kabelsett ) usikker på om jeg må ha dette? Jeg skal bruke en Rockford Fosgate Punch PBR300x2 forsterker.
  5. Sier dette deg noe? (Litt usikker på hvilken kode du er ute etter?) 6FF DVD SYSTEM FOR REAR-SEAT OCCUPANTS 6FL USB-/AUDIO INTERFACE 6NF EXT.CON.OF THE MUSIC PLAY.I.MOBILPH 609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL
  6. 09 mod. E70 35d m-sport. (Bygget om fra ccc til cic) usikker på resten, men originalt med stort stereo anlegg, 2 x dwd spiller, surround, Navi, comboks, forsterker bak, mange høytalere. (Bilen er veldig bra utstyrt)
  7. Har en e70 som jeg skal montere en basskasse i (i reserve hjul brønnen) jeg trenger da en ekstra forsterker til å drive denne basser’n, jeg har original forsterker v/s bak, hvor henter jeg ut signaler til den nye forsterkeren? 🙏
  8. Takk får svar! 🙏 Var litt usikker på om jeg burde fjerne de, eller bytte ut naglene med små rustfrie bolter m/låsemutter og loctite. Men da lar jeg bare bli på, til de begynner å skrangle. 🤞
  9. Takk! 🙏 Har du en lik til hvor jeg kan finne slik info? 🤞
  10. Jeg har en e70 2009 35d der jeg skal bytte de 2 fremre bremseskjoldene, jeg ser at på de nye jeg i dag fikk fra GS bildeler, så har de et deksel som er poppet på (se bilde) dette dekselet er ikke på bilens bremsesjold i dag? Er dette noe som er nytt? eller er det noe som har blitt fjernet på de gamle skjoldene? De er sikker der får å få inn mere luft for kjøling av skiva/bremsene, men mistenker at disse med årene vil løsne og begynne å skrangle? Er det noen som vet momentet på boltene til bremse calipper’n (E-Torx boltene) og har lyst til å dele dette med meg 🙏 eller vet hvor jeg kan finne ut momenter på skruene på en e70.
  11. Fikk byttet låskass’a, nå virker den som den skal! 👍
  12. Takk får svar 👍 Den låskasse med utløser wire’n? Har allerede bestilt den, og håper feilen ligger der 🤞
  13. Har en e70 der bakluka ikke vil låse seg opp? Når jeg trykker på knappen, så høre man at det klikker i låsen og luka åpner seg ca 1/2 cm, (har soft close dører) men når jeg drar i luka, så er den løs, men sitter fremdeles fast i låsen (men kan beveges) Hvis jeg drar i vaieren (nød åpner’n) så slipper låsen og luka går opp som normalt, og når jeg igjen trykker på knappe, så går luka igjen og i lås. Så låsen får tydeligvis strøm når man trykker på knappen, men den vill ikke slippe? Feilen dukket opp plutselig etter at jeg hadde åpnet og lukket luka et par ganger med noen min mellomrom. Noen som har noe erfaringer med dette? Er det låse kassa som er defekt? Jeg har demonter og tatt ut låse kassa, kan ikke se noe galt med den.
  14. Takk igjen! 👍 Regner med at det er nr 4 på bilde som er disse vulkede skruene?
×
×
  • Opprett ny...