Gå til innhold

Jackyboii

Medlem
  • Innholdsteller

    20
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Innlegg skrevet av Jackyboii

  1. Da ble det ingen bil, etter ca 100 mil i bil 😳 litt skuffa men også glad jeg ikke lot meg rive med, magefølelsen sa at jeg burde droppe denne. Vi fant også litt mere rust litt lengre inn på samme side, som antagelig var i gulvet. 

    Helt utrolig at selger ikke klarte å opplyse meg om dette og at de ikke tok bilde av det vi fant på forhånd når jeg spesifikt ba om bilder under bilen. 
     

    I retrospekt, det var jo litt for godt til å være sant, en «dønn» strøken 325 til 95k svenske. Som viste seg å være langt fra dønn. 
     

    motor og gir virket for øvrig veldig bra, men det hjelper lite. 

  2. 1 time siden, Lars89 skrev:

    Ser ut som helt standard innvendig bolt. 

    Vanlig på felger med lite bolthull. 

    Jeg ville insistert på å få på sommerhjul/dekk. 

    Jeg kjører ofte biler med vinterdekk på sommerføre pga jobb og det fungerer bare ikke. 

     

    Har prøvd men der ga de ikke etter, merkelig nok. Bilen er riktig nok satt ned med 20k fra første gang den ble avertert i april, så de gir ikke etter. 
     

    Jeg må nok bare kjøre veldig pent hjem, også få lagt om dekk, eventuelt oppgradere dekk og felg med en gang. 
     

    Har det noe å si på registreringen hos vegvesenet om det står piggfritt på? 

  3. 9 minutter siden, Rune-K skrev:

    Dette virker ut ifra bildene til og være en veldig ryddig E36.

    Skal du kjøre hjem på de hjulene der så ville jeg tatt det veldig pent. Jeg kan ta feil men det ligner på vinterdekk og de er IKKE egnet for sommerkjøring.

    Fint å høre 🙏🏻

    Stemmer, det står vinterdekk på, aner ikke hvorfor for den ser ikke vinterkjørt ut akkurat, jeg mistenker at forhandleren har lagt på noe de har liggende og at sommerdekkene var utslitt når de fikk den inn. Skal spørre dem hvorfor. 
     

    Det blir veldig rolig og pen kjøring hjem 👍🏻

  4. 1 time siden, Ron Jeremy skrev:

    Ser særdeles ryddig ut dette her.
    Tørr jeg spørre hvor mye ca man må ut med for en slik bil i denne tilstanden? 
    Bør bli en bra investering!

    lykke til👍🏻

    Ender på rundt 130k tenker jeg, sett at jeg ikke får noe trøbbel eller utgifter på veien hjem 🤞🏻

  5. Det er en 1993 modell, gått 189k. Skal hente den i Sverige. Er super nervøs for at det skal være noe skjult på den som gjør at jeg ikke får den gjennom hos vegvesenet 😳 for øvrig sier selger at den er helt original med bortsett fra at det er byttet til annet stoff i dører og gulv som matcher stolene. 
     

    Har ringet rundt det jeg mener ser ut som tech7..

     

     

    IMG_0864.jpeg

  6. Har nesten kjøpt en 325i, skal hente den mandag, men spurte selgeren om han kunne ta noen bilder under og sende meg. Ser dere noe kritikkverdig? Kan se ut som det er noen form for tech 7 på det ene bildet, men om det er for å skjule noe, eller beskytte noe aner jeg ikke. Bilen ser for øvrig fantastisk ut ellers og virker å være i god stand. 

    IMG_0863.jpeg

    IMG_0864.jpeg

    IMG_0866.jpeg

    IMG_0867.jpeg

  7. Heisann, usikker på om dette er rett tråd, men håper å få litt hjelp her.

    Kort fortalt:

    skal ha cab

    kikker på e35 og e46

    prøvde en e46 igår som var veldig bra motormessig og kaross messig, men tok disse bildene under, var også noe rust i innerst på den ene døren som gikk bak med skjørtet, virket ikke så ille at det ikke gikk an å fikse, men hva kan forventes å finne bak skjørtene tror dere når det har bobla opp og inn på «innsteg»

    kan også se ut som det er rust ved dreningshull i gulvet, tror dere det er vesentlig verre en det ser ut som, eller er dette helt vanlig og noe som går igjen på de fleste e46 fra tidlig 2000. 

    IMG_8276.jpeg

    IMG_8275.jpeg

    IMG_8274.jpeg

    IMG_8273.jpeg

    IMG_8272.jpeg

  8. finnkode: 105642969

    Har lagt den litt fra meg nå egentlig, var endel ting pluss ikke god magefølelse på den.

    Men dere som kan litt, er det stor forskjell på kraften i motoren på 520d og 525d? Har hovedsakelig sett på rekkesekseren pga kraft, men ser de har like mye hestekrefter ca. Går 4cyl like bra?

  9. 31 minutter siden, Marius2002 skrev:

    Bare sånn input på PDC. Den har sensorer i skjerm(du ser dem tydelig foran og bak) og som du sier, knapp innvendig. Da skjønner jeg ikke hva selger mener at det ikke er PDC-utstyr... Så dette burde du sjekke nøyere. Jeg fant VIN-nr på bilen via regnr. i annonse og derfor utstyrsliste. Den har S508A - Park Distance Control i lista.

    Ellers så det for meg ut som en fin E61, ikke modellen jeg kan best om, men flere her kan det :)

    Han sa det ikke var satt inn. Mulig jeg misforstod. Det jeg tror er at det har blitt røsket ut når det gikk i stykker i stedet for å bli fikset opp i.

  10. Noen som kjenner til denne bilen her inne?

    https://www.finn.no/car/used/ad.html?finnkode=105642969

    Jeg er millimeter unna å kjøpe, men kan veldig lite om bil. Prøvd å sette meg inn i de viktigste tingene på forhånd, men det er så mye som kan være med disse bilene at jeg "glemte" jo halvparten når jeg først så på og prøvde bilen.

    Sjekket panorama, var dugg, ba eier kjøre uten taktrekk videre hjem, får beskjed at alt var borte når han kom hjem 2 timer senere. Antydning til lekkasje? Eventuelt noe problem?

    PDC knapp, men ikke pdc utstyr, han sa det ikke var satt inn, men syns det var merkelig siden det var en knapp der.

    Ellers så bilen fin ut, fått nyoverhalt girkasse av team68 i august, regner med dette er legitte greier? Har aldri prøvekjørt andre e61 så har derfor ingen ting å referere til mtp automatkassa. Men den virket normal, ingen ulyder i alle fall.

    Partikkelfilter glemte jeg å spørre om, er dette noe som er vanlig at må byttes? Står på autopower at det kan bli dyrt og ofte må byttes mellom 150k og 200k ?

     

    Noe annet spessielt jeg burde spørre om og sjekke ut før jeg eventuelt slår til ?

×
×
  • Opprett ny...