|_BMW_| Skrevet Februar 27, 2005 Skrevet Februar 27, 2005 Hei! Lagde en ny tråd ut av problemet mitt jeg... Trenger styrestrøm til den etter monterte forsterkeren min... Hvor kan jeg "hente" denne remote strømmen fra?
Tommy Skrevet Februar 27, 2005 Skrevet Februar 27, 2005 Hvis du har en ledning som er merket "EL:ANT." så kan du bruke denne
StigJ Skrevet Februar 27, 2005 Skrevet Februar 27, 2005 Tommy. Han har nok ingen ledninger som er merket, siden han bruker den originale spilleren. Bare mål deg frem med et multimeter på ledningene. Når du finner en ledning med ca. 12V (når spilleren er på), skrur du av spilleren. Hvis spenningen forsvinner har du funnet remote. Ledningen brukes originalt til den originale antenneforsterkeren. Og det er ingen problem å kople deg innpå denne.
|_BMW_| Skrevet Februar 27, 2005 Forfatter Skrevet Februar 27, 2005 I følge et koplingskart som jeg fant på bmwtips.com så skulle den hvite være styrestrøm, men funka gjorde det ei får vel låne meg et multimeter... Noen som har peil om det stemmer at den hvite i 12-pin kontakten er remote?? Takk for svar!
Gunnar Skrevet Februar 27, 2005 Skrevet Februar 27, 2005 De har finfint multimeter til 89,- på Biltema! Da slipper du å låne mer. Jeg kjøpte meg et slikt og er godt fornøyd. http://www.biltema.no/products/product. ... emId=81483
brusern Skrevet Februar 28, 2005 Skrevet Februar 28, 2005 Hei!Lagde en ny tråd ut av problemet mitt jeg... Trenger styrestrøm til den etter monterte forsterkeren min... Hvor kan jeg "hente" denne remote strømmen fra? Som skrevet i den andre tråden : Har du et multi meter kan du koble det til, og sjekke ledning for ledning i den 12 pin kontakta. Start i enden av kontakta også går du vidre bortover (mens du skrur av og på cd spillern) der du får 12v når cd spilleren er på, og ingen utslag når den er av, har du funnet en ledning du kan bruke som remote.. gå bortover ledning for lendning inne i kontokata som beskrevet over, da finner du remote ledningen til slutt.
|_BMW_| Skrevet Februar 28, 2005 Forfatter Skrevet Februar 28, 2005 Takk, Takk Litt langt til nærmeste biltema, men får vel investere i et slikt et selv om jeg ikke får det til biltema priser En ting til... Tenkte jeg skulle lage en "gjør det selv"... Hvis hvilke ledninger jeg har brukt osv, men da trenger jeg nødvendigvis noen bilder.... Hvordan får jeg lagt ut bilder i en tråd som denne?? Finner "img" knappen, men ikke stort mer
Gunnar Skrevet Februar 28, 2005 Skrevet Februar 28, 2005 Det enkleste for å legge ut bilder er www.imageshack.nu, men du kan jo få deg et album i galleriet om du har lyst på det.. Da laster du opp der, kopierer bildeadressen (høyreklikk -> egenskaper/properties) og bruker img-taggene/knappen for å legge de i tråden.
|_BMW_| Skrevet Februar 28, 2005 Forfatter Skrevet Februar 28, 2005 Thnx Gunnar... Det skal jeg prøve på da!!!
ramvi Skrevet Januar 26, 2011 Skrevet Januar 26, 2011 Er det lov til å legge til et tillegsspørsmål her? Jeg er i samme situasjon, men har problemer med at jeg ikke kommer inn i dashboardet. Hvor starter jeg for å komme til baksiden på spilleren? Finnes det evt. andre steder på bilen hvor man kan ta styrestrøm fra? Er jo ikke så farlig om bassen er på, så lenge tenningen er på.
ramvi Skrevet Januar 26, 2011 Skrevet Januar 26, 2011 Vil ikke systemet i bilen da tro det er noe feil med lysbæren, og melde fra på displayet?
killarinc Skrevet Januar 26, 2011 Skrevet Januar 26, 2011 Gjør ikke det hos meg og jeg har computer som sjekker lysa
Robin L Skrevet Januar 26, 2011 Skrevet Januar 26, 2011 er jo bare å hente remote fra styre signalet spilleren FÅR. altså det som går på tenninga. slår på tenninga = sub på. pleier ikke lederen til styrestømen å være rød? og faststrømen gul?
todleif Skrevet Januar 26, 2011 Skrevet Januar 26, 2011 er jo bare å hente remote fra styre signalet spilleren FÅR. altså det som går på tenninga. slår på tenninga = sub på. pleier ikke lederen til styrestømen å være rød? og faststrømen gul? Dette stemmer på uoriginale spillere. No er det originalspiller det er snakk om.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå